www.svethardware.cz
>
>
>

110 milionů eur: pokuta pro Facebook za data z WhatsApp

110 milionů eur: pokuta pro Facebook za data z WhatsApp
, , aktualita
Evropská komise se rozhodla pokutou 110 milionů eur potrestat Facebook za sdílení údajů o uživatelích služby WhatsApp s mateřskou společností. To ale není jediný důvod, proč má Facebook zaplatit tolik peněz.reklama
Taková částka pochopitelně není pro firmu jako Facebook ani zdaleka likvidační a v podstatě není ani moc bolestivá, však její tržby v poslední době raketově rostou a už dávno přesáhly 7 miliard dolarů za čtvrtletí a zisk z toho činí přes 2 miliardy, což se týká údajů z konce minulého roku. Je také rozdíl mezi udělením pokuty a zaplacením pokuty, čemuž se firmy obvykle zuby nehty brání bez ohledu na to, jak moc velká pro ně taková částka je.

Aktuálně tak jde o Facebook, který v březnu 2014 získal WhatsApp a loni ohlásil, že hodlá sdílet veškeré informace platformy WhatsApp o jejích uživatelích právě se službu Facebook. Mezi prohřešky vyjmenované Evropskou komisí ale patří také to, že Facebook měl poskytovat nesprávné, nebo zavádějící informace. To prostě a jednoduše znamená, že Facebook lhal, když dříve říkal, že uživatelé WhatsApp se nemusí bát, že by informace o nich byly sdíleny s mateřskou firmou a její platformou.

Facebook přitom dříve Evropské komisi sdělil, že ani nemůže "vytvořit spolehlivý proces automatického párování účtů" Facebooku a WhatsApp, aby takové sdílení dat vůbec bylo možné. Komise však zjistila, že naprosto v rozporu s prohlášením Facebooku tato možnost existovala už v roce 2014 a lidé z firmy o ní moc dobře věděli, takže tu máme další lež.

Ve světle toho všeho se Evropská komise rozhodla Facebooku udělit pokutu 110 milionů eur, kteroužto částku považuje za "adekvátní a odstrašující", aby se firma v dalších podobných možných případech rozhodla jinak. Můžeme ale také zmínit to, že Facebooku bylo v září minulého roku zakázáno schraňovat data od uživatelů WhatsApp a nyní má dle stránek WhatsApp existovat možnost nesouhlasit právě s tímto sdílením.

Zdroj: HotHardware
reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 5 2600 v Sandře, neslibuje velký nárůst výkonu AMD Ryzen 5 2600 v Sandře, neslibuje velký nárůst výkonu
V databázi výsledků benchmarku SiSoft Sandra se objevil procesor AMD Ryzen 5 2600, logický následovník procesoru Ryzen 5 1600. Dozvíme se tak už jeho takty, které byly dosud v případě 12nm procesorů Ryzen záhadou. 
19.1.2018, aktualita, Jan Vítek
Čtyřjádrové Core i3-8300 a další novinky očekávejme v polovině února Čtyřjádrové Core i3-8300 a další novinky očekávejme v polovině února
Intel dosud nedostal na trh všechny procesory z generace Coffee Lake, ale vypadá to, že se dalších kousků dočkáme v polovině února. Vedle toho bychom se ale také už konečně měli dočkat základních desek s čipsety B360, H370 a H310.
19.1.2018, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Definitivní verze Age of Empires přijde v únoru, bude i beta Definitivní verze Age of Empires přijde v únoru, bude i beta
Microsoft už v únoru vypustí do světa hru Age of Empires: Definitive Edition, čili řádně graficky přepracovaný původní titul. Vedle toho se může celkem sto tisíc registrovaných hráčů těšit na betu, která bude k dispozici ještě v lednu.
19.1.2018, aktualita, Jan Vítek
"Chytrá okna" používají nanočástice železa pro sběr tepla "Chytrá okna" používají nanočástice železa pro sběr tepla
Okna představují celkově obrovskou plochu, která by mohla být využita lépe než pro osvětlení interiéru. Pracuje se na průhledných solárních článcích, ale také na oknech pokrytých nanočásticemi železa, které mohou sbírat tepelnou energii. 
19.1.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435 Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435
Intel si připravil dvě nové kamery RealSense, které dokáží snímat okolí ve 3D, čili s hloubkovým vjemem. Jde o RealSense D415 a D435, jež mají našim počítačům přidat 3D vizi v reálném čase. 
19.1.2018, aktualita, Jan Vítek