Záběry z dronů na YouTube nemusí být legální, FAA je považuje za komerční

Záběry z dronů na YouTube nemusí být legální, FAA je považuje za komerční
, , aktualita
Americká FAA se snaží regulovat podmínky, ze kterých je možné létat s drony a limituje jejich komerční použití. Za takové použití je ale považováno i umísťování videosekvencí z dronů na YouTube, pokud je k nim reklama.reklama
Dávat videa na YouTube se nemusí vždy vyplatit. Své o tom ví Američan Jayson Hanes, který už dva roky létá s různými quadrokoptérami (nejnověji DJI Phantom 2 Vision PLUS) a videa umisťuje na YouTube. Jenže spolu s videosekvencemi zde má i reklamy Googlu a to je problém. V okamžiku, kdy se záběry z dronů zpeněžují, jsou americkou FAA považovány za komerční a na takové použití se už vztahují poněkud odlišná pravidla než na běžné nadšence, kteří si létají pro zábavu.


DJI Phantom 2


Z pravidel, která Hanes porušuje, je to např. absence certifikace nebo létání nad osobami, které se přímo nezúčastňují daného letu. Hanes byl tedy vyzván, aby přestal zpeněžovat svá videa, jinak může být potrestán pokutou. Další možností je nechat si udělat certifikaci a dávat si pozor, kde, nad kým a jak vysoko létá. Sám Hanes tvrdí, že od Googlu ještě neviděl ani cent a doposud má "na účtu" méně než dolar (což mi ale vzhledem k jeho počtu přes 275 tisíc shlédnutí přijde hodně nepravděpodobné).

Zdroj: motherboard.vice.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek