www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Za rok skončí prodej systému Windows 7

Za rok skončí prodej systému Windows 7
, , aktualita
Systém Windows 7 už není nejmladší, a tak není divu, že se už pomalu blíží jeho konec. Microsoft nyní aktualizoval svůj seznam Windows Lifecycle Fact Sheet, z nějž vyplynulo, že prodej Windows 7 OEM za rok skončí.reklama
Windows 7 v OEM verzi si tedy budeme moci pořídit do 31. října 2016, což tedy znamená faktický konec prodejů, protože krabicové verze skončily již před dvěma lety a OEM Windows 7 Home a Ultimate před rokem. Zajímavé je, že Windows 7 tak o pár měsíců přežijí Windows 8 a Windows 8.1 skončí společně s nimi.

Windows 7 přitom měly dlouhý život, neboť Microsoft obvykle přestane starou verzi systému prodávat dva roky poté, co se objeví nová. Čili prodej Windows 7 měl správně skončit už v loňském říjnu. Stanovení konce tohoto systému také znamená, že Microsoft si je jistý tím, že dokáže přimět společnosti k migraci z Windows 7 na Windows 10, ovšem nikde není stanoveno, že jejich životnost nebude ještě prodloužena.

Vedle ukončení prodejů je tu také další tabulka týkající se ukončení podpory, která nás bude zajímat asi více. V minulém roce to potkalo Windows XP, pro něž to znamenalo už žádné bezpečnostní záplaty, což přineslo prudký pokles jejich podílu z 25 % ve prospěch Windows 7 a Windows 8.x. Právě Windows 7 to čeká na začátku roku 2020, takže času je ještě více než dost, ovšem Windows 8 a 8.1 i přes stejnou životnost týkající se prodejů dostanou ještě tři roky navíc.

Zdroj: Microsoft
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře