Z97 Gaming 9 AC: nový herní král od MSI

Z97 Gaming 9 AC: nový herní král od MSI
, , aktualita
Společnost MSI nabízí také řadu základních desek s čipovými sadami Intel 9 Series a mezi nimi vyniká model Z97 Gaming 9 AC jako její nejlépe vybavená herní deska. Právě na tu se nyní krátce podíváme.reklama
MSI Z97 Gaming 9 AC je tedy vlajkovou lodí mezi herními základními deskami této firmy, přičemž mezi herní modely patří ještě Z97 Gaming 3, Z97 Gaming 5 a Z97 Gaming 7. Jedná se o desku formátu ATX, která je postavena kolem čipové sady Intel Z97 a socketu LGA 1150, kolem nějž je posázeno 12 MOSFETů a cívek. Z hlediska designu je na této desce zajímavý štít kryjící sloty a další nad oblastí, kde jsou audio komponenty.

Pro grafické karty tu máme tři sloty PCI Express 3.0 x16, jež mohou pracovat s celkem 16 linkami, takže konfigurace jsou následující: x16/x0/x0, x8/x8/x0 a x8/x4/x4, přičemž samozřejmostí pak je podpora třícestného SLI a CrossFireX. Audio systém založený na kodeku Realtek ALC1150 slibuje odstup signálu od šumu přes 100 dB, a to prý i díky EMI štítu.

Síťovka pak je postavena na čipu Broadcom Killer E2205, vedle nějž tu máme také Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.0 od Intelu. Pro připojení SSD tu máme jednu pozici s rozhraním M.2, ale už se nedočkáme rozhraní SATA Express. Zato portů SATA 6 Gbps je tu celkově osm. To je i počet portů USB 3.0, které se nachází na zadní straně, přičemž další čtyři jsou na headerech. USB 2.0 máme vzadu čtyři a další dva na headerech, pak tu máme šest audio konektorů plus optický S/PDIF, jeden RJ-45 gigabitového ethernetu, dva porty HDMI a jeden DisplayPort.

Očekávat můžeme cenu nad 6000 Kč.

Zdroj: TZ MSI

MSI Z97 GAMING 9 AC
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře