www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Zbrusu nová sestava karet Gigabyte GeForce se představuje

Zbrusu nová sestava karet Gigabyte GeForce se představuje
, , aktualita
Společnost Gigabyte si připravila zcela novou řadu grafických karet GeForce s čipy Maxwell. Jedná se o řadu Xtreme Gaming Lineup, do níž patří celkem pět nových modelů od GTX 950 až po výkonný GTX TITAN X.reklama
Nová řada Gigabyte Xtreme Gaming Lineup obsahuje tedy pět karet, a to GeForce GTX 950, GeForce GTX 970, GeForce GTX 980, GeForce GTX 980 Ti a GeForce GTX Titan X. Chybí zde tedy GTX 960, která by mohla dorazit později, což by s nejvyšší pravděpodobností byl už 4GB model, neboť ty 2GB NVIDIA posílá do důchodu. Výkonnější z těchto nových modelů jsou vybaveny výkonným chladičem WindForce 3X se třemi ventilátory a vedle toho nám Gigabyte slibuje také přetaktování už z továrny a posílené napájení pro další pokusy.

GPU pro tyto karty si Gigabyte dle vlastních slov pečlivě vybírá, a to pomocí procesu Gauntlet Sorting. Jde prostě o proces, v němž firma vybere ta jednotlivá GPU, která mají největší potenciál k přetaktování a ostatní použije u běžných modelů karet.

Na obrázku můžete vidět jednu kartu, která se od ostatních liší. Jde totiž o GeForce GTX 980 Ti Xtreme Gaming WaterForce vybavenou vodním chlazením a výrobce se chlubí, že díky tomu má výrazně nižší teploty než karta chlazená vzduchem (konkrétně jde o "38,8 % nižší teplotu" v zátěži). Vodní blok zde přitom pokrývá i paměti a VRM, takže nejde o hybridní chlazení, které by vyžadovalo další ventilátor přímo na kartě.


Model
GV-N970XTREME-4GD
GV-N980XTREME-4GD
GV-N98TXTREME -6GD
GV-N98TXTREME W-6GD
TITANXXTREME-12GD-B
Tak jádra
1190 MHz
1241 MHz
1216 MHz
1216 MHz
1165 MHz
Max. takt jádra
1342 MHz
1342 MHz
1317 MHz
1317 MHz
1266 MHz
Tak pamětí
7,1Gbps
7,1Gbps
7,2Gbps
7,2Gbps
7Gbps
Kapacita pamětí
4GB
4GB
6GB
6GB
12GB
Sběrnice
256 bitů
256 bitů
384 bitů
384 bitů
384 bitů
Fáze napájení
10+2
10+2
12+2
12+2
6+2
Chlazení
WINDFORCE 3X
WINDFORCE 3X
WINDFORCE 3X 700W
WATERFORCE
WINDFORCE 3X 700W
3D Active Fan s LED
ano
ano
ano
-
-
Osvětlení pomocí LED
ano; RGB
ano; RGB
ano; RGB
ano; RGB
ano
Smart Power Indicator
ano
ano
ano
ano
-
LN2 BIOS s extra 6pinovým konektorem
-
-
ano
ano
-
Ochranný povlak PCB
ano
ano
ano
ano
ano
Zadní kovový štít
ano
ano
ano
ano
ano
Hladký povrch PCB
ano
ano
ano
ano
-


Zdroj: wccftech

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek