www.svethardware.cz
>
>
>
>

Zastoupení operačních systémů na desktopu: únor 2015

Zastoupení operačních systémů na desktopu: únor 2015
, , aktualita
Přinášíme aktuální únorovou statistiku zastoupení operačních systémů na desktopu od společnosti Netmarketshare. K žádné zásadní změně oproti lednu (samozřejmě) nedošlo. A také dlouhodobé trendy jsou velice stabilní.reklama
Celkové zastoupení operačních systémů vypadá následovně: všechny verze Windows mají dohromady 91,57 % (v lednu 91,56 %), Apple OS X má 6,90 % (v lednu 7,11 %) a Linux má 1,53 % (v lednu 1,34 %). Takže jen minimální změny, které se pohybují v rámci možností přesnosti měření. Ale upřímně řečeno, ono se nic zásadního určitě nečekalo a ani čekat nedalo.


Zastoupení OS na desktopu - únor 2015


Zajímavější je zastoupení jednotlivých verzí Windows, které je následující: dominantní jsou stále Windows 7 s 55,99 % (v lednu 55,92 %), druhé jsou Windows XP s 19,15 % (v lednu 18,93 %), třetí Windows 8 a 8.1 s 14,04 % (v lednu 13,83 %) a poslední jsou Windows Vista, která mají 2,11 % (v lednu 2,44 %).


Zastoupení OS na desktopu podle verzí - únor 2015


Změna je opět jen minimální, ale opět se žádná ani čekat nedala. Trochu překvapivý je jen stále vysoký podíl Windows XP, které jsou sice již téměř rok bez podpory, ale jejich uživatelé se jich evidentně vzdávat nechtějí. A následující graf ani nenaznačuje, že by mělo dojít v brzké době ke změně. Možná až s příchodem Windows 10, ovšem ty nebudou pro majitele „XPček“ zdarma, takže uvidíme.

Ani dlouhodobý trend zastoupení jednotlivých verzí nepřináší žádnou radikální změnu. Jen kromě té „vlny“ na křivce u Windows XP. To je ten prudký pokles a vzápětí vzestup mezi loňským zářím a prosincem.


Trend zastoupení verzí OS na desktopu - únor 2014 až únor 2015


Dlouhodobý souhrnný trend zastoupení jednotlivých platforem je pozoruhodně stabilní a ani tady se žádná zásadní změna čekat nedá.


Trend zastoupení OS na desktopu - únor 2014 až únor 2015


Podtrženo a sečteno, údaje za únor jsou tedy prakticky bez překvapení. A co tomu říkáte vy?

Zdroj: Netmarketshare
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek