www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ZOTAC ZBOX R-Series: podpora RAID a Core "Broadwell"

ZOTAC ZBOX R-Series: podpora RAID a Core "Broadwell"
, , aktualita
Společnost ZOTAC má ve své nabídce snad nejvíce modelů minipočítačů ze všech výrobců a rozhodla se, že jej dále rozšíří o novou sérii R. Ta nám nabídne jak moderní procesory Core 5. generace, tak možnost využít RAID 0 a 1.reklama
ZOTAC tedy rozšiřuje svou nabídku o dva nové malé počítače řady R, a to konkrétně ZBOX RI323 a ZBOX RI531. Firma se chlubí, že jim přidala více funkcí, aby pozvedla tuto kategorii, čímž tedy myslí zapojení dvou pevných disků nebo SSD do polí RAID 0 nebo 1. Krom toho bude samozřejmě možné provozovat tato úložná zařízení i zcela samostatně nebo z nich vytvořit pomocí JBOD jeden velký oddíl.

Oba počítače jsou svým vzhledem v podstatě totožné a liší se hardwarovou výbavou. Chtít budeme především model ZBOX RI531, který je vybaven procesorem Core i3-5010U se dvěma jádry, takžem 2,1 GHz a slušně výkonnou grafikou HD Graphics 5500 s 24 shadery. Tento procesor má přitom TDP 15 W, takže můžeme očekávat velmi umírněnou spotřebu.

Dále nám RI531 nabídne dva sloty pro paměti DDR3-1600, jeden mSATA pro SSD plus dvě 2,5" pozice se SATA 6 Gbps, rozhraní HDMI 1.4a a DisplayPort 1.2, čtečku karet SD/SDHC/SDXC, gigabitový Ethernet, Wi-Fi 802.11ac + Bluetooth 4.0, čtyři USB 3.0, tři 3,5mm audio konektory a podporu HDCP. Přichází na trh také ve verzi PLUS, jež bude mít předinstalovány 4 GB paměti DDR3 a 64GB mSATA SSD.

Model ZBOX RI323 je založen na procesoru Intel Celeron 2961Y, ovšem to je ještě Haswell, konkrétně jediný model, který má označení Haswell-ULX. Má dvě jádra a takt pouze 1,1 GHz plus grafiku s deseti shadery. Jeho TDP je 11,5 W, takže na dnešní dobu nejde úplně nejlepší CPU, které nové Braswell musí strčit do kapsy. Toto PC přichází pouze jako barebone, čili ne ve verzi PLUS, není vybaveno slotem mSATA, ale v ostatních ohledech jsou jeho specifikace a výbava stejné jako u RI531.

Zdroj: ZOTAC
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek