www.svethardware.cz
>
>
>
>

Závody dronů míří do evropského televizního vysílání

Závody dronů míří do evropského televizního vysílání
, , aktualita
Závody dronů pořádané v rámci DRL (Drone Racing League) se nedají považovat za zrovna tradiční sport, ovšem nyní už míří mezi mainstreamovou zábavu, o což se postará společnost Sky. Ta je začne vysílat už v říjnu.reklama
Závody pořádané organizací Drone Racing League můžeme vidět jako takovou arkádovou zábavu, pro niž potřebujeme pouze vlastní smysly a relativně levnou výbavu. To pokud je srovnáme třeba s létáním mezi pylony v Red Bull Air Race, ale toto srovnání značně pokulhává. Drony mají s tím společného leda to, že také provádí prudké manévry a jejich pilot musí být přesný a pohotový. Ovšem na rozdíl od letců formátu Martina Šonky zůstávají piloti dronů hezky na zemi a své stroje ovládají pomocí VR brýlí a dálkového ovladače. Potřebují tak daleko menší závodní prostor, jímž může být třeba zrovna nevyužitá multifunkční sportovní hala, jak ukazuje následující video:


Závody dronů nastoupí za Robot Wars a společnost Sky oznámila, že již uzavřela partnerství s Drone Racing League, do nějž vložila jeden milion dolarů. Zatím jde pouze o vysílání na kanálu Sky Sports Mix v rámci Spojeného království, ale kdo ví, třeba se brzy dočkáme i my, však téma dronů je i u nás velice živé. Nicméně způsob zpracování závodů dronů je čistě americký, takže nechybí neony, světelné, kouřové i ohňové efekty a všichni to berou velice vážně.


Sky ale přinese závody dronů v rámci Drone Racing League vůbec poprvé do Evropy, a to dle očekávání do Londýna. I to by mohlo pomoci tuto zábavu rozšířit na starém kontinentě.


I když použité drony vypadají podobně až identicky, závodníci si je staví sami, podobně jako si svá autíčka sestavují lidé závodící na autodráhách. Pochopitelně existují nějaká pravidla, která musí výsledný dron splňovat. Jde také o FPV drone racing (First Person View), takže každý dron má kamery a piloti zase VR brýle. Ovládat takový stroj tak musí být určitě náročné, zvlášť na takové úrovni a v takových rychlostech. Divácky zajímavé budou určitě také srážky a havárie, na něž se můžete podívat v druhém uvedeném videu.

Společnost Sky dle ředitelky Business Development Emmy Lloyd chce tímto divákům přinést něco zcela jiného a doufá, že na horizontu se rýsují až desítky milionů diváků a globální rozšíření tohoto sportu.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře