www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Zocalo: nové cloudové úložiště od Amazonu

Zocalo: nové cloudové úložiště od Amazonu
, , aktualita
Amazon.com přihazuje do pomyslného balíčku cloudových úložišť a rozšiřuje řady poskytovatelů dat v cloudu o novou službu, kterou je Zocalo. Má přímo konkurovat službám jako Google Drive a Dropbox. Vyzkoušet jej můžete zdarma již nyní.reklama
Nové cloudové datové úložiště Zocalo je nový přírůstek divize Amazon Web Services. Jedná se o službu zaměřující se převážně na firemní klientelu a záměrem Amazonu je přímo konkurovat službám Google pro firmy.

Zocalo funguje velmi podobně, jako například Dropbox, Box, nebo již zmíněná služba Google Drive. Jedná se o službu umožňující klasickou týmovou kolaboraci, přístup ze všech možných zařízení, kvalitní zabezpečení a mimo jiné také možnost integrace do Active Directory.

Data jsou zpoplatněna způsobem typickým pro Amazon - čím větší datový prostor využíváte, tím méně za následná data platíte. Základní sazba je 5 USD / uživatel / měsíc (přibližně 100 Kč) a dostanete k dispozici 200 GB dat pro každého uživatele, přičemž za každý další 1 GB dat si Amazon bude účtovat 0.03 USD (přibližně 60 haléřů). Nad 1 TB je pak cena za 1 GB zase o něco nižší.

Je otázkou, nakolik je tento finanční model konkurenční právě výše zmiňovaným subjektům, pokud vezmeme v úvahu skutečnost, že Google již nyní nabízí za 10 USD / uživatel / měsíc (přibližně 200 Kč) neomezený datový prostor. Dropbox má také pro firemní klienty připravené neomezené datové úložiště s mírně vyšším poplatkem 12 USD / měsíc / uživatel (přibližně 240 Kč).

Nezapomnělo se ani na možnost vyzkoušení služby. Testovací období je limitováno 50 uživateli a právě 200 GB datového prostoru pro každého uživatele. Po 30 dnech ovšem začne Amazon data účtovat dle modelu uvedeného výše.

Celá tato novinka je zajímavá také tím, že Amazon svým způsobem přímo konkuruje službám svých vlastních zákazníků. Není žádným tajemstvím, že jedním z jeho velkých klientů a uživatelů jeho cloudové infrastruktury je právě Dropbox. Amazon již v minulosti také dokázal, že umí své ceny velmi rapidně snížit, což by mohlo opět vytvořit zajímavou situaci na poli cloudových datových úložišť.

Zdroj: VentureBeat
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik