www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ZOTAC ZBOX nano XS: miniPC dostaly vyšší výkon

ZOTAC ZBOX nano XS: miniPC dostaly vyšší výkon
, , aktualita
ZOTAC známe jako jednoho z výrobců miniaturních počítačů a v případě řady ZBOX nano XS můžeme mluvit přímo o počítačích do dlaně. Ty přitom nyní dostaly vyšší výkon, jejž zajistí procesory Core i3.reklama
Společnost ZOTAC přitom pro své nové modely ZBOX MI521 nano XS nevyužila nejnovější procesory Broadwell, ale stále ještě 4. generaci Intel Core i3, ovšem to je celkem zřejmé. Konkrétně se v této sérii uplatní procesor Intel Core i3 4030U se dvěma jádry a grafikou HD Graphics 4400.

Za zmínku také stojí podporované rozlišení 4K (Ultra HD), přičemž v nabídce obrazových rozhraní jsou porty HDMI a mini DisplayPort. Výrobce tento počítač doporučuje především jako malou multimediální základnu, a to i díky podpoře technologií Clear Video HD, InTru 3D a Quick Sync Video, nicméně počítači jistě bude chybět především jedna věc, a to možnost využití pevného disku. Máme zde totiž jen jednu pozici pro mSATA SSD a ty se jako médium pro uložení velkého množství dat zrovna nehodí.

Jako obvykle přichází na trh dvě verze, a to základní ZBOX MI521 nano XS bez pamětí a SSD a ZBOX MI521 nano XS-P se 4 GB DDR3L a 128GB mSATA SSD. Oba pak mají společný zmíněný procesor a ostatní vlastnosti, k nimž přidáme také ještě čtečku karet SD/SDHC/SDXC, gigabitový Ethernet, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0, dva USB 2.0 vepředu, dva USB 3.0 vzadu a dva 3,5mm konektory pro sluchátka a mikrofon. Počítače jsou určeny především pro Windows 7 a 8 ve 32bitové i 64bitové verzi.

O dostupnosti a ceně se výrobce nezmínil.

Zdroj: TZ ZOTAC
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek