www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ZOTAC ohlásil novou generaci ZBOX E-Series a nano AQ02

ZOTAC ohlásil novou generaci ZBOX E-Series a nano AQ02
, , aktualita
Společnost ZOTAC si připravila nové minipočítače ZBOX, a to E-Series a nano AQ02, které představuje také na letošním CeBITu. První jsou označeny za herní mini PC a druhé za počítače s dobrým poměrem výkonu a spotřeby.reklama
Ač by se mohlo zdá, že ZOTAC ZBOX E-Series jsou vybaveny AMD APU, která patří právě do E-Series, není tomu tak. Právě naopak, v jejich útrobách budou pracovat procesory Intel s grafikou Iris Pro 5200, zatímco až v ZBOX nano AQ02 najdeme APU od AMD, a to modely A8.
ZBOX E-Series


Intel Iris Pro 5200 patří ve světě integrovaných grafických čipů mezi to nejlepší, přinejmenším tedy s ohledem na to, co může nabídnout společnost Intel. Mají výkonné shadery a k tomu také 128 MB paměti EDRAM sloužící jako rychlá vyrovnávací paměť, která je oproti HD Graphics jejich hlavní výhodou.

Na výběr zde budeme mít mezi dvěma modely, a to ZBOX EI700 a ZBOX EI750, kde první je vybaven procesorem Core i7-4770R se čtyřmi jádry na 3,2 až 3,9 GHz, 6 MB L3 cache a druhý má pod kapotou Intel Core i5-4570R s rovněž čtyřmi jádry na 2,7 - 3,2 GHz, 4 MB L3 cache. A jako obvykle tu budou verze plus, jež budou obsahovat předinstalovaný 1TB pevný disk a 8 GB DDR3 RAM, zatímco u normálních verzí si je budeme muset nainstalovat sami, takže jde o barebone.
ZBOX nano AQ02


ZBOX nano AQ02 bude k dostání v pouze jedné verzi, když tedy nepočítáme obvyklé základní a Plusové modely. V každém případě tu bude AMD A8-5545M APU se čtyřmi jádry na 1,7 až 2,7 GHz, 4 MB L2 cache a integrovaným Radeonem HD 8510G. Plusový model navíc nabídne 4 GB DDR3 a 500GB HDD.

U všech pak nebude chybět integrované 802.11ac Wi-Fi & Bluetooth 4.0 s externí anténou, Gb Ethernet, USB 3.0, HDMI i DisplayPort a také možnost montáže pomocí VESA 75/100.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek