www.svethardware.cz
>
>
>

110 milionů eur: pokuta pro Facebook za data z WhatsApp

110 milionů eur: pokuta pro Facebook za data z WhatsApp
, , aktualita
Evropská komise se rozhodla pokutou 110 milionů eur potrestat Facebook za sdílení údajů o uživatelích služby WhatsApp s mateřskou společností. To ale není jediný důvod, proč má Facebook zaplatit tolik peněz.reklama
Taková částka pochopitelně není pro firmu jako Facebook ani zdaleka likvidační a v podstatě není ani moc bolestivá, však její tržby v poslední době raketově rostou a už dávno přesáhly 7 miliard dolarů za čtvrtletí a zisk z toho činí přes 2 miliardy, což se týká údajů z konce minulého roku. Je také rozdíl mezi udělením pokuty a zaplacením pokuty, čemuž se firmy obvykle zuby nehty brání bez ohledu na to, jak moc velká pro ně taková částka je.

Aktuálně tak jde o Facebook, který v březnu 2014 získal WhatsApp a loni ohlásil, že hodlá sdílet veškeré informace platformy WhatsApp o jejích uživatelích právě se službu Facebook. Mezi prohřešky vyjmenované Evropskou komisí ale patří také to, že Facebook měl poskytovat nesprávné, nebo zavádějící informace. To prostě a jednoduše znamená, že Facebook lhal, když dříve říkal, že uživatelé WhatsApp se nemusí bát, že by informace o nich byly sdíleny s mateřskou firmou a její platformou.

Facebook přitom dříve Evropské komisi sdělil, že ani nemůže "vytvořit spolehlivý proces automatického párování účtů" Facebooku a WhatsApp, aby takové sdílení dat vůbec bylo možné. Komise však zjistila, že naprosto v rozporu s prohlášením Facebooku tato možnost existovala už v roce 2014 a lidé z firmy o ní moc dobře věděli, takže tu máme další lež.

Ve světle toho všeho se Evropská komise rozhodla Facebooku udělit pokutu 110 milionů eur, kteroužto částku považuje za "adekvátní a odstrašující", aby se firma v dalších podobných možných případech rozhodla jinak. Můžeme ale také zmínit to, že Facebooku bylo v září minulého roku zakázáno schraňovat data od uživatelů WhatsApp a nyní má dle stránek WhatsApp existovat možnost nesouhlasit právě s tímto sdílením.

Zdroj: HotHardware
reklama
Nejnovější články
Roboti od LG pomohou cestujícím na letišti v Soulu Roboti od LG pomohou cestujícím na letišti v Soulu
Společnost LG na začátku tohoto roku předvedla několik svých robotů a dva z nich byli určeni pro použití na letištích. Nyní se LG rozhodlo nasadit své roboty na letiště v jihokorejském Soulu, aby pomáhali cestujícím. 
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Mladík našel bug v systému budapešťské MHD, místo odměny na něj poslali policii Mladík našel bug v systému budapešťské MHD, místo odměny na něj poslali policii
18letý mladík si hrál s objednávacím systémem jízdenek maďarského dopravce BKK v Budapešti. Mohl si koupit lístek za libovolnou cenu. Chybu okamžitě nahlásil, nicméně místo díků na něj ráno zaklepala policie a podrobila výslechu. 
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Microsoft otočil, Malování tu zůstane Microsoft otočil, Malování tu zůstane
Včera se objevila zpráva o konci oblíbeného i nenáviděného Malování ve Windows, čili aplikaci MS Paint. Ta měla zmizet s nástupem velké podzimní aktualizace systému Windows 10, ale Microsoft se zřejmě poddal vlně odporu. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD: Zen 2 a Zen 3 je na cestě, ale přechod na 7 nm bude těžký AMD: Zen 2 a Zen 3 je na cestě, ale přechod na 7 nm bude těžký
Mark Papermaster, CTO společnosti AMD, se v interview pro EE Times rozpovídal o budoucích procesorových architekturách Zen 2 a Zen 3, které představují také přechod na 7nm technologie. To znamená i využití EUV. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Musk reviduje velkolepé plány na kolonizaci Marsu Musk reviduje velkolepé plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk zjistil, že jeho velkolepé plány na vyslání lidí na Mars jsou přeci jen až moc ambiciózní a oznámil, že budou přepracovány, aby odpovídaly realitě. Dotkne se to i připravované rakety, jejíchž 42 motorů bylo poněkud příliš. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  9 komentářů