www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ZOTAC ZBOX Magnus: herní mini PC

ZOTAC ZBOX Magnus: herní mini PC
, , aktualita
Malé počítače od společnosti ZOTAC zpravidla nemívají vysoký výkon, který by stačill na moderní hry. S počítačem ZBOX Magnus EN970 je to alle jiné, neboť ten obsahuje výkonný procesor i grafický čip.reklama
Vybaven je totiž procesorem Core i5-5200U, který sice patří mezi úsporné modely, ovšem jeho NVIDIA GeForce GTX 960 už je plnohodnotný desktopový čip. ZOTAC sice v základních specifikacích neuvádí rozměry tohoto PC, ale z pohledu na fotografie můžeme odhadnout, že budou podobné jako rozměry desky formátu Mini ITX (170 x 170 mm). Počítač je to přitom velice nízký s jen malým výdechem v zadní části, a tak se můžeme ptát, zda použitý čip GeForce nemá trošku přistřihlá křídla.

Nebo to také může být tak, že ZOTAC má ve specifikacích chybu, neboť v nich uvádí, že grafická karta má 3 GB paměti GDDR5 na 192bitové sběrnici. Přitom mobilní i desktopová GeForce GTX 960 má 128bitovou sběrnici pro 2 nebo 4 GB paměti. Procesor Core i5-5200U má k dispozici 2 jádra na frekvenci 2,2 až 2,7 GHz, v tom specifikace nelžou. Jeho spotřeba je pouze 15 W, což je vedle 120W grafického čipu (pokud jde opravdu o GTX 960) minimum.

Magnus EN970 také zahrnuje jeden slot pro SSD s rozhraním M.2 a také dvě 2,5" pozice pro SATA, přičemž k dispozici bude jako obvykle verze Plus, která je již vybavena 8 GB paměti DDR3L (jeden slot zůstane prázdný) a 120GB SSD pro M.2. Na zadní straně pak najdeme napájecí konektor pro externí adaptér, po dvou portech USB 2.0 a 3.0, hned čtyři porty HDMI, dva ethernetové a také anténní konektor pro moderní 802.11ac WiFi.

Magnus EN970 na trhu ještě není, takže nemůžeme potvrdit specifikace a ani říci, kdy a s jakou cenou se na něj dostane.

Zdroj: TZ ZOTAC
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek