Zaměstnanci Panasonicu pracují s pomocí robotických exoskeletonů

Zaměstnanci Panasonicu pracují s pomocí robotických exoskeletonů
, , aktualita
Zvedání krabic s elektronikou je namáhavá práce a zabrat dostávají především zádové svaly a páteř. Panasonic tak chce svým zaměstnancům tuto práci ulehčit a připravil jim tzv. Assist Robots, které fungují jako exoskeletony.reklama
Panasonic se tak rovnou pochlubil novým videem, které ukáže technologii Assis Robot v praxi. Tato zařízení mají daleko k exoskeletonům, jak si je představují autoři sci-fi a spíše připomínají barevné sedáky, ale dokáží zaměstnancům značně ulehčit manipulaci s těžkými krabicemi. Vedle toho by mohly dobře posloužit i starým lidem, kteří již mají potíže s pohybem.

Jak tato zařízení fungují, je zřejmé už z obrázku. Figuranti na sobě mají především popruhy, k nimž je zařízení připevněno, a pomáhá jim tak s narovnáním zad. Ale jak je vidět v samotném začátku následujícího videa, firma experimentuje také s mnohem silnějšími exoskeletony Power Loader, které již připomínají stroje, s nimiž bychom se pomalu mohli pustit do křížku s Vetřelcem. Ve videu ale jde především o zařízení Assis Suit AWN-03, které bylo vyvinuto tak, aby svému nositeli poskytlo oporu spodní části zad, a ten tak mohl snadněji zvedat těžká břemena.

Panasonic AWN-03 pracuje zcela automaticky, takže sám detekuje, kdy je zapotřebí zapnout elektromotory umístěné v postranních fialových částech. Ty tak dokáží ulehčit zádům od zátěže 15 kilogramů, takže pochopitelně nedělají celou práci za nás, což by nebylo pro zdraví vhodné. V případě opakovaného zvedání těžkých předmětů taková podpora ale bude užitečná a je také snadné zůstat po delší dobu ohnutý, aniž by se začaly ozývat zádové svaly. Baterie tohoto exoskeletonu přitom vydrží osm hodin, čili po celý pracovní den a pokud snad ne, dají se snadno vyměnit za čerstvé.


Panasonic ale vyvíjí také zařízení PLN-01 s kódovým označením Ninja. To již dokáže usnadnit nejen zvedání břemen, ale i chůzi a běh, takže se dá využít při pohybu v terénu, takže při své práci by je mohli využít třeba dřevorubci. Je tedy dobré vědět, že se vyvíjí také robotická zařízení, která jsou určena pro lidi a ne pro jejich nahrazení.

Zdroj: Panasonic

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik