www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Začne Microsoft vyrábět stylusy?

Začne Microsoft vyrábět stylusy?
, , aktualita
Podle zatím ne zcela potvrzených informací to vypadá, že Microsoft se chystá vyrábět stylusy. Přesněji řečeno, vypadá to, že kupuje izraelskou firmu N-trig, která je špičkovým výrobcem v tomto oboru.reklama
Stylus (někdy také elektronické či digitální pero) je vstupní periferie počítače používaná pro ovládání k tomu uzpůsobené obrazovky či tabletu. Tabletem v tomto kontextu samozřejmě myslíme onu periferii (přesněji polohovací zařízení) určenou zejména grafikům.

Se stylusem dokážete dotykové rozhraní ovládat daleko přesněji než jen pouhým prstem a můžete na displeji (či tabletu) třeba kreslit, podtrhávat, kroužkovat – cokoli, co vás jen napadne.

Společnost N-trig přitom není nějaká bezvýznamná firmička, ale přední izraelská společnost, jejímž produktům dal Microsoft přednost před renomovaným Wacomem, když vybíral dodavatele stylusů ke svému zatím poslednímu tabletu Surface Pro 3. Tomu by se mimochodem mělo spíš říkat konvertibilní ultrabook, ale říká se mu bůhvíproč tablet.


Stylus a tablet Surface


No a k čemu tenhle nákup bude Microsoftu? Určitě by pro něj bylo lepší mít dodavatele stylusů uvnitř společnosti a to nejméně ze dvou důvodů. Jednak bude mít naprostou jistotu dodávek, jednak je to ekonomicky určitě výhodnější. Ziskové marže od zákazníků potečou dovnitř Microsoftu a nikoli cizí firmě.

Každopádně to vypadá, že Microsoft to s výrobou počítačů pod vlastní značkou myslí vážně a jde o dlouhodobý záměr. Je tu již zmiňovaná řada tabletů Surface, ale kromě ní například nedávno nově představený Surface Hub.

To je ten velký 84 palcový nástěnný digitální whiteboard. Tedy on je to technicky vzato vlastně all-in-one počítač s Windows 10. Ten se mimo jiné bude ovládat právě stylusem. Už vám to celé začíná dávat smysl?

Každopádně pokud se nákup společnosti N-trig Microsoftem potvrdí, tak softwarový obr v podstatě jen posílí své aktivity na poli vstupních periferií. A tradiční klávesnice a myši doplní pro změnu stylusy. A ani se nemusíme bát o jejich kvalitu. Hardware totiž redmondská společnost zvládá výborně.

Zdroje: CNet, Neowin.
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář