www.svethardware.cz
>
>
>
>

ZyXEL ARMOR Z1: výkonný domácí router

ZyXEL ARMOR Z1: výkonný domácí router
, , aktualita
ZyXEL se pochlubil svým novým domácím Wi-Fi routerem s označením ARMOR Z1, který má být dle tiskové zprávy extrémně výkonný. Je tedy zřejmé, že jde o router s podporou 802.11ac a gigabitového Ethernetu.reklama
ARMOR Z1 od ZyXEL Communications má být tedy domácí Wi-Fi router pro náročnější zákazníky, kteří chtějí streamovat videa ve vysokém rozlišení (třeba 4K či Ultra HD). Výrobce také poukazuje na plášť aerodynamického tvaru, to snad kdybychom si chtěli router přimontovat na střechu auta. Důležitější jsou ale čtyři externí antény pro šíření Wi-Fi signálu s využitím beamformingu a pak je tu také jistý StreamBoost, který by se měl starat o QoS, čili přiřazování priorit v provozu.

Tisková zpráva nám toho moc neřekne a mluví o gigabitové přenosové rychlosti, tak se raději podívejme na specifikace tohoto produktu. Ty mluví o dvou pásmech a jako obvykle jde o 2,4 a 5GHz. První zvládne přenášet data s propustností až 600 Mbps a druhé až 1733 Mbps. Pak tu jsou obvyklé funkce jako WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK či WPS pro zabezpečení bezdrátové sítě a zabudované gigabitové porty rozhraní Ethernet v obvyklém složení čtyř LAN a jednoho WAN.

Router je řízen pomocí 1,4GHz procesoru se dvěma jádry, má k dispozici 512 MB RAM a 4 GB eMMC. Maximálně si pak řekne o 29 W, což tedy není zanedbatelná spotřeba. Typickou spotřebu ale výrobce neuvádí. Na veškeré specifikace se můžete podívat sami na stránkách firmy ZyXEL.

Zdroj: TZ ZyXEL

ZyXEL NBG6816-EU0101F
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře