www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ZOTAC ZBOX MA760: mini PC s FX-7600P APU

ZOTAC ZBOX MA760: mini PC s FX-7600P APU
, , aktualita
ZOTAC si připravil další model do své předlouhé řady minipočítačů ZBOX. Dostal označení MA760 a tentokrát jde o počítač založený na APU od AMD, které patří do generace Kaveri. Co všechno nám tedy MA760 nabídne?reklama
V prvé řadě je to tedy APU generace Kaveri v pouzdře FP3 a konkrétně jde o model FX-7600P. Jeho označení by sice ukazovalo na procesory řady FX, které mezi APU rozhodně nepatří, protože nemají grafické jádro, ale v tomto případě skutečně jde o APU s jádrem Radeon. Patří mezi nízkospotřebové modely, ovšem jeho specifikace jsou na TDP pouhých 35 W skutečně zajímavé. Jde o čtyřjádrový čip se dvěma moduly Steamroller, který má k dispozici 2x 2 MB L2 cache a jeho jádra pracují na frekvenci 2,7 až 3,6 GHz. Pak tu je také Radeon R7 s 512 shadery (32 TMU a 8 ROP) na 600 až 686 MHz, takže jde o stejný počet shaderů, jaký má i dnešní nejlepší desktopové APU, model AMD A10-7870K. Můžeme tedy očekávat celkem slušný výkon integrované grafiky, která by měla stačit na řadu 3D her.

V předním panelu počítače jsou dva audio konektory, USB 3.0 kombinovaný s čtečkou karet SD a také sériový port. Vzadu najdeme anténní konektor rozhraní Wi-Fi 802.11ac, dva ethernetové RJ-45, dva USB 3.0 (další je pod krytem na pravém boku) a pak tu jsou také neobvykle čtyři DisplayPorty.

Celkové rozměry počítače jsou 188 x 188 x 51 mm a uvnitř něj je místo pro 2,5" úložné zařízení a dva moduly DDR3 SO-DIMM. V tomto případě bude vhodné si pořídit co nejrychlejší paměti, aby nezdržovaly grafický čip. Můžeme také předpokládat, že ZOTAC jako obvykle připraví barebone verzi bez disku a RAM a pak již vybavenou verzi s 500GB pevným diskem a 4 GB RAM.

Vedle této novinky ZOTAC zařadí do nabídky i modely EN970 a EN960. Oba jsou postaveny na procesoru Intel Core i5 5200U a jistém Nvidia GeForce GTX GPU. EN970 by měl nabídnout lepší hardwarovou výbavu než EN960, nástupce EN760 a EN860.

Zdroj: Fudzilla
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek