www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ZOTAC Magnus EN980: mini PC s GeForce GTX 980

ZOTAC Magnus EN980: mini PC s GeForce GTX 980
, , aktualita
Společnost ZOTAC se chystá již brzy ukázat své nové ZBOX Gaming Mini PC, které nabídne na svůj druh velice slušný výkon. Ten mu totiž zajistí grafický čip NVIDIA GeForce GTX 980, což mluví samo za sebe.reklama
Minipočítače jako ZOTAC ZBOX obvykle nenabízí moc vysoký výkon, a to zvláště z hlediska počítačové grafiky. Čili grafický čip o výkonu GeForce GTX 980 v nich typicky nenajdeme, a proto je tedy nový ZOTAC MAGNUS EN980 tak zajímavý. Firma jej tedy ještě oficiálně nepředstavila, a tak se nemůžeme ani podívat na to, jak velký tento počítač bude. Ukázána byla také pouze fotografie vrchní strany počítače, kde se nachází průduchy, za nimiž lze vidět stopy nainstalovaného ventilátoru, který tedy zdaleka nezabírá veškerý dostupný prostor.

ZOTAC MAGNUS EN980 bude také vybaven procesory Intel Core řady Skylake a výrobce slibuje, že jeho výkon bude stačit i na provoz her s VR headsety Oculus Rift a HTC Vive. Má tak jít o vůbec nejmenší desktopový počítač, který něco takového zvládne. Z dalších dosud zveřejněných specifikací je známo, že tu máme celkem čtyři výstupy na konektorech HDMI a DisplayPort, veškeré porty USB jsou typu 3.0, tedy až na osamělý USB 3.1 typu C s propustností 10 Gb/s. Vedle dvou gigabitových LAN tu je také Wi-Fi 802.11ac.

ZOTAC také prozradil, že pro chlazení hlavních komponent využije vodní chlazení kombinované s heatpipe, čili za vrchním ventilátorem bude schovaný vodní radiátor. Slíben byl také tichý provoz, ale to asi leda v klidovém režimu.

MAGNUS EN980 bude poprvé k vidění na letošním CEBITu nebo také na GDC v březnu.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek