reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?
Komentáře od 15degren
Plácáš nesmysly.
Windowsová serververová řešení zvládají cokoli. Důvod proč se na SU konstrukce používají Linux je hlavně licenční politika Microsoftu, nikoli kvůli technickému omezení.
Linux se používá ve specifických věcech.

To jak dlouho vydrží uptime operáku bez chyb, vůbec není o operáku ale o chybovosti HW.
To co jsem ti postnul ­(104d uptime­) je uptime W10 PRO ve virtualizovaném prostředí.
Měl jsem i provoz Windows serveru, který měl uptime 4 roky.
Pokud provozuješ Windows na HW kde je priorita na stabilitu a ECC paměti, tak ti vydrží běžet neomezeně dlouho.
Pokud má nestabilní OC a pod. domací spotřební HW, může se v procesech postupně hromadit chybovost kvůli HW, nikoli kvůli OS.

iOS na nestabilním HW bude stejně padat jak WinOS, stejně tak Linux. Pokud se bavíme o stabilním HW, tak uptime není u žádného operačního systému nijak omezený.
Odpovědět3  0
UpTime 19 dní jako ukázka spolehlivosti OS?

W10:

https:­/­/ibb.co­/BzbkF2X

Co tam máš dal?
Odpovědět3  0
Můžete být alergický, nikdo vám to zde nebere.
Nikdo zde nepsal o přesunu na železnice.
O předjíždění zde nikdo nepsal.
Nikdo zde nepsal ani o pomalé jízdě.
Všechny tyto tvrzení jsou výplodem vaší fantazie a zjevně trpíte nějakým mindrákem a tak jste si ve skutečnosti způsobil nepříjemnosti typu keců sám.
Je bohužel realitou, že většina kamionů u nás pochází z východních zemí a bývá přetížena. Je vidět, že i nový povrch silnice se za rok provozu rychle zhoršuje, hlavně v oblastech na východě republiky u hranic s Polskem a Slovenskem.
Západní oblast směrem k Německu a jižní směrem k Rakousku takové problémy vykazuje v podstatně menší míře.

Realita pravděpodobně bude, že náklad zůstane stejně přetížený, k tomu však přibude váha baterií.
Hmotnostní limity mostů či stanovené hmotnosti nikdy nebyly pro dopravce v našem státe prioritou pro jakékoli dopravce.

Ve skutečnosti tu šíříte idiotské názory jen a pouze Vy a pak si ještě sám vynadáte... úžasné...
Odpovědět0  1
Krása, když si k tomu připočteme tradiční přetěžování kamionu na českých komunikací, tak naše asfaltové cesty budou víc připomínat koryta řeky, než silnici...
Odpovědět1  0
Jakož to uživatel androidu od roku 2007 do roku 2020 a následně uživatel iphone od roku 2020 do teď můžu taky nabídnou zajímaví pohled na věc.
Jsem ročník 1989, u androidu jsem si prošel více modely, prošel jsem ve své době i rootováním telefonů a pod. opravdu jsem měl android prolezlí skrz na skrz.
Nicméně časem čím víc jsem se specializoval na svou práci a přišla rodina a pod. si čím dál víc vážím svého ­"volného­" času.
Androidi telefon, jsem měnil po roce až dvou letech.
V první fázi výměna byla jasná, výkon HW rostl raketovým tempem a už po půl roce když člověk vzal nový model do ruky, systém byl svižnější.
Pak přišla fáze, kdy už HW byl výkonný dost, nicméně i tak po čase se telefon ­"zasekal­". aplikace zamrzali, systém byl pomalý, baterie se rychle vybíjela a víceméně byla po půl roce na odpis.
Velmi rychle u těch to mobilů docházelo ke stárnutí šasi­- poškrabaný display ­(nenávidím folie­) rozpadaní konstrukce ­- Ano toto se dalo řešit vyšší řadou modelů, ale to přestalo platit od roku cca. 2015­-16 kdy i vyšší řady neměli kvalitní zpracovaní, rozhodně ne jako apple.
Pak tam stále zůstává neodladěno SW. Androdí telefony se prostě časem brzdí, ztrácí dech, s každou další aplikací je to horší a horší. Výměna telefonů vždy znamenalo dost práce, ať už rootování nebo migrace a odladění, nikdy to nebylo zapni a funguj. Např. jen blbá navigace, občas se tam něco seklo a vysálo mi to baterii za hodinu a podobné veselé události, nehledě na zavirovaný google play.

V roce 2020 jsem dostal ve firmě Iphone 12 ­(v té době stál tuším kolem 13 tisíc se základní kapacitou­).
Do telefonu jsem odmigroval co jsem potřeboval, to jest kontakty, fotky, videa. Instaloval jsem potřebné aplikace, klasika jsem už spíš neustále pracující fotřík, než hračička. Takže Teams, Outlook, pak nějaký SW na fitness, hlavně waze, datovaka a pod, prostě klasický výbava.
Nikdy jsem nemusel řešit SW nástavby na práci fotoaparátem, nebo editací fotek ­(není třeba fotí to prostě dokonale­) bez dalšího nastavování mám fotky automaticky v cloudu ­(ano android to umí taky, ale nejednou mě vypekl s tím že to třeba měsíc nefungovalo nebo to bylo špatně nastavené­).
Telefon po třech letech má stav baterie 92% , nepociťuji ztrátu kapacity baterie, ani ztrátu výkonu. Apliakce nezamrzají. Před 3 roky jsme telefon nainstaloval a víceméně méně funguji s tím to tak do dnes. Je celkový stav je pořád jak nový, sklo až na pár vlásečnicových škrábanců, které nejde vidět, je naprosto super. Telefon se proletěl několikrát po silnici při vystupování auta, mám pouze nějaký tenký tvrzený obal asi z karbonu či čeho ­(žádnou gumovou hrůzu­).
V telefonu je vždy perfektně slyšet, nic nechrastí vždy slyším druhou stranu a ona mě ­(to se o androidu po roce používání rozhodně říct nedalo­)
Jeho zpracování je na špičkové úrovni a nejeví známky stárnutí ani po 3 letech.
zařízení funguje, aktualizace negativně necítím. Neztrácím čas nervováním tím co mi vybilo baterku. Nenervuji se s tím co vše mám instalované z obav že mi to zpomalí telefon.
To zařízení prostě poprvé spustím nastavím a už s tím netrávím čas.

Já chápu odpor applu jako firma se nechová zrovna ideálně, ale pokud opravdu chcete jen telefon, který funguje a šetří vám čas a nechcete drahé příslušenství, tak iphone je prostě zařízení z jiného vesmíru. Já ve svém věku a zaměstnání ­(IT­) si nemůžu dovolit každý měsíc hrát s android bazmektem aby fungoval tak jak si představuji.

Při porovnání ceny např. iphone 12 který se dá dnes sehnat nový za 12 tisíc a HW parametry naprosto dostačující na cokoli a nějakého solidního androidu např, od samsungu ­-S21­/22? 16 tisíc? První solidní xiaomi za 11 tisíc nebo vlajkové lodě za 20K? Podle mě je vlajková lod adekvátní k porovnání s i12... Za ty prachy já nevidím důvod kupovat si androidí telefon na maximálně 2 roky. Žádný telefon android co jsem měl mi ani rok neudržel stav nového zařízení. U Applu ten to stav mám i po 3 letech a osobně si myslím že ten telefon budu mít ještě další 2­-3 roky.

za mě jsou solidní adroid telefony dnes extrémně předražené a vůbec jejich cena neodpovídá tomu co za to dostanu. Ještě v roce 2016 byl iphone zásadně dražší vlajkové modely androidích telefonů ale to už dnes není ani trochu pravda.
Z dnešní pohledu je podle mě luxus pořídit si vlajkový android. V konečných číslech se dá říct že iphone je defacto pro lidi co nemají prachy ale potřebují solidní pracovní nástroj, který nějaký čas vydrží.
Odpovědět2  5
A RTX4060 snad nemá low end cenu? Možná by sis měl aktualizovat ceník grafických karet ze říše snů nvidie 10K je dnes low end, 20K main stream a 30K+ high end.
Dokud to bude trh akceptovat, tak to tak bude. Trh to akceptuje je to tak správně.
Odpovědět1  1
Zrovna Far Cry 6 jsem ukončil potom co mě prvních 15 minut otravovali furt s nějakými dialogem a nikdy jsem se už ke hře nevrátil.
Ohledně rozsáhlého a nekonečného příběhu u AC je spíš problém v tom jak nad hrou přemýšlíš. Ty jedeš evidentně úkoly a chceš se ukojit tím že dojde nakonec.
To je obecně u RPG chybný cíl dle mého názoru. Já jsem RPG vždy hrál protože mě příběhově bavila a snažil jsem se konci spíš vyhýbat.
Takové Might and Magic VI ­- The Mandate of Heaven nebo M7 ­-For blood to byly ve svém čase nekončící RPGčka pokud člověk nepoužíval cheaty.
Odpovědět0  0
Heroes je přesně vystávaní mrtvola, kterou ubisoft způsobil.
Poslední opravdu dobrý heroes byla trojka. Čtyřka taky nebyla špatná, ale to co přišlo potom už měli nazvat jinak, heroes to prostě nebyl.
Odpovědět0  0
Špatná prodejnost ANNO mě taky překvapila.
Mám koupené všechny vydání ANNO a u ANNO 1800 všechny season packy a DLCčka.
Zrovna je to hra, která podle mě netrpí na piráství. Ve směs to budou hrát asi starší ročníky tj. 30+ které už neosloví z důvodu časové náročnosti online gamesky a chtějí si večer obvykle dáchnout po práci u svého virtuálního světam taktéž se nebudou zabývat nějakým crakováním, prachy mají a prostě si to koupí.
Ale i přes to mě nízký prodeje hodně překvapily, doufám že tu serii nezruší. To co převedli s anno 1800 je prostě master piece....
Odpovědět0  1
Tak pokud po tom chceš jenom vzdálené uložiště popřípadě nějaký ten RAID, tak stačí to nejlevnější co na trhu najdeš. Respektive HW a cokoli si na to instalovat.
Nicméně i pro domácí použití si stojím zatím, že Synology za ty prachy je pořád bezkonkurenční.
Koupíš­- instaluješ disky ­- zapojíš ­- pustíš průvodce instalací který je v češtině ­- vybereš si SW který chceš používat s perfektním popisem také v CZ. Projdeš jednoduché průvodce. Můžeš si bezplatně i bez veřejné IP nastavit přístup z internetu ­- necháš žít a o nic se nestaráš.
Všechno se dá udělat za hodinu. Můžeš si tam nastavit vzdálené zálohování volané z NAS. Můžeš si zálohovat cloudové službě např. o365 bez dalších příplatků. Funkční a jednoduché DLNA vč. transkodování. Snadno nastavíš backup telefonů v rodině. Můžeš si nastavit i jednoduchý mailový server pokud máš zájem. Provozovat jednoduché weby, nebo photostation přes web pro rodinu a příbuzné. Vše to je velmi intuitivní, jednoduché, je to v ceně, dostává to pravidelný update takže i relativně bezpečné.

Ano dnes už můžou vyjít ve finále levněji cloudové služby např. Microsoft má pro domácnosti nastavenou hodně přátelskou politiku. Tyto služby budou možná i o něco bezpečnější na uchování dat ­(i když MFA dnes lze snadno nastavit i u synology­) na druhou stranu ty data zase máš u sebe... no je to dnes těžké se rozhodnout tj. když se nad tím tak zamýšlím.
Odpovědět0  0
Funguje tam vše, ale Synology proti tomu bojuje, takže musíš každý rok měnit bootloader, který ti umožní udělat větší update a riskuješ tak ztrátu dat. Já jsem aktuálně na DSM 7.1 a trvalo mi dva dny než se mi povedlo nový bootloader nastavit.
Podle mě synology za ty starosti nestojí, dává to smysl jen když potřebuješ výkonný HW.

OMV tu nemá smysl porovnávat, nemá žádný kvalitní SW. Právě u synology je hodnota hlavně v tom SW, který k tomu dodávají a ten má mnohem vyšší hodnotu než se synology cení.
Odpovědět1  0
Drahý? Uvědom si že je to plnohodnotné PC, navíc v tom máš i cenu za operační systém a spoustu přidaného SW.
Synology dodává v ceně SW, který dokáže i ve větších firmách zastat práci SW za stovky tisíc.
Odpovědět0  0
Při výkonu CPU v tom nevidím problém.
K čemu je 9 stupňové DSG k 1.0 MPi? Pořád to bude pomalé.
Odpovědět0  0
V každém případě je to na hovno.
Pro domácnosti stačí ARM.
Pro menší firmy je verze intel core na pomalých ale úsporných jádrech, na tom se dá provozovat i AD a pod.
Toto je víceméně k ničemu, protože jediné co mě aktuálně trápí na produktech od Synology pro malé firmy je, že nabízí nástroj pro virtualizaci, ale je jasné že na zprzněném intelu ani na dvoujádrovém ryzenu nelze virtualizaci rozumně použít. Respektive jde, ale rychlost je tristní a zabije to všechny ostatní služby.
Kdyby nabídli verzi s aspoň 4x jádry na ryzenu za 35K nebo 8 ryzenů za 50k, dost malých firem jim utrhá ruce.
Všechny jejich dosavadní řešení do 250K jsou víceméně jen disková pole s přidanou hodnotou.
Nechápu proč si tu díru na trhu nezalepí. Obvzlᡚt potom kdy po vydání active backup pro 365 s pro business v ceně zařízení, doslova zrušili business společnostem jako Veeam a pod. Všechny tyhle platformy, které se snaží poslední tři roky uvrtat do předplatného peer user, to naprosto rozkoplo cenovou politiku a ztratili význam.
Odpovědět1  0
Nevím proč zklamaní.
I A10 fusion v iphone 7 není výkonnostní limit a víceméně není znát, že by např. iphone 13 o proti iphone 7 dával při klasickém používání nějaký reálný bonus, jednoduše tam ten výkon není potřeba.
Osobně bych dal přednost nižší spotřebě než vyššímu výkonu.
Odpovědět4  0
Tak jsem zvědavý jak si zelená evropa představuje přechod na EV auta a EV domy s battery packy, když si nevyrábí vůbec žádné baterie.
Nedá se předpokládat že asie bude spolehlivý partner. Krom toho že budou baterie zcela určitě potřebovat v budoucnu primárně pro svůj trh, tak nevěřím že se nerozhoří válka mezi čínou a taiwainem nebo indií pak budou dodávky zcela nulové.
Odpovědět1  1
Dá se předpokládat, že nejpozději v den vydání nových Radeonů, protože pak už samozřejmě bude stará řada za aktuální ceny neprodejná, takže se udělají výprodeje za poloviční ceny a souběžně poběží prodej nové generace za nové ceny.

Pak je tu scénář oživení kryptománie, který může být i reálný ­(nakonec přijde jako vždy­) a nvidia doufá že to bude letos na podzim, což by jí vybílilo přeplněné sklady a způsobilo zase vysokou poptávku po nové sérii, která je evidentně mířená na mining, nikdo normální si kartu se 450W TDP nekoupí ­(já osobně mám limit u 200W­).... Vlhký sen nvidie.
Odpovědět0  0
Nemá žádnou moc ? To řekni Huawei :­-D . Ano dá se to řešit ale pro 999 z 1000 uživatelů to není průchozí takže out.
Odpovědět3  1
Je to samozřejmě blbost.
7600XT bude mít maximálně o 1­/3 vyšší výkon než 6600XT. Nevidím důvod proč by výrobci grafik vybočovali v této třídě ze zaběhlých tradic a zbytečně si prznili trh. Nedělají to už 9 let, určitě s tím znovu teď nezačnou.
Odpovědět0  0
Jo ? Myslíš že i7 5960X na 4.5 Ghz bude brzdit ? Těch testů je víc a když techpowerup tvrdí že s výkonným CPU jsou scénáře kde karta ztrácí výrazně tak jim budu rozhodně věřit.
Odpovědět0  0
pci.e v plné rychlosti samozřejmě stačí ale RX6600XT používá pouze 8 linek a pokud tedy tuto kartu provozujete na něčem horším než nejmodernější verzi PCI.E tak karta ztrácí nějakých 20 % výkonu, to je realita na legenda. Chtělo by se to trochu něco zjistit o problematice konkrétního provedení, než začnete legendy vytvářet vy sám.
Odpovědět0  0
No není pravdě. 3060TI na ma na RT dost výkonu a zapomínáš na rozlišení 1440p, které je kompromisem.
1440p a 25­" monitor je super kombinace. Podle mě je při monitoru s 1440p a současných cenách lepší RTX3060ti než R6700.
Ten trh je poměrně dobře rozebraný nyní.

Pokud někdo chce grafiku na hraní nyní tak 3050 je podle mě otřesně drahá a vůbec mi nedává smysl. První rozumná karta je RX6600 která se nechá koupit už do 11 tisíc. RX6600 XT už takový smysl nedává protože jí limituje PCI.E 8x. Sice je o dost lepší ale cena začíná obvykle už nad 13 tisíci a lidé co přechází z R580 nebo GTX1060 obvykle mají PCI.E 3.0 a ta v režimu 8x linek limituje výkon RX6600XT a tudíž tato karta dává smysl jen lidem s novějším PC a podporou PCI.E 4.0 podle mě tím nesmyslným omezením linek si AMDčko tu kartu dost zabilo pro lidi co upgradují jednou za 3 roky.

Pokud někdo má starší PCI.E a upgraduje jen grafiku a RX6600 není dost silná, tak se nabízí RTX3060 ale ta zase není tak dobrá jako RX6600XT a nemá tak pěkný poměr cena výkon. Osobně vidím u staršího stroje až smysl RTX3060Ti.

AMD aktuálně má podle mě hladinu 15­-18 tisíc hodně špatně vykrytou a utíká mu tam hodně zákazníku ke konkurenci.
Např. já s i7 5960X koupil RT3060TI jenom proto, že RX6700 není ve 1440p přesvědčivá a RX6800 je zase cenově mimo a navíc nedostupná. RX6600 XT by měla v mé desce s PCI.E 3.0 výrazně nižší výkon.

Nejsem zástupce ani jednoho tábora. Povětšinu času jsem měl radeony a byl jsem spokojen, ale nyní když se dívám po střední třídě tak AMD prostě nic nenabízí.
Odpovědět2  2
No to je i proto že na našem trhu nejsou Radeony celkově moc dostupné ale zase je tu za dobrou cenu RTX od nvidie.
Na mindfactory zase nejsou moc dostupné RTX karty a když jsou tak jsou dražší než u nás.
Odpovědět0  0
Dá se očekávát že k vzhledem k výkonu na 5NM procesu, nebudou tyto nová GPU standartně dostupná pro smrtelníka. Na druhou stranu může se stát že se začne na bazarech prodávat ve velkém starší generace.
Odpovědět2  0
No na druhou stranu furt je to levnější než tepelné čerpadlo, takže kdo řeší přechod z plynového kotle na elektrické vytápění, tak může koupí této karty zabít dvě mouchy jednou ranou a ještě ušetří.
Odpovědět1  1
Ale copak ? Mineři přestali nakupovat a hráči se nám jaksi nevrací ? Pozdě bycha honit.
Odpovědět1  0
Můžou si to strčit za klobouk, už jsem na podzim přešel na konzoli.
Odpovědět0  0
Pro firmy to drahé není ani v našich podmínkách.
V naší firmě jen StarLink jako třetí záložní WAN přípojka protože v době kdy je většina služeb v cloudu je stabilní připojení důležité.

Ono totiž pokud máte např. garantovanou linku od O2 100­/100 za nějakých 5 tisíc měsíčně a k tomu záložní přípojku od místního poskytovatele WiFi nebo T­-mobile a pod. tak v případě výpadku služby vypadnou často i tato připojení, neboť přímo T­-mobile a vodafone jedou na stejných kabelech a WiFi provider dřív nebo později taky, takže záleží na jaké části výpadek nastal.

Nicméně pokud máte záložní připojení za 100 dolarů od Starlinku přes satelit, tak je to absolutní záloha, která je na infrastruktuře cetinu nezávislá a tudíž naprosto dokonalá záloha. Je pravda že odezvy nejsou dobré a může docházet k nárazovým mikro výpadkům, ale pro ten to druh zálohy nic lepšího není a pro firmy s 100 a více zaměstnanci i kdyby záložní přípojka stála 1000 dolarů tak je to pořád dobrá cena, neboť výpadek produktivity kvůli nedostupnému internetu bude vždy výrazně dražší.
Odpovědět1  0
Co jsem si namátkou prošel pár skalperů, nebo provozovatelů této služby, tak jsem ani u jediného nenašel IČO takže by raději měli držet hubu a nic neříkat když ani neplatí daně.

Jsou to vychcaný čorky po všech stranách.
Kdyby si museli vést účetnictví, životnost a platit daně jako jakýkoli jiný obchodník nebo poskytovatel služeb, tak by už ty jejich služby asi tak zajímavé nebyli. To je totiž hlavní důvod proč dokáží konkurovat běžným obchodům.

Není šance to jakkoli obhájit.
Odpovědět5  0
Byty v Praze šli dolů ? A jaké ? Vždyť není co prodávat. Byt za jakoukoli cenu na realitním trhu je do 14 dnů prodán.
V ekonomice se točí tolik volných peněz, že cena nemovitosti už nyní nehraje vůbec žádnou roli. Byty se prodávali do měsíce i kdyby stáli dvakrát tolik co dnes, jen je lidem blbé si za to říct rovnou tolik peněz, ale laťka se každý měsíc posouvá stále do větších výšin a dolů těžko půjde ani nemůže. V přepočtu na peníze v oběhu jsou byty posledních 6 let nejlevnější v historii po revoluci.
To že ty prachy neleží na účtu vám, neznamená že je nemá někdo jiný a ten si je rozhodně na účtě nechat nechce.
Odpovědět2  0
?
Však už za poslední rok vše zdražilo podstatně víc než tvrdí inflace.
Dej si do košíku svoje hlavní náklady na živobytí ­(energie, potraviny, oblečení atd.­)
Zjistíš že jsi na nějakých 30 % zvýšení nákladů a tato spirála se točí čím dál rychleji, čnb se to snaží zbrzdi ale Euro a dolárky na které jsme stejně navázání se tisknou o stopéro a z čeho myslíš že ukusují ty nové bankovky :­-)
Odpovědět1  1
S investicí do budoucna bych s tím v tom to roce nepočítal.
Zcela evidentně se začali investoři zbavovat rizikových investicích, to zasáhlo celý trh včetně kryptoměn, když se něco takového děje, tak se to rychle do původních kolejí nevrátí.
Nicméně i současná cena Krypta ­(defakto na ceně, než se na to vrhnuli právě rizikový investoři­) je dost lákává na to aby narušovalo trh s GPU, takže win situaci tu nevidím na žádné straně...

Grafiky výrazně dolů nepůjdou ani když jich bude v obchodech dostatek, na to se už čunicíc moc vykrmili a pokud dolů půjdou tak jen formou ztráty hodnoty peněz přes inflaci, tj. za rok už nám nemusí karta za 25K pro střední­/nižší třídu připadat drahá, pokud budeme platit 3­/5* víc za energie než nyní, což je zatím reálný scénář,tj. za rok touto dobou bude vše v průměru minimálně 2x dražší než nyní a kdo tou dobu nebudou mít i dvojnásobný plat tak je o to chudší...

Bohužel jsem z generace lidí, která zažije úpadek demokracie a ztrátu ekonomické dominance západu a můžeme za to poděkovat nenažraným podnikatelům a zkorumpovaným státním institucím.
Odpovědět9  2
Aby se krypto trhem ohledně HW něco stalo, muselo by být ETH delší dobu pod hodnotu 1000 USD.
Už nyní velká těžaři, obvykle cenu energie přímo neplatí různými způsoby.
Propad na polovinu hodnoty je sice velký propad, ale furt tu máte 2K doláčů za nic.

Navíc větší ryby už jsou poučený z minulých let, že takové dropy se stávají a dříve byli i častější než dnes, bude to mít dlouhou setrvačnost. Dokud nebude ETH pod 1K aspoň 1Q roku tak to na trhu nebude vůbec znát.

Naopak, únor podle mě bude měsícem kdy bude ideální investovat do rozšíření farem a nákupu kryptoměn a tak se i stane a začne to zase růst.
Odpovědět1  0
Pokud to lidi nebudou kupovat za nové ceny tak může být za normální cenu, ale to se už asi nestane. Obávám se že současné ceny jsou již navždy i když bude HW dost.
Odpovědět4  0
Klávesnice a myš u Xboxu funguje úplně normálně.
Gamepad je o zvyku, jasně na akční MP to není ale nejsem cílová skupina, takové hry nehraji, ujíždím hlavně na RPG a tam pohoda s gamepadem a 4K tv... prostě super.

Taky jsem byl velkým odpůrcem konzolí.
U PC s takovým výkonem dnes zaplatíš přes 50K, to máš 4x tolik. Při životnosti 3 roky... no řekl bych že PS­/XBox + předplatné i tak vyjde výrazně levněji a bez starostí.

Sám jsem zvědavý jestli dojde oživení PC trhu po odeznění nedostatku HW ­(jestli někdy přijde­) ale jsem spíš skeptický a dle výrobních dat si to myslí i AMD.
Odpovědět5  2
Opravdu nechápu kdo by si kupoval low end kartu v hodnotě 50euro, když může mít za 11 tisíc PS5 kde je mnohonásobně výkonnější grafika a v ceně je i zbytek HW...

Nic lepšího než koupě konzole potom co mi zdechla grafika v PC jsem udělat nemohl. Vracet se už k PC nebudu i kdyby karty byly na původních cenách.
Notebook na práci a běžné brouzdání stačí, na to ostatní je tu PS5 a předplacený pas na hry a je po starostech. Ať se třeba ASUS těma kartama zadusí.

Objednával jsem začátkem listopadu na alze do vánoc byla konzole doma.
Odpovědět10  7
Proč by chcípalo VR ?
Prostě se jen přesune na konzole.
Je jasné že současný stav PC herního trhu už dlouho vydržet nemůže, odliv hráčů začne masivně po ztrátě druhé generace, většina hráčů mění GPU ob generaci. Zároveň ten HW ani déle nevydrží, takže jestli příští rok na podzim nebude nová generace aspon trochu dostupná, tak už podle mě nebude cesty zpět. Zruší si trh který 30 let vyvíjeli, ostatně doplatí na to jen a pouze nvidia.

Na druhou stranu nevěřím že krypto a GPU těžbě někdy skončí, je v tom obrovské množství peněz. Nvidia prostě jen přestane být společností, která působí na herním trhu. Bude vyrábět výpočetní jednotky pro těžbu krypta a GPU pro firemní nasazení, kde byly a jsou marže stále vyšší než v kryptu. Je to prostě jen změna na trhu.
Odpovědět3  0
vut ? co je to za blbost ? Samozřejmě danění být musí. Je třeba mít živnost na maloobchod, vést evidenci a sklad. Odvádět daň jako jakýkoli jiný obchod.

Osobně si také myslím že je to suverénně jasná a nejlepší cesta. Jsem si jistý že žádný skalper si s daněmi hlavu neláme, pravděpodobně nebude mít ani živnost.

Kdyby finanční úřad místo likvidace Babišovi konkurence, raději soustředil na skalpery a jejich ignoraci daňového systému, tak do roka jich bude půlka za katrem, protože tam rozhodně úniky budou a ne malé.

Stejně tak business s rigama, stavěnýma HW přímo od výrobců prodávané přes bazary a pod. Obchod s kryptem.

Vše je to velmi špatně sledovatelné a vymahatelné, proto si neschopný úředníci raději udělají kávu a počkají na výkonnostní prémie aby koupili zboží na vánoce od překupníků u toho se totiž tolik nenadřou.
Odpovědět1  0
Ne bavím se o situaci kdy jim vypadne 70 % příjmu z prodeje GPU ­(je fuk kterých­) na mining a a zůstane jim 30 % příjmů hráčů, kde se možná 10­-20 % vrátí původních zákazníků po tom co ceny spadnou na dno. Ten pokles by byl likvidační, obvzlášť když si zvykli na těžký vývar v posledních dvou letech.
Pokud mining skončí náhle, tak to nebude výpadek na 6 měsíců jak posledně ale minimálně na dva spíš tři roky a to žádná firma závislá na jednom produktu neustojí.

Tím neříkám že takový scénář musí nutně nastat, taky už ten to stav trhu může být trvalí a GPU se budou navždy vyrábět primárně pro mining a z herní průmyslu zcela dřív nebo později vymizí.
Odpovědět1  0
Však ono je vyjebávání s herním trhem nakonec dožene. Věřím že už nyní víc jak čtvrtina původního herního PC trhu se nenávratně odvrátila. Jestli někdy opadne minig na GPU tak grafické divize vázané čistě na PC trh půjdou do krachu.
Odpovědět1  0
Tak ono v ČR to nemá smysl kupovat jinak než v gaming sestavě, kde ta karta vychází za poměrně rozumné peníze.
Je to jediný účinná obrana proti skalperům.
Na druhou stranu, když si člověk porovná cenu sestavy s RTX 3060TI­/RX 6700 a výkon­/cenu, tak je otázka jestli se má smysl zuby nechty držet PC platformy.

Já osobně jsem si nejdříve platil game pass na MS store a hrával na i7 5820K + GTX1060 6G, potom co mi grafika odešla jsem plynule přešel k xboxu. Hry hraju pořád stejné a odpadli mi starosti s PC.
Nyní už bych se k PC hraní nevrátil i kdyby ceny grafik šli na doporučené ceny....
Odpovědět1  1
Necítí
Např. v Německu jsou karty normálně dostupné.
Ano RX6600 za 650 éček, na druhou stranu když to přepočítáš na jejich příjmy, tak je to jak kdyby průměrný čech dával 200eček za kartu a to už by takový problém nebyl že ?

Obecně největší trch západ atd. pouze pocítíl že něco jako GPU má i jiné řady než jen high end, protože dřív si tam v drtivé většině nic jiného neprodávalo.
Co se týká střední třídy karet, a největšího trhu tím je Asie a tam to zas tak jako mi nepocítili a frčí tam převáže herny, kde se vyšší náklady rozpustí na členském poplatku.

Tato ­"krize­" defakto zasáhla jen východní evropu, zbytek světa, který funguje na PC hraní na to peníze má ­(proto je to pro nás ted drahé­) nebo na to prachy neměla ani předtím ­(větší část afriky­) Asie je z obliga.

Nášich 5 % východního trhu pro který vydavatele nemají potřebu dělat ani titulky do her, fakt nepocítí.
Nikde jinde než ve východní Evropě se aktuálně nedostupnost HW totiž neřeší...
Odpovědět3  0
Pěkná karta do minig rigu ideální.
Odpovědět1  0
Já osobně ani nevidím žádný rozdíl, když nepočítám víc kouře.
Odpovědět3  1
Je vidět že nemáš žádné zkušenosti s čínským intranetem.
VPN nemá šanci.
Odpovědět0  0
To není tak úplně pravda. Naše platy jsou těm západním hodně blízko.
Ve Francii si běžný ometák nevydělá přes 50K čistého na naše u nás už nikdo normální pod 30 tisíc čistého taky nejde, to jestli se to pak přizná státu je věc druhá, ale z principu je jasné že řemeslníci si kolem 50 tisíc vydělávají také minimálně a ve státním sektoru a veřejných službách ty platy pod 35K čistého taky nejde.

Kdo dělá za míň tak je to čistě jeho blbost.
Odpovědět0  1
To ne no.
Já doma používám:
https:­/­/pi­-hole.net­/
Mám to na synology vložené v dockeru a funguje to perfektně, reklama nemá šanci na žádném přístroji a odfiltruji si pro děti i nechtěná videa atd.

Ale samozřejmě to neřeší reklamu pokud jsem s mobilem na datech nebo cizí wifi...
Odpovědět2  0
Nj, ale celkově jsem tomu skeptický.
První jiskra problém bude pravděpodobně v nedostatečně finančně ohodnocené milence od vedení.
Pár většíma sročkama jsem si už prošel a všude je to stejné. Obvykle první intervence vůči vlivnému vedení je od ženy, pokud se chlap nechá chytit tak už se veze a když sebou nenechá manipulovat, tak ho taková slečna­/paní v lepším případě jen pomluví.

Pokud se bavíme o firemním plebsu, tak jak se rozkřikne o někom že má solidní pohlavní nástroje, je schopno ho ve svých dnech ojet půlka žen z fabriky a taky první vlaštovky že by to šlo jde od něžného pohlaví... to se pak těžko věří na sexuální predátory v blizzardu... tím nechci říct že neexistují, ale jsem ke všem takovým kauzám silně skeptický.
Odpovědět1  0
Celkem dobře shrnuté.
Vždy jsem kupoval karta kolem 8­-10K, když nepočítám 9600pro za 2500, X1950 256MB za 4.5K HD3870 za 4K, tak jsem pak měl HD 5850 ­(5400­) a HD7950 ­(10K asus edice­), RX290 ­(8900­) nahrazena kvůli teplotám a hlučnosti GTX1060 ­(5400­) kterou mám do dnes.

Už od GTX1060 byl znatelný trend růstu cen, protože ke konce životnosti nešla koupit pod 7K.
RTX20xx zbytečná řada stejně tak 1660.
RTX30xx je po dlouhé době s doporučenou cenou, skutečně dobrá nabídka od nvidie, ale jsem v situaci, kdybych si osobně raději koupil 3080 Ti za 35K, protože dám raději tolik peněz za high end, než 20K za střední třídu, které stejně brzo dojde dech.

Podle mě nic jiného než 3070 a 3080 ti nemá smysl aktuálně kupovat ­(i u té 3070 bych pochyboval­).

3060 prostě patří pod hladinu 10K, dokud tam nebude tak nevim proč by jí kdo měl kupovat na hraní her.
Pokud se bavíme o kartách nad 10K chci si je podržet aspoň 2 roky ideálně 3­-4 roky v PC, ale 3060 už za rok nebude ideální karta v herním PC, takže co ? Dávat každý rok 18K za novou kartu ? Drahý koníček.
Odpovědět0  0
Samozřejmě si to spojit nemůžou, protože DRM je do hry aplikováno až po ukončení testovací fáze, DRM se implementuje až po optimalizaci hry.
Proto se hlídají zdroje z testovacího prostředí, kdyby hra unikla tak unikne bez DRM viz. DOOM.
Takže vývojáři za sekání hry kvůli DRM opravdu nemůžou a nemají šanci to řešit.
Odpovědět0  0
Fiat měna je podle tvého komentáře taky pyramida, rozdíl je v tom že lidé nevnáší čísla ale svojí činnost.
To že fiat měna není ve finále pyramida podporována systémem zkus vysvětlit lidem ve Venezuele nebo Zimbabwe.

Kryptoměny si natisknutým fiatem v ničem nezadají, rozdíl je v tom že kryptoměny si lidi natisknou sami, zatím co fiat si natiskne jen pár vyvolených.

Každá depozitiní hodnota at už kryptoměna nebo fiat nebo jiný číslo vyjadřující hodnotu něčí práce stojí a padá na tom jak moc se nechá zneužít.

Fait se nechá podle mě zneužít mnohem jednodušeji než kryptoměny.
Odpovědět3  2
Už se rozprodávají rigi i u nas je jich plno na bazarech, ale zatím cena za kus karty v rigu není ani na doporučené ceně, ale věřím že stačí vytrvat a budou rádi když to prodají za polovinu doporučené ceny.

Dokud nebude RTX3060 v obchodu za 360eček nebo za 200 na bazoš tak mě to nechává zcela chladným.
Musí být ted obrovský převis, vyrobilo se toho hrozně moc.
Odpovědět7  2
Podpora TPM je podle mě blbost, určitě to u ostre verze vyžadovat nebudou.
Však TPM nemá většina zařízení určené pro domácnost, nedává to smysl, navíc verzí 2.0 odstřelí všechny co je starší 5 let.
Odpovědět2  1
Nesouhlasím,

Dětí se rodí pořád stejný, problém je v přístupu k nim. K vzhledem tomu že většinu svého času tráví děti ve vzdělávacím systému, tím pádem i většina problému na vzdělávací systém.
V minulosti rodiče své děti řešili ještě méně, do školy je jen poslali a pak se starali o to aby makali v polích atd. a taky děti normálně studovali.

Nejde ani o to jak se zaplatí učitelé ve školství, oni budou pištět že mají málo i kdyby brali trojnásobek hrubé mzdy.
Dřív se jednalo primárně o čestnou pozici a řekl bych že historicky nyní kantoři mají nejvíce peněz v historii českého školství a přes to kvalita upadá.

jako vše ve státním sektoru ani zde více peněz kvalitu nezvýší. Naopak více peněz učitelů umožní více prožívat své života na úkor svého pracovního nasazení, tak to prostě je.
Odpovědět0  0
Já osobně mám s českým školstvím celkově problém. Učitelky na ZŠ se po mě některé vozily a jelikož jsem s nimi nerad komunikoval, odsoudili mě jako hloupého ­- maturitní obor mi nedovolili ani vyplnit do přihlášky, jinak by mě nechali rupnout. takže účnák pak nástavba, během školy jsem nasál dost informací na brigádách, při nástavbě už jsem se prakticky živil sám.
Problém základních škol je podle mého zaujatého názoru velmi nekvalitní materiál který vyučuje naše děti. Systém odměnuje ty co biflují a spolupracují. Po nikom se vlastní myšlení nevyžaduje a pokud ho prokážeš, jsi automaticky označován jako problématicky popř, z jejich pohledu hloupý.
Dnes když vidím své spolužáky co byly na ZŠ premianti, tak dnes sedí zakrnění ve státním sektoru a zajímá je jen v kolik jim končí sedící šichta.

Dnes bez tititulu dělám konzultanta lidem s bc. a ing. který sice mají hlavu dobře nabiflovanou ale jaksi nedokáží s informacemi pracovat. Jejich schopnost přemýšlet o věcech jinak když to nejde dle norem atd. je rovná nule.

Ale jak řikám není a nebude vůle to změnit. Všichni velmi úspěšní lidé v mém okolí kolem IT, obvykle titul z tohoto oboru vůbec nemá.
jsme zpátky u toho že vše začíná a končí u samotného člověka. Na školství se spoléhat prostě nemůžeme.
Odpovědět0  0
Tak bavím se o vyšší a vysoké škole, zde už předpokládám nejsou žáci ale studenti a ty mají snad už i vyspělé chování. Navíc za mě bylo běžné že učitel na vysoké škole měl vyučování jen jako vedlejší činnost ke své práci.

Pokud se bavíme o IT tak samozřejmě kapacity co by byly schopné předa informaci mladší generaci o to obvykle nemají zájem.

1. Příjmy schopných IT pracovníků jsou vysoké.
2. Pracovníci jsou časově vytížení i komunikačně vytížení.
3. Kvalitní IT pracovníci mají velmi často i osobnostní deformaci a komunikace na takové úrovni může takovému člověku dělat problém.

V Čr toho vidím cestu ven pouze přes soukromé školy, které budou kombinovat nějak rozumně své kantory, kteří vyučování nemají jako svojí hlavní činnost.

Na druhou stranu za mě žádné vyloženě IT školy nebyly a i tak se považuji za aspoň průměrně kvalitního pracovníka IT... Ze školy jsem zvládl pouze síťovou strukturu, všechny ostatní znalosti jsem získal samostudiem­/školením a osobním zájmem se rozvíjet. Bez opravdu vysoké zájmu potencionálního IT studenta, bez ohledu na školství, se stejně takový člověk nedá vychovat, pokud nemá opravdu zájem. Je to náročný obor.
Odpovědět0  0
To je obecně problém vyučování práci na PC nedej bože IT na školách.
Učí něco co by nepoužili už ani v roce 2010 natož v roce 2021.

Minulý rok jsem měl v práci brigádníka, který dělal vyšší školu se zaměřením na IT ­- správa systému nebo tak něco. Učitel je učil základní HW technologie, který správce systému nebude skoro vůbec řešit a ještě velmi staré technologie IDE rozhraní atd. Nějaké funkce AD na schématu z roku 2008 GPO nic moc, virtualizace vůbec... celkově školy v tom to zaměření jsou k ničemu, lidé co to vyučují nemají šajnu a nebo tu práci nikdy nedělali dobře a zamrzli v dobách W98.
Odpovědět4  0
Nedá se říct že jsou funkčně na úrovni office 2007, protože kdyby jsi člověku co je naučen pracovat na MS apkách nabídl poslední verzi liber office místo officu 2003 tak určitě si vybere office.

Prostě liber office není MS office a pracuje se v tom jinak. Pokud by jsi skupinu lidí učil od píky s liber officem a tyto lidé si vyměňovaly dokumenty tvořené v liber officem, tak by taky nechtěli jít na MS produkt.

V produkčním zajetém prostředí měnit pracovní nástroj nikdo nechce.
Odpovědět3  2
Klesají ceny ? A kde ? Já v českých eshopech zatím grafiku neviděl už rok pokud nebudeme brát v potaz RTX3090­/RX6900 které mají ceny pořád stejné.
Dokud nebudou karty v eshopech dostupné, tak jakou má pointu brát v potaz článek o snižování cen ?
Odpovědět0  13
Nevím proč na mě jdeš tak zhurta. Já to netěžím, a taky bych chtěl grafiku. Jen uvádím informace na pravou míru, abych čtenáře ušetřil zklamání. Žádné klesání cen grafických karet prostě minimálně do konce roku neočekávejte, není to reálné. Možná budou dostupnější některé modely v eshopu ale budou za ceny skalperů.
Situace u R6900 a RTX3090 zůstane stále stejná tj. karty od 50 do 90K. Možná se objeví skladem už i RX6800 ale ceny budou víceméně stejné.
Odpovědět2  4
No až na to že nezavírá ale přesouvá těžbu do ekologičtější oblasti. Čína nemá zájem na zrušení krypta jen to chce mít víc pod kontrolou. Očekávejme další měsíc opětovný růst.
Odpovědět4  9
No to je doslova zadarmo, hned si koupím 3 kusy.
Odpovědět6  1
Dokud nebude 3060 po 10k tak by bylo snad lepší taková zprávy vůbec nepsat...
Za současných podmínek si nikdo normální tu kartu pro nižší třídu stejně nikdo koupit nemůže. Kupují to už přes rok jen lidé co mají tolik peněz že už neví kam je nacpat. To jen ukazuje jak je fiat v hajzlu.
Odpovědět4  7
Nj. překlep, ale myslím si že by jsi mohl jít spamovat gramatické forum, tady mě to v diskuzi o IT a grafikách moc nezajímá.
Odpovědět2  2
Nvidia vždy byla vyčůraná firma.
Jestli příští rok ukončí i pascala, tak je to vyloženě kálením lidem do tváře.
Nové produkty za rozumné prachy nenabídnou a staré řady odstřihnou...

Věřím že dnes spousta lidí hlavně na Pascalu ale i tom kepleru poběží a bude tomu tak i příští rok.
Dost lidí jako já prostě na RTX20xx nepřešlo, protože nic kloudného za ty prachy to nenabídlo a atraktivní řada RTX3000 se defakto mezi normální lidi nikdy nedostala.

Už aby něco vyděl intel, ten duopool AMD­/ Nvidia mě bytostně sere.
Odpovědět3  3
Řada RX6xxx a RTX3xxx vstoupí v čr do historie jako grafiky které nabídly výrazný růst výkonu, ale nikdo je za normální ceny nespatřil.
K vzhledem tomu, že všichni velký prodejci na trhu tyto karty za poměrně rozumné peníze nabízí v sestavách, je evidentní že jejich nedostatek ční pouze v nenažranosti scalperů a snahy taky si něco utrhnout v rámci distribuce.
I přes těžbu by jejich dostupnost za normálních podmínek bez spekulantů byla nyní už zcela určitě normální.
Odpovědět0  0
To na tom nic nemění. Každý kdo se živí vyděláváním peněz z peněz by tě klidně nechal pro zisk jedné koruny chcípnout pokud by z toho nebyl žádný postih.
To je realita, čím dříve si uvědomíš že tě má v okolí úplně v prdeli a nechá tě zdechnout pro korunu tím lépe pro tebe.
O nějaké morálce se v případě vydělávání peněz nemusíme vůbec bavit.
Odpovědět0  0
Business nezná slovo nemorální. Neznáš pravidla zisku ?
Odpovědět1  2
Je to tak, canon má nejdražší náplně, nejhorší opravitelnost a nejvyšší poruchovost ­(zasychání, špinění neznámé chyby na kterých je 200 řešení ale žádné nefunguje­)
Montuji tiskáren mraky a už nemontuji nic jiného než epson a brother. Svatý klid...
Nechápu kdo si domů nedej bože do práce dobrovolně pořídí něco jako je canon. Dělá to všechno možné je netiskne a už vůbec ne levně.
Odpovědět2  0
Ono se jim to vymstí, nakonec ten klondajk GPU pomine, jenomže po tak dlouhé době už se valná většina PC hráčů podle mě nevrátí ­- přešli na konzole. Ty sice taky mají problém s dostupností, ale dají se koupit za normální peníze.

Já už se tedy na PC nevrátím, zjistil jsem totiž že mi konzole stačí. Když mi zdechla před rokem 1060 6G ­(nikdy nedám za grafiku víc jak 8 tisíc­) tak jsem nějaký čas čekal až jsem si dobu čekání zkrátil koupí konzole... No nevim co by mě přesvědčilo si znovu sestavit PC. Snad jedině RTX4060 16G za 8K a Witcher 4 a asi ani to ne, protože W3 se na konzoli hraje stejně dobře jak na PC, jen ta grafika není tak ostrá.

Obojí z říše snů, stejně tak jako moje peníze za pro výrobce grafik za současné situace.
Pevně věřím že si nakonec výrobci nabijí hubu.
Odpovědět2  0
Nepadne, má pravdu ten hoch že za to můžou vlády.
Podívej se na inflaci u nás za poslední rok ­(nesmíš brát v potaz 3% co udává systém­)
Však pokud jsi v roce 2019 vydělával 30 tisíc čistého, musel by jsi dnes mít kolem 50 tisíc čistého aby sis za to koupil stejné množství služeb a produktů.
Je to důsledek extrémního tunelování veřejných rozpočtů a pumpování nekrytých peněz do ekonomiky.
Prostě nás tím systém okrádá, chytří bohatý lidé ty prachy cpou do nemovitostí ­(proto nejsou movitosti nafouklá bublina a nikdy nesplasknou­) dát dnes za 3kk byt 6M je poměrně dost nízká cena pokud se podíváme na objem peněz v ekonomice, jenomže to okrádání peněz si dokážou ohlídat jen bohatý lidé co to právě napumpují do nemovitostích aby své finance uchránily od extrémní inflace. Proto se tak extrémně rychle rozevírají nůžky mezi sockou a pracháčem. Stát za posledních 10 let situaci jen dál a dál zhoršuje, ještě z nich nevypadlo nikdy nic kloudného co by problém řešilo.

