Záhadné drony nad Paříží

Záhadné drony nad Paříží
, , aktualita
Drony jsou nejen zábavou, ale také bezpečnostní hrozbou zejména na místech, která byla nedávno svědky teroristických útoků nebo kolem jaderných elektráren. Např. v Paříži se v posledních dnech objevilo velké množství záhadných dronů.reklama
Ve Francii jsou poslední dobou obezřetní. V říjnu minulého roku létaly podezřelé drony kolem jejich jaderných elektráren, nedávno zažili velký teroristický útok a před pár týdny proběhla aféra s novináři z Al-Džazíry, kteří nelegálně lítali nad Paříží. Neohlášené lety dronů jsou totiž v Paříži trestné a trojici novinářů hrozily závažné tresty, tomu hlavnímu dokonce jeden rok odnětí svobody a pokuta až 75 tisíc EUR. Podle televize tento tým pořizoval záběry vztahující se právě k podezřelým přeletům z minulého roku. Nakonec si Tristan Redman, jeden z novinářů, odnesl trest v podobě pokuty 1000 EUR.
Jenže to vypadá, že přelety pokračují dál a navíc se stupňují. Od října bylo zaznamenáno více než 60 nelegálních letů např. v okolí Eiffelovy věže, Versailles nebo americké ambasády. Jen během tohoto úterý a středy jich napočítali kolem desíti. Byl spatřen např. na východě Paříže mezi Montreuil a Porte de Vincennes. Než však policie stihla zakročit, tři muži sbalili dron do černého auta a ujeli. Spekuluje se také o pravomocech pro policii a možnostech, jak tyto drony ve vzduchu zneškodnit. Nad obydlenou Paříží to totiž nebude nic bezpečného. Jak to tak vypadá, budoucnost nevypadá z pohledu bezpečnosti a terorismu zrovna růžově a naopak nadšenci dronů budou muset počítat s čím dál přísnějšími pravidly.

Zdroj: telesurtv.net, uasvision.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář