www.svethardware.cz
>
>
>

Zalman má vážné problémy kvůli své mateřské firmě

Zalman má vážné problémy kvůli své mateřské firmě
, , aktualita
Aktualizováno: Populární výrobce počítačových periferií, chladičů a skříní, korejský Zalman, se zřejmě stal obětí podvodů páchaných zaměstnanci společnosti Moneual. Jde o jeho mateřskou společnost, respektive celé její vedení.reklama
Aktualizováno: K níže uvedeným informacím, které přineslo několik zpravodajských serverů, se vyjádřil prezident společnosti Zalman, pan Min Park. Ten uvedl, že Zalman rozhodně není v tak špatné situaci, aby mu hrozila likvidace. Firma dále vyrábí a prodává své produkty a chystá se na svou restrukturalizaci, která by měla přinést i její zeštíhlení, takže věří, že se z nastalé situace dostane s vlastní pomocí. Dále pokračujeme původní nezměněnou zprávou, nicméně titulek byl patřičně upraven.


Překvapivou zprávu přinesl server Futurelooks s přispěním eTeknix a Legit Reviews, přičemž zdrojem je bývalý zaměstnanec firmy Moneual. Její vedení, čili CEO Harold Park (Hong-seok) a viceprezidenti Scott Park (Min-seok) a Won Duck-yeok uměle nafoukli údaje o exportu firmy Zalman na velké trhy (například ve Spojených státech). Na základě vymyšlených údajích o tržbách a také o různých oceněních na cizích trzích mohli získat půjčku 3,2 bilionu korejských wonů (přes 66 miliard korun), již ale ve skutečnosti nemohli být schopni splácet. Výsledkem této provalené akce je nyní bankrot Zalmanu. Tři jmenovaní vedoucí pracovníci firmy Moneual již byli zatčeni, stejně jako třináct dalších.

Otázkou tedy teď je, co s tímto známým výrobcem bude, protože to vypadá, že se stal jen obětí machinací vedení své mateřské firmy, neboť zatčeni byli pouze pracovníci Moneual. Zalman Tech Co. Ltd nyní musel pozastavit obchodování se svými akciemi, ohlásila bankrot a požádala soulský soud o ochranu. Dle toho můžeme usuzovat, že jej vedení firmy Moneual jednoduše vytunelovalo. Poškozeni tak budou akcionáři Zalmanu, ale také korejské banky, které poskytly onu půjčku.

Co se týče zahraničních filiálek Zalmanu, ty jsou nyní ve složité pozici. Japonské zastupitelství už oznámilo, že zatím bude pokračovat v prodeji produktů Zalman a bude přijímat reklamace, ale to se může kdykoliv změnit. Zcela jinak pak mohou reagovat další zastoupení v jiných regionech. Jisté je, že tato zpráva rozhodně neprospěje prodejům, však nyní to vypadá, že Zalman prostě skončí, pokud se tedy nenajde zachránce.

Zdroj: Futurelooks
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik