www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

ZOTAC ZBOX MI551 přichází s úsporným čtyřjádrovým Skylake

ZOTAC ZBOX MI551 přichází s úsporným čtyřjádrovým Skylake
, , aktualita
Společnost ZOTAC obohacuje svou již tak širokou nabídku malých počítačů o model ZBOX MI551, který je založen na procesoru Core 6. generace. Jde o úsporné čtyřjádro řady Core i5 a jako obvykle tu máme dvě verze počítače.reklama
ZOTAC ZBOX MI551 přichází jednak jako základní verze ve stylu barebone, tedy bez úložných zařízení a operační paměti a pak ve verzi Plus se 4 GB paměti a 120GB SSD formátu M.2. Specifikace ale neudávají, zda tato verze rovnou bude vybavena operačním systémem a píše se pouze o podpoře systémů Windows 7, 8 a 10 (vše 64bitové).

Základem ZBOX MI551 je tedy Intel Core i5-6400T, 14nm procesor se 4 jádry z rodiny Skylake-S. Dle specifikací jde tedy o socketový procesor pro LGA 1151 se spotřebou až 35 W, který dosahuje taktu 2,2 až 2,8 GHz a vybaven jde jádrem Intel HD Graphics 530 s 24 shadery na taktu až 950 MHz a 6 MB L3 cache. Ten tak dokáže poskytnout tomuto PC velice slušný výkon, který bude stačit i pro méně náročné 3D hry.

Pro paměti tu jsou dva sloty DDR3L-1600, díky nimž můžeme mít až 16 GB operační paměti, pak tu je jeden M.2 a také jeden 2,5" disk či SSD. Monitor připojíme přes HDMI 1.4 nebo dva DisplayPort 1.2 a do výbavy dále patří čtečka karet SD/SDHC/SDXC kombinovaná s portem USB 3.1 typu A, další USB 3.1 typu C, dva USB 3.0 a jeden USB 2.0. Připojení zajistí gigabitový Ethernet, Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.0 a nakonec můžeme zmínit dva 3,5mm audio konektory.

Vcelku jde tedy o slušně vybavené malé PC pro běžné účely, jehož dostupnost na trhu a cena ale nebyla ve zprávě zmíněna.

Zdroj: TZ ZOTAC
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře