www.svethardware.cz
>
>
>
>

Zakrátko by měl být představen bezdrátový HTC Vive

Zakrátko by měl být představen bezdrátový HTC Vive
, , aktualita
Jedním z problémů současné generace VR headsetů je, že potřebují být s počítačem spojeny kabely, což uživatele nejen otravuje, ale také jej to omezuje v pohybu. Ve virtuálním světě jaksi nepočítáme s tím, že bychom se mohli zamotat do nám neviditelných šňůr.reklama
Bezdrátový VR headset by nám tak dal potřebnou volnost a zajistil by, že se nezamotáme do vlastních drátů, čímž můžeme ublížit sobě i svému okolí včetně hardwaru. Ovšem ačkoliv s bezdrátovým přenosem signálu vcelku není velký problém, jsou tu i jiné. Můžeme mluvit především o tom, jaké zpoždění by takový signál mohl mít a také o tom, kde vezmeme potřebnou baterii. První záležitost by měly moderní bezdrátové technologie vyřešit, i když je jasné, že sebemenší zpoždění navíc je nežádoucí v oblasti, kde se firmy honí za mikrosekundami, aby poskytly lepší virtuální zážitek bez bolehlavu a jiných zdravotních obtíží.

Pak je tu otázka napájení, v jejímž případě zase můžeme říci, že potřebnou baterii by nejspíše neměl nést samotný headset, který je už tak dost těžký. Na druhou stranu se baterie může využít pro vybalancování, čili jako protizátěž předního modulu s optikou a displejem. Další možnost prostě je taková, že se napájecího kabelu nezbavíme, ale ten povede jen k baterii připevněné třeba na opasku.

Již brzy bychom měli zjistit, jak se s těmito překážkami chce vypořádat společnost HTC, která chce prý již letos na podzim představit svůj prototyp bezdrátového headsetu Vive. Ve skutečnosti to ale nebude pouze ona, ale také firmy Valve a Quark VR, které mají na tomto headsetu spolupracovat, přičemž nepůjde o zcela přepracovaný Vive. Namísto toho Quark VR připravil malý modul s transmitterem, který si strčíme do kapsy a právě ten poslouží k přenosu potřebných dat, a to pomocí rozhraní Wi-Fi. Právě dle firmy Quark VR byla největší výzva redukce zpoždění takové komunikace, ovšem v tom už inženýři prý pokročili do té míry, že už brzy budou moci headset představit veřejnosti. Vedle toho bylo vyřešení napájení jistě jen okrajovou záležitostí.

Bezdrátový VR headset zcela jistě přijde vhod, ovšem zájem uživatelů by nemusel být nakonec tak velký, neboť většina her s podporou VR, které za něco stojí, je stejně určena pro sezení, kde nám kabely nemusí vadit. Ovšem právě díky rozvoji hardwaru pro bezdrátové VR by se vývojáři mohli více zaměřit i na hry, v nichž budeme stát na vlastních, máchat rukama, krčit se a poskakovat, což přinese další rozměr.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek