www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ZOTAC ZBOX PI320 pico: desktop do kapsy

ZOTAC ZBOX PI320 pico: desktop do kapsy
, , aktualita
ZOTAC si připravil zajímavý malý počítač ZBOX PI320 pico, který je vybaven procesorem Intel Atom "Bay Trail", levným systémem Microsoft Windows 8.1 with Bing a díky tomu je dostupný za zajímavou cenu.reklama
ZOTAC ZBOX PI320 pico svými rozměry připomíná spíše externí disk nebo bateriovou nabíječku než plně vybavený počítač s procesorem x86. Jeho rozměry jsou 115,5 x 66 x 19,2 mm, takže si jej můžete klidně strčit do kapsy a vzít kamkoliv. Velikosti tohoto počítače byl přizpůsoben také napájecí adaptér, který je poměrně malý, i když velikosti nabíječek mobilních telefonů nedosahuje.

ZBOX PI320 pico můžeme využít všude tam, kde není místa nazbyt, i když je pravda, že mezi ním a většími modely ZBOX či Intel NUC už velký rozdíl není. Stejně je třeba jej napojit na nějaký monitor či jiné zobrazovací zařízení, které zabere nepoměrně větší prostor, pokud tedy pro tento malý ZBOX nenajdete nějaké jiné speciální využití nebo jej nebudete často nosit po kapsách.


Co se týče hardwarové výbavy, pak tu máme procesor Intel Atom generace Bay Trail, a to konkrétně model Z3735F se čtyřmi jádry na 1,33 GHz až 1,58 GHz. Jde o 22nm Bay Trail-T určený původně pro tabletová PC, jehož SDP je pouze 2,2 W. Díky tomu nepotřebuje aktivní chlazení, takže počítač bude v provozu neslyšný. Žádný hluk totiž nebude pochopitelně vydávat ani 32GB základní paměť eMMC. Tu můžeme rozšířit pomocí až 128GB karty Micro SD. O grafiku se zde postará integrovaný Intel HD Graphics a paměti DDR3L tu máme 2 GB.


Další výbava zahrnuje 100Mbpx Ethernet, 802.11n Wi-Fi & Bluetooth 4.0, tři porty USB 2.0, výstup HDMI s podporou audia, 3,5mm stereo výstup a jako OS se využije zmíněný systém Windows 8.1 with Bing (x86). Počítač tedy nemá nejmodernější výbavu, ale to se u PC jeho kalibru dá snést.

Cena tohoto PC byla dle Fanless Tech stanovena na 199 USD, což by bylo cca 4200 Kč, ovšem v Evropě se bude prodávat za 199 euro, a to je již přes 5500 Kč. Dostaneme k němu držák pro montáž na zadní stranu monitoru, adaptér s vyměnitelnými vidlicemi (americká, britská, evropská) a také manuál a disk s dokumentací. K dispozici by měl být příští měsíc.

Zdroj: Fanless Tech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře