Zalman DF-12: ventilátor s dvojitým rotorem

Zalman DF-12: ventilátor s dvojitým rotorem
, , aktualita
Korejský Zalman přichází na trh s novým a originálně pojatým ventilátorem ZM-DF12, který nabídne novou konstrukci. Jedná se o skříňový ventilátor velikosti 120 mm, jenž je vybaven "dvojitým rotorem". Co to znamená?reklama
Jednoduše to, že tu opravdu máme dvě sady lopatek, a to devět velkých a mezi nimi devět menších, jež si zabraly místo ve vykouslé části velkých lopatek. Není ani tak těžké uhodnout, co tím Zalman sleduje. Jde mu o pokrytí hluchého místa uprostřed ventilátoru, a to právě pomocí oněch malých lopatek, jež tak mají zlepšit celkové proudění vzduchu. Otázkou je, zda se tím skutečně něco vyřeší.

Dále se Zalman chlubí nanopolymerovými ložisky, jejichž mazivo prý nemění se změnami teplot svůj objem, díky čemuž mají ložiska stále stejné tření. A jak můžete sami vidět, Zalman také umístil ramena přidržující motorek s rotorem před náběžné hrany lopatek a ne za odtokové.

Výrobce nezapomněl ani na regulaci otáček, k čemuž zde poslouží třístupňový regulátor v podobě přepínače umístěného v jednom z rohů. Můžeme očekávat nejspíše jednoduchý přepínač, který při napájení ventilátoru přímo ze zdroje bude volit napětí 5 V, 7 V a 12 V. A nakonec nebudeme ochuzeni ani o podsvícení, které zde realizují modré LED. Jde tedy spíše jen o jednu LED, která prosvítí křížek uprostřed motorku.

Součástí dodávky jsou gumové montážní kolíky, které budou spolupracovat s antivibračními podložkami v rozích ventilátoru a umožní snadnou montáž bez použití nářadí. Doporučená cena Zalman ZM-DF12 je 360 Kč s daní a záruka je standardní dvouletá.


ModelZALMAN ZM-DF12
Rozměry120 x 120 x 27 mm
Hmotnost135 g
Rychlost otáčení ventilátorů800 – 1600 RPM
Max. průtok vzduchu63,76 CFM
Hlasitost18 – 33 dBA
Životnost500 000 hodin
Dodatečné informacePulzující, modré LED podsvícení

Zdroj: TZ Zalman
Nejpopulárnější chladiče
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře