www.svethardware.cz
>
>
>
>

ZX Spectrum se vrací napěchované tisícovkou her

ZX Spectrum se vrací napěchované tisícovkou her
, , aktualita
Samotný Sir Clive Sinclair spustil nový crowdfundingový projekt, který se týká počítače Sinclair Spectrum Vega, jenž naváže na 32 let starý ZX Spectrum. Jde o adaptaci starého počítače, která přijde vybavena tisícovkou klasických her.reklama
Sinclair Spectrum Vega je označován za levný herní počítač, i když pod takovýmto termínem bychom si bez dalších informací představili přeci jen něco jiného. Ve skutečnosti půjde o nějakou dnešní levnou platformu, na níž poběží emulátor původního ZX Spectrum, přičemž v paměti počítače bude uloženo na tisíc původních herních titulů. Pro ty, kteří rádi vzpomínají na své staré ZX Spectrum, které již nemají uloženo ani v krabici na půdě, jde jistě o lákavou možnost vrátit se do dětství. Teď ještě aby také vyhrabali nějakou starou televizi nebo monitor.
- nový ZX Spectrum Vega -
- původní ZX Spectrum 48K -


Zajímavé je, že nový Spectrum Vega nemá na rozdíl od starého gumáka klávesnici QWERTY a namísto ní má jen čtyři směrová tlačítka a pět kláves. To proto, že v podstatě jde o počítač spojený s gamepadem, takže směrová tlačítka budeme ovládat palcem levé ruky a ostatní pak palcem pravé ruky. Není to tedy kopie starého ZX Spectra.

Co se týče ceny, pak první kusy z limitované edice čítající 1000 kusů se budou prodávat za 100 liber včetně poštovného v rámci Velké Británie. Očekávala se přitom nižší cena, ovšem bylo také oznámeno, že výtěžek poputuje do dětské nemocnice (Great Ormond Street Hospital).


Systém využije "levný mikrokontroler a chytrý software", díky čemuž bude schopen provozovat všechny hry pro originální ZX Spectrum, jichž je na čtrnáct tisíc. Bylo upřesněno, že systém je vybaven malou deskou s SoC architektury ARM, paměťovým čipem a RAM. Pro doplnění nabídky her je možné zapojit také SD kartu. Můžeme tedy spekulovat, že může jít třeba o desku Raspberry Pi.

Sinclair Spectrum Vega se zapojí přímo do televizoru a je hned připraveno ke spuštění některé z uložených her. Více se dozvíte v popisu projektu na serveru Indiegogo.

Zdroj: Indiegogo

Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik