www.svethardware.cz
>
>
>

Zuckerbergovi darují 99% svých akcií Facebooků charitě

Zuckerbergovi darují 99% svých akcií Facebooků charitě
, , aktualita
Mark Zuckerberg je asi nejpregnantnější příklad novodobého úspěšného podnikatele. Za necelých deset let se mu podařilo stát se jedním z nejbohatších lidí planety a nyní se chce se svou manželkou o jejich velké bohatství podělit.reklama
Mark Zuckerberg začal s Facebookem na vysoké škole a v průběhu necelých deseti let z něj vybudoval sociální impérium s dosud nevídaným počtem členů, které má hodnotu desítek miliard dolarů. Samotné akcie, které Zuckerberg se svou ženou vlastní, mají hodnotu kolem 45 miliard dolarů. A z tohoto objemu chce Zuckerberg dát na charitu celých 99 procent, což je jistě úctyhodné rozhodnutí.

Toto oznámení následuje krátce po narození Zuckerbergovy dcery Max a v rámci otevřeného dopisu zveřejněného právě na Facebooku jsme se mohli dozvědět, že peníze budou určeny pro iniciativu Chan Zuckerbergové (Chan Zuckerberg Initiative). Pochopitelně ale nepůjde hned o celých 44,5 miliardy dolarů, neboť peníze budou uvolňovány postupně a poslouží k financování vzdělávání, zdravotnictví, rozšiřování internetové konektivity, atd.

Zuckerberg k tomu řekl: "Můžeme to udělat díky podpoře silné globální komunity. Facebook vytvořil zdroje, které mohou posloužit k vytvoření lepšího světa pro další generace. Každý člen facebookové komunity se na tomto cíli podílí svou měrou".

Na Zuckerberga jako altruistu se nyní jistě změní pohled veřejnosti, neboť dříve byl za své podobné kroky spíše kritizován. Šlo třeba o podnik Internet.org, který měl zajistit přístup k internetu zdarma pro ty, kdo si jej dovolit nemohli, ovšem tento přístup byl silně zaměřen na propagaci samotného Facebooku. Nyní ale už Zuckerberg sbírá kondolence, například od Warrena Buffeta, který k tomu řekl, že je na čase, aby miliardáři přestali s předáním nabytého jmění čekat do své smrti. Zuckerbergovým k tomuto rozhodnutí pogratulovali také Gatesovi.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik