Zalman FX70: originální pasivní chladič CPU

Zalman FX70: originální pasivní chladič CPU
, , aktualita
Zalman je známý tím, že vyrábí originální produkty a snaží se jít vlastní cestou, což ve světě chladičů počítačových komponent není vůbec jednoduchý úkol. Nejinak je tomu i u pasivního chladiče FX70, vedle nějž tu je i nový vodník Reserator 3 Max Dual.reklama
Zalman FX70 je tedy navržen jako pasivní chladič, jenž by si měl vystačit i bez ventilátoru a jako takový je vybavený speciálně upravenými žebry tvořící pasiv s označením Twist. To vystihuje celou podstatu věci, protože tu jsou části žeber vyříznuty a zohýbány tak, aby byla jejich masa dobře prostupná pro vzduch.

Chladič se jinak skládá z měděné základny a šesti tlustých heatpipe, které vypadají na průměr 8 mm. Rozměry samotného chladiče jsou 110 x 140 x 158 mm, hmotnost 530 gramů a ačkoliv je koncipován jako pasivní, nechybí mu možnost instalace dvou 120mm ventilátorů. Určen je pak pro procesory v socketech Intel LGA 2011/1366/1156/1155/1150/775 a AMD Socket FM2/FM1/AM3(+)/AM2(+) a uživatel v balení krom něj a montážního mechanismu dostane také teplovodivou pastu Zalman ZM-STG2M-

Vedle toho byl ukázán i nový bezúdržbový vodní chladič Reserator 3 Max Dual, jenž má oproti dosavadním modelům zdvojený radiátor složený ze dvou pasivů s radiálně uloženými žebry. Na druhé straně tu je jako obvykle měděný blok s integrovanou vodní pumpou. O aktivní chlazení se postarají dva 120mm ventilátory s modrými LED, které pracují na 1000 až 2300 RPM (maximálně 37,2 dBA).

Jinak pro tento chladič platí to samé co pro FX70, čili podpora socketů Intel LGA 2011/1366/1156/1155/1150/775 a AMD Socket FM2/FM1/AM3(+)/AM2(+) a přibalená pasta ZM-STG2M. Cena a dostupnost nebyla zveřejněna ani u jednoho modelu.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější chladiče
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek