www.svethardware.cz
>
>
>
>

Zapomeňte na Catalyst, přichází AMD Radeon Software Crimson

Zapomeňte na Catalyst, přichází AMD Radeon Software Crimson
, , aktualita
Nedávno se objevila zpráva, že AMD chystá další hlavní verzi ovladačů ve stylu Omega Drivers, které přišly přibližně před rokem. Ty by měly dorazit, ale především půjde o to, že AMD nahradí klasický Catalyst Control Center, kterému tedy už zvoní hrana.reklama
AMD Radeon Software Crimson je právě tím softwarem, který nahradí klasické Catalyst Control Center. AMD přitom slibuje, že si chystá "redefinované, propracované a nadupané" ovladače pro naše grafické karty a APU s čipy Radeon. Upozorňuje přitom, že software je stejně důležitý jako hardware a právě nový software má být jednoduchý, výkonný, intuitivní, inovativní a funkční.

Software Radeon Software Crimson tak nabídne nové grafické uživatelské rozhraní, které se spustí daleko dříve než Catalyst Control Center, a to ani ne za sekundu. To ostatně AMD měřilo na slabém počítači HP Pavilion DM1 s APU E-350 a 3 GB RAM, kde CCC startoval dlouhých 8 sekund. Přepracováno pak bude celé nastavení, herní manažer a vůbec všechno.

AMD nám toho zatím o svém novém softwaru vedle ód na jeho uživatelské rozhraní neprozradilo, a tak je těžké si z tohoto popisu udělat obrázek. Dozvíme se ale i to, že Game Manager umožní optimalizovat nastavení na jedné obrazovce, abychom měli vše na očích a nemuseli se přepínat mezi více taby. Optimalizovat budeme moci nastavení každé jednotlivé hry.

Vylepšení se dočká také funkce Overdrive pro přetaktování karet, která také umožní změnit nastavení parametrů pro každou hru zvlášť, to samozřejmě vedle globálního nastavení. Pak nebude chybět ani volba video profilů a nastavení technologií AMD FreeSync, Virtual Super Resolution či Eyefinity, přičemž jedna stránka nás bude informovat o všem.

AMD zatím neprozradilo, kdy můžeme nový software Radeon Software Crimson očekávat. Bylo pouze uvedeno, že bude vypuštěn ještě před koncem tohoto roku. Dle posledního obrázku s označení verze by to mohlo být ještě v tomto měsíci. Zde si můžete stáhnout celou prezentaci, v níž AMD představuje nový software.

Zdroj: TZ AMD
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře