www.svethardware.cz
>
>
>
>

Zalman ZM-M520W: levná bezdrátová myš s výdrží

Zalman ZM-M520W: levná bezdrátová myš s výdrží
, , aktualita
Na trh se brzy dostane nová bezdrátová myš Zalman ZM-M520W, která bude k dispozici za rozumnou cenu a slibuje také dlouhou výdrž na baterie. Zalman ji vyšle na trh s cenou pod 300 Kč s daní.reklama
Zalman ZM-M520W je tedy malá bezdrátová myš, která může posloužit stejně dobře u stolního počítače jako u notebook. Pokud ji budete často přenášet, jistě přijde vhod i její úložný prostor, kam můžeme vložit rádiový transmitter. Ten ale snad bude tak malý, že jej budeme moci bez obav nechat zasunutý v USB portu.

Zalman zde využil senzor Avago A3000, jehož maximální rozlišení 1600 dpi si můžeme stiskem jednoho tlačítka snížit na 800 dpi. Senzor pak snímá povrch pod sebou rychlostí 4000 snímků za sekundu. Dále tu máme celkově čtyři tlačítka, která mají dle Zalmanu vydržet 5 milionů stisků a tříúrovňový úsporný režim, díky kterému prý tato myš vydrží na baterie dvakrát déle než jiné modely. Škoda že výrobce alespoň rámcově neuvedl, jakou výdrž můžeme asi tak očekávat. Specifikace také uvádí hmotnost 545 gramů, což by asi nebylo zrovna příjemné, tak předpokládejme, že jde spíše o 54,5 gramů. To jsem si bohužel nemohl ověřit, protože stránky výrobce byly nedostupné.


ModelZALMAN ZM-M520W
TypBezdrátová myš
Optický senzorAvago A3000
Rozlišení800-1600 DPI
Počet tlačítek 4
Rychlost zpracování obrazu4 000 obrázků/s
Předpokládaná životnost kláves/tlačítek5 mil. stisků
Hmotnost54,5 g ?
RozhraníUSB (s rádiovým přijímačem)


Doporučená maloobchodní cena myši Zalman ZM-M520W je 294 Kč s daní, ovšem na trhu dle všeho ještě není.

Zdroj: TZ Zalman
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik