Ziro: sestavte si vlastního robota ovládaného pohyby ruky

Ziro: sestavte si vlastního robota ovládaného pohyby ruky
, , aktualita
Na Indiegogo se objevil zajímavý projekt, který slibuje možnost sestavení robota, jenž se bude dát ovládat rukou - přesněji pomocí speciální rukavice. Projekt se nazývá Ziro a zájemci si jej mohou na Indiegogo předobjednat.reklama
Kampaň na Indiegogo slibuje, že Ziro je první robotické zařízení, které je možné ovládat pomocí vaší ruky. Robot se ale k zájemcům nedostane v celku, zákazník obdrží pouze díly, které si pak může sám doma sestavit a k výsledku ještě přidat výplody své vlastní fantazie. To je také hlavní pointou - nadšenec do robotiky si může užít zábavu se sestavováním a vymýšlením vlastních návrhů. Zároveň k tomu nejsou potřeba žádné předchozí znalosti robotiky, protože je vše jednoduché, takže projekt Ziro je určen i pro naprosté amatéry.

Robot Ziro je řízený pomocí gest vašich prstů a ruky, to vše probíhá pomocí speciální rukavice Smart Glove, která je součástí balení. Cílem celého projektu bylo udělat robotiku snadnou a zábavnou pro kohokoliv - od dětí až po dospělé. Sada Ziro se skládá z několika částí. Tou první jsou moduly s motorkem, dále tam najdeme rukavice na ovládání a nechybí ani aplikace pro chytrý telefon, která umožní propojení rukavice a motorků, přidané jsou i součástky jako například kolečka na sestavení robota.

Kromě součástek v balení si robota poté můžete vylepšovat i pomocí věcí, které najdete u sebe doma, ideální jsou například kartónové papíry, z kterých se vyřeže požadovaná "součástka" a ta se poté napojí na moduly s motorkem. Moduly umožňují různé druhy pohybu, takže je možné takto pohánět kolečka nebo třeba paže, které se zdvihají. K dispozici je totiž buď neustálé točení dokola nebo kývání ze strany na stranu.

Je tak možné vytvořit robota, který vám bude vozit váš telefon a natáčet vás, nebo chytrý vozíček pro vaše domácí mazlíčky. Děti si takto mohou s pomocí "součástek" vystřižených z kartónu vytvořit robotického psa nebo dinosaura, zajímavé koulící se zařízení vznikne po vložení robota s kolečky do velké průhledné koule. Fanoušci Star Wars si mohou splnit svůj sen a postavit si například jezdícího robota R2D2.

Výrobce slibuje, že jednotlivé motorky vydrží na baterii asi 7 hodin, záleží na tom, jaké akce s robotem provádíte. Nabíjení trvá dvě a půl hodiny. Chytrá rukavice vydrží jen 4 hodiny a nabíjí se o něco kratší dobu - 2 hodiny.

Své vlastní Ziro je možné si předobjednat tím, že na Indiegogo přispějete nejnižší částku 149 dolarů, což je asi 3 500 korun. K dispozici jsou i sety s lepším vybavením (například s větším počtem modulů s motorky), ceny se však přirozeně šplhají výš. Ti, co si sady předobjednají, by se jich měli dočkat příští rok v lednu.

Zdroj: Indiegogo
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář