www.svethardware.cz
>
>
>
>

ZyXEL NSA325 v2: nástupce levného a výkonného NAS

ZyXEL NSA325 v2: nástupce levného a výkonného NAS
, , aktualita
Společnost ZyXEL je známá také svými NAS servery, které jsou určeny pro běžné uživatele, jimž nabídnou především dobrou kombinaci výkonu a ceny. Nyní představuje dvoudiskový model NSA325 v2, s nímž se ZyXEL bude snažit navázat na předchozí úspěch.reklama
ZyXEL NAS325 v2 tak zcela jasně navazuje na oceněný model NAS325, který v našem testu získal ocenění TREFA. Jedná se rovněž o produkt, který je výrobcem označen za multimediální server, jenž zvládne záznam dat z mobilních zařízení i jejich opětovné sdílení, k čemuž využije aplikaci Polkast, která umožní na mobilních zařízení prohlížet fotografie a pouštět hudbu a videa. Tato aplikace krom toho slouží také pro synchronizaci fotografií na Facebooku, Twitteru a Flickeru se serverem, streamovat hudbu do přehrávací zóny a ovládat ji dálkově z mobilního zařízení.

NSA325 v2 je osazen 1,6GHz procesorem, 512 MB paměti RAM, pro disky má připraveny dvě pozice vhodné pro formát 3,5" i 2,5" a dále je vybaven gigabitovým Ethernetem, dvěma porty USB 2.0 vzadu a jedním USB 3.0 vepředu s funkcí synchronizace dat. V zátěži má spotřeba činit 27 W a v klidovém režimu s vypnutými disky pak 7 W, což by tedy mohlo být lepší. Celkové rozměry zařízení jsou 207 x 164 x 123 mm a hmotnost 1,3 kg bez disků.

Co se týče firmwaru, ten přinese podporu protokolů CIFS/SMB, NFS, FTP, HTTP, DHCP client, PPPoE, Network Time Protocol (NTP) a dalších. Aplikační výbava pak krom Polkast nabídne mediální server s DLNA 1.5, UPnP Audio/Video server, iTunes server, Photo Album server a podporu SqueezeCenter. Samozřejmě také nechybí FTP a webový server s phpMyAdmin/MySQL/PHP a RSS client & server. Instalované disky pak jsou naformátovány na systém EXT4 a externě připojené disky mohou využívat NTFS, EXT2, EXT3, EXT4, FAT32, ReiserFS či XFS. Veškeré specifikace jsou na stránkách výrobce (viz zdroj).

ZyXEL NAS325 v2 je v nabídce našich obchodů již od listopadu 2013, ovšem výrobce jej oficiálně představil až dnes. Ceny se pohybují kolem 3200 Kč, a jsou tedy v podstatě stejné jako u starší verze.

Zdroj: TZ ZyXEL Communications

ZyXEL NSA325V2-EU0101F
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Dnes,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře