www.svethardware.cz
>
>
>
>

ZOTAC nabídne vlastní 240GB a 480GB SSD

ZOTAC nabídne vlastní 240GB a 480GB SSD
, , aktualita
Společnost ZOTAC se pustila do výroby SSD své značky, které nyní nově nabízí jako Premium Edition SSD s kapacitou 240 GB a 480 GB. Jaké řešení si tato firma vybrala a co nám její modely nabídnou?reklama
ZOTAC tedy není zrovna tradičním výrobcem SSD a také dosud nabízel jen jeden model, a to 120GB bez nějakého zvláštního názvu. Nyní tedy svou nabídku hned ztrojnásobuje díky dvěma Premium Edition SSD s kapacitou 240 GB a 480 GB. Je jasné, že ZOTAC využije paměti i kontroler jiných výrobců, protože sám nic takového neprodukuje.

Jedná se o klasická SSD velikosti 2,5" pro rozhraní SATA 6 Gbps. Využívají čtyřjádrové kontrolery Phison S10 a paměti MLC NAND Flash od společnosti Toshiba. To jsou tedy klíčové vlastnosti, dle nichž už můžeme s jistotou vědět, že přes 600 MB/s tyto modely nepůjdou a spíše se k nim tedy ani nepřiblíží.

Co se týče výkonu, pak 240GB verze končí se čtením na 520 MB/s a se zápisem na 500 MB/s, přičemž 480GB model nabídne 560MB/s čtení a stejně rychlý zápis. Použité paměti mají vydržet celkem 3000 mazacích a zapisovacích (P/E) cyklů, přičemž ZOTAC udává hodnotu 480 TBW. Ta značí celkový objem dat zapsaných po dobu životnosti SSD, ovšem dle počtu P/E cyklů by to mělo být podstatně více i v případě 240GB modelu.

Moderní SSD musí mít také pokročilé technologie pro ochranu dat a správu paměti, přičemž sem patří End to End Data Path Protection opravující případné chyby vzniklé na cestě mezi DRAM, kontrolerem a čipy NAND. Pak tu je SmartECC a SmartRefresh, čili klasické ECC, pak Power Failure Protection chránící data v případě náhlého výpadu energie, a to minimalizováním doby, po kterou jsou uložena pouze v cache. Rovnoměrné využití paměťových buněk zajistí Dynamic Wear Levelling. Zákazníci získají tříletou záruku.

Produkt
ZTSSD-A5P-480G-PE
ZTSSD-A5P-2400G-PE
Kapacita
480 GB
240 GB
NAND Flash
Toshiba MLC
Toshiba MLC
Kontroler
Phison S10
Phison S10
DRAM cache
512 MB DDR3
256 MB DDR3
Sekvenční čtení
560 MB/s
520 MB/s
Sekvenční zápis
500 MB/s
500 MB/s
Max. spotřeba
4,86 W
5 W
Spotřeba v klidu
0,57 W
0,57 W
Výdrž
480TBW, 3000 P/E cyklů
214TBW


Zdroj: ZOTAC
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů