www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Zemětřesení poškodilo továrnu TSMC více, než se předpokládalo

Zemětřesení poškodilo továrnu TSMC více, než se předpokládalo
, , aktualita
Dne 6. února zasáhlo Tchaj-wan zemětřesení o síle 6,4 stupně Richterovy stupnice, které přineslo smrt více 116 lidem a poškodilo či zničilo řadu budov. Mezi nimi byly i továrny Fab 6 a 14B firmy TSMC, na což může doplatit Apple i NVIDIA.reklama
Společnost TSMC již dříve vydala prohlášení, že zemětřesení jí nepřineslo mnoho škod a že se výroba ve Fab 14B brzy vrátí k normálu. Nyní se ale objevily informace, že to přeci jen asi nebude tak růžové, jak si to vedení TSMC malovalo. Předpokládalo se, že kvůli zemětřesení klesne počet dodaných waferů v prvním kvartálu tohoto roku o méně než jedno procento, ovšem za několik dní už byl tento odhad zvýšen nad jedno procento. Firma totiž předpokládala, že 95 % výrobní kapacity, kterou ovlivnilo zemětřesení, se vrátí do běžného provozu během dvou až tří dní a že stále věří v to, že v prvním kvartále dodrží předpoklad utržených 5,9 až 6 miliard dolarů.

Nyní firma přiznala, že především továrna Fab 14B byla poškozena více, než se očekávalo a společnost Apple již uvedla, že výroby čipů pro chystané telefony iPhone 7 se to zcela jistě dotkne. TSMC je totiž jediným výrobcem čipů A10, na nichž bude iPhone 7 založen, zatímco SoC pro iPhone 6S jsou vyráběna i jinde. Problémy by mohly nastat i pro NVIDII, která si vybrala právě TSMC jako výrobce svých grafických čipů generace Pascal. V případě firmy Apple se tak spekuluje o pozdržení nástupu nových iPhonů, což by tedy mohlo potkat i NVIDII.

Fab 14 je jednou ze tří velkých firemních továren GIGAFAB vyrábějících 300mm wafery, které má TSMC aktuálně k dispozici. Označení GIGAFAB mimo jiné znamená, že taková továrna má kapacitu přesahující 100.000 vyrobených waferů za měsíc a pochopitelně že jde také o nejmodernější provozy.

Zdroj: Digitimes
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře