www.svethardware.cz
>
>
>

Zaměstnanec ruského vyhledávače Yandex ukradl jeho zdrojový kód, chtěl ho prodat za 700 tisíc

Zaměstnanec ruského vyhledávače Yandex ukradl jeho zdrojový kód, chtěl ho prodat za 700 tisíc
, , aktualita
Jeden z bývalých zaměstnanců ruského vyhledávače Yandex se dostal ke zdrojovým kódům enginu vyhledávače a pokusil se je prodat na černém trhu. Požadoval za ně v přepočtu necelých 700 tisíc korun.reklama
Ruský vyhledávač Yandex mohl mít docela velký problém. Jeden z jeho zaměstnanců (Dmitrij Korobov) stáhnul část zdrojového kódu tohoto vyhledávače, jehož engine je znám pod jménem Arcadia. Rus se poté snažil prodat tento kód na černém trhu (mimo jiné na dakrnetu, resp. deep webu, čímž vzbudil pozornost ruských bezpečnostních složek). Požadoval velmi nízkou částku 25 tisíc amerických dolarů a 250 tisíc rublů, což dohromady dává v přepočtu asi 700 tisíc korun.


Yandex logo


Hodnota tohoto kódu se přitom odhaduje na stovky milionů korun (miliardy rublů). Získané peníze chtěl Korobov použít na rozjetí vlastního startupu. Při schůzce s potenciálním zákazníkem byl ale zatčen a odsouzen na podmíněný trest dvou let odnětí svobody. Yandex je nyní největším vyhledávačem v Rusku se zhruba 57% podílem. Druhý Google má přibližně 35 %.

Zdroj: arstechnica.com, thenextweb.com, businessinsider.my
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek