www.svethardware.cz
>
>
>

Základní deska AOpen AK73 Pro

, , zpráva

U firmy AOpen jsme si již zvykli, že myslí i na náročné uživatele, čímž doplňuje řadu běžných modelů základních desek a občas uvede i nějakou lahůdku pro labužníky. V oblasti Socket A základních desek je právě takovou lahůdkou AOpen AK73 Pro, tedy Socket A s pozlaceným chladičem.
reklama
U firmy AOpen jsme si zvykli, že myslí i na náročné uživatele a kromě běžných modelů základních desek uvádí i nějakou lahůdku pro labužníky. V oblasti Socket A základních desek je takovou lahůdkou AOpen AK73 Pro.

aopenak73pro


Základní deska AOpen AK73 Pro je postavena na VIA KT133 čipsetu, využívá však již novější south bridge 686B s podporou Ultra ATA/100. Deska má Socket A pro AMD Duron a Athlon procesory (násobitel 5,5 ÷ 12,5x). Pro paměti jsou určeny tři DIMM sloty s maximální kapacitou 1,5 GB SDRAM PC100/PC133. Dále je k dispozici pět PCI slotů, jeden AMR a jeden AGP slot (AGP 4x). Ke dvěma IDE konektorům lze připojit až čtyři zařízení s podporou Ultra ATA/100 (nebo nižších). Nechybí samozřejmě ani konektor pro připojení floppy mechaniky.

Technické parametry:
  • ATX formát (244x305mm)
  • VIA KT133 čipset (686B south bridge)
  • Socket A - AMD Duron a Athlon-Thunderbird
  • 3x DIMM, max. 1,5GB SDRAM
  • 5x PCI, 1x AMR, 1x AGP, podpora AGP 4x
  • 2x IDE (Ultra ATA/100), 1x floppy
  • AC'97 audio (AD1885)
  • 2x PS/2, 2(+2)x USB, 2x sériový, 1x paralelní, line-out, line-in, mic-in, MIDI
  • Wake-on-LAN, Wake-on-Mouse/Keyboard, SB-LINK, IrDA header
  • Monitoring teploty, napětí a otáček větráčků
  • Norton Antivirus 2000

Zajímavou vlastností VIA čipsetů je podpora čtyř USB portů, z nichž dva jsou vyvedeny na zadní straně desky a další dva mohou být vyvedeny kabelem na zadní nebo i přední stranu počítače (záleží na použitém kabelu). VIA čipsety, resp. south bridge 686B, podporují AC'97, čehož využil i AOpen a umístil na desku 1885 kodek. Příslušné audio vstupy/výstupy jsou vyvedeny na zadní straně desky.

Třešničkou na dortu je u AK73 Pro pozlacený chladič čipsetu (24-karátové zlato) pro lepší odvádění tepla a tzv. DIE-HARD BIOS (záložní BIOS pro případ poškození např. při flashování nebo virem). Na CD "AOpen Bonus Pack" jsou dodávány ovladače pro čipset a zvukovou kartu, utilitka pro monitorování hardware (teplota, napětí, otáčky ventilátorů) a několik dalších prográmků. A jako již tradičně je součástí i Norton Antivirus 2000.


Zdroj Technická podpora LEVI
Nejpopulárnější základní desky

reklama
Nejnovější články
CM Storm Sentinel III: vyspělá herní myš CM Storm Sentinel III: vyspělá herní myš
CM Storm Sentinel III je již třetím modelem své řady. Očekávat můžeme výborně vybavenou myš, která využije OLED displej, podsvícení s plnou škálou barev, kvalitní optický senzor a nabídne i možnost změny své hmotnosti.
Dnes,  recenze,  Jan Vítek
Týdenní šance s Ozone Gaming (23.11. - 29.11.) Týdenní šance s Ozone Gaming (23.11. - 29.11.)
Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 1 otázky? Taková byla od 23.11. do 29.11. naše Týdenní šance se společností Ozone Gaming, v které jste mohli vyhrát herní headset, myš a podložku pod myš. Doplněno o vyhodnocení.
Včera,  soutěž,  Karel Polívka
Britský hybridní motor by mohl usnadnit cestu do vesmíru Britský hybridní motor by mohl usnadnit cestu do vesmíru
Britská firma Reaction Engines vyvíjí nový typ motoru, který v sobě kombinuje proudový a raketový pohon. Výsledný hybridní motor by tak mohl značně usnadnit a zlevnit lety do vesmíru či prostě na oběžnou dráhu.
Včera,  aktualita,  Jan Vítek,  3 komentáře
Clarkson prezentuje leteckou přepravní službu Amazonu Clarkson prezentuje leteckou přepravní službu Amazonu
Už není žádná novinka, že se Jeremy Clarkson po vyhazovu z BBC přesunul pod křídla Amazonu. Již stihl figurovat v reklamě na Amazon TV a nyní prezentoval i leteckou přepravní službu Amazon Prime, která využívá drony.
Včera,  aktualita,  Jan Vítek
Microsoft vyhodil 60 inženýrů a startuje nový vývoj HoloLens Microsoft vyhodil 60 inženýrů a startuje nový vývoj HoloLens
Izraleský zpravodajský server Ynet přišel s informací, že Microsoft z projektu HoloLens uvolnil na 60 inženýrů, kteří si teď budou muset hledat jinou práci. Uvádí se, že se firma rozhodla i zbavit se doposud využívané technologie.
Včera,  aktualita,  Jan Vítek