Kryptoměny jsou ale dostupné pro všechny a hodnotu si vůči systémové měně určují dle trhu a nedá se ovlivnit tisknutím peněz atd.
Podle mě klasickým měnám odzvonilo a covid to jen uspíší.
Sociální systém a sociální lidé se bohužel dostanou do úpadku, protože systém je bude živit z peněz za který si v budoucnu koupí tak maximálně jídlo. Bude to jak za starého Říma, státní platidlo bude pouze na placení potravinových přídělů.
Odpovědět1  0
Naštěstí indie nikoho nezajímá, navíc kryptoměnám je celkem u zadale prohlášení vlád když se nebavíme o číně.
Odpovědět2  1
Nebo ten komu odešla současná karta.
Chtěl jsem kupovat 2060 S 8G až bude za rozumnou cenu­- do toho stavu nikdy nedošla.
Chtěl jsem kupovat 3060 pokud bude do 8 tisíc ­- do tohoto stavu taky asi nikdy nedojde.

GTX1060 zatím stačí, ale kdyby umřela... nevim jak bych to řešil.
Odpovědět1  0
Je třeba se těm to novodobým teroristům postavit prdelí a ignorovat je.
CD projekt má můj respekt když odmítli vyjednávat i proto bych odmítal jakékoli stažení těch to zdrojáků.
Pokud někdy edice vyjdou, tak si je samozřejmě zakoupím.
Odpovědět11  0
To se samozřejmě výrobcům GPU vrátí jak bumerang.
Potom co mi exnula GTX1060 6G kterou jsem kupoval po vydání za cca 6k, jsem zjistil že nemám co koupit, původní výkon těch to karet je dnes dokonce dražší když už jsem schopný ho někde sehnat. Když přihlédnu k novým hrám které chtějí výkon... no už jsem na to neměl nervy.

Vedlo to k tomu že jsem koupil jeté PS4 se sadou her a nehodlám se k PC vracet...
Určitě nejsem jediný. Na to moje večerní hraní po práci to stačí.

Takže místo toho abych každé dva roky narval do upgrade HW 20 až 40 tisíc, narvu jednou za 5 let 8K do nové konzole fair deal ne ?
Odpovědět4  3
1. Zasadní rozdíl je v tom že on si pravděpodobně moc často nebo možná vůbec večer k televizi nesedne.
2. Stejně tak jak rychle bohatne, může i rychle chudnout
3. On je jeden z mála lidí, kterému ty peníze přeji
Odpovědět2  0
Ano a věřím že on ty zisky skutečně v pokrok přetaví.
Je to rozdíl mezi úspěšnými business many a Muskem.

On jejich svět chápe také a ví dobře do čeho investovat a jak zacházet s trhem, ale na rozdíl od ostatních standardních hrabošů, kteří hrabou pro moc a svůj luxus, on to hrabe proto aby něco dokázal mimo tuto hroudu a za to má můj nekonečný respekt.

Kdyby bylo víc úspěšných podnikatelů a tvůrců jako je Elon, tak by náš druh možná nebyl odsouzen k záhubě...
Odpovědět8  0
Mě se to líbí, čekám jen na předobjednávky... Mastné ruce jsou fajn. Škoda že k tomu nedodávají i zařízení na stáčení chlazeného piva...
Odpovědět2  0
Když vidím kolik ampéru i v ČR šlo místo do distribuce rovnou do rigů tak si rád nechám zajít chuť. Na podzim příštího roku tyto karty budou zcela určitě na bazarech, spolu v té době s uspokojeným trhem budou levné, jako po každé vlně výměny HW...
Odpovědět3  0
Nevím co jste čekal ale já očekával ten to scénář, který jsem předvídal a byl jsem za to kamenován že to určitě není pravda.
No a ted FunBoy píše co jsem čekal? Trošku sraní do vlastního hnízda ne ?
I kdyby marže nechali v rámci třídy, tak prodají vše a vydělají.

Ano pakují se.
Ano budou se pakovat i kdyby už měly tolik peněz že se nevejdou na planetu. Je to přirozený vývoj firmy v kapitalistickém světe.

Já se tu pouze vysmívám AMD fun boys co tvrdily v minulosti že AMD super firma pro lidi co se je nesnaží odrbat.
Já jsem vždy tvrdil že AMD se od nvidie odlišuje pouze rozdílnou hodnotou akcií a příjmem společnosti. Uvažování je naprosto stejné­- tj. korporátní a tudíž kupovat kartu podle osobní preference byla a je blbost.

Vždy je třeba zvolit nejlepší poměr cena­/výkon­/provozní požadované nároky u produktu pokud to výrobce nabízí.
Kdyby se tak řídila většina lidí tak si AMD koupilo v minulých 4 letech ještě mnohem méně lidí.

Jediný konkurence schopný produkt, byl R570 a ten pokrýval poměrně malou část trhu.
Odpovědět1  0
O inflaci se dá mluvit v případě že by ceny rostli v czk a ne v dolarech. Dolar na inflaci zdaleka tak netrpí jako česká měna, takže samozřejmě jsou ty výmluvy liché.
AMD prostě hodilo AMD funboys přes palubu v momentě kdy se začali zvedat ze dna. Funboys to ted těžce nesou.
Odpovědět0  6
Jistě se o úspěchu dá mluvit.
Dostalo se naprosto nepochybně technologicky před Intel. Jeho Procesory jsou při stejné spotřebě mnohem výkonnější.
Zároveň už ale nejsou AMD procesory výhodné.

Pokud bych dnes šel po CPU ­"málo peněz, hodně muziky­" vyhraje zcela suveréna intel.
Pokud půjdu podle czc a budu chtít 8 core tak na straně AMD mám nejlevnější nabídku 3700X za 8690.
Pokud budu chtít něco na hry co v IPC překoná intel musí sáhnout po 5800X za 12699 Kč

U intelu začínáme i7 9700f za 6499 Kč. Nicméně ten není na hry moc dobrý protože má poměrně nízký základní takt, na druhou stranu je to 8 core a pokud jdu v této cenové hladině po grafice to jest něco jako GTX 1660 nebo RX5600XT zjistíme že takový CPU by nás pravděpodobně vůbec nelimitoval a máme tedy velmi solidní herní PC.

Nehledě na to že můj osobní favorit ­(a zároveň CPU které bych si dnes určitě koupil kdybych musel kupovat­) je i7 9700KF za 7 699 Kč
Za tyti peníze dostanu rozhodně výkonnější CPU na hry než je 3700x a díky tomu že má odemčený násobič, můžu ho přepnout do vyššího základního taktu a dostanu výkon který bude +­/­- jako 5800x za 12699 Kč.

Neberte mě jako Intel fun guys. Měl jsem CPu obou stran Athlon 2600 do patice A, pak AMD Athlon 3500 do patice AM2 do té samé desky jsem pak dal ještě Athlon 5000X2 ­(BE­) poté Athlon II X4 až pak jsem přešel na intel core i5 2500k a nyní má i7 5820k, ale z mého pohledu je prostě nabídka AMD nyní velký předražený luxus a při volbě cena­/výkon bych určitě volil i7 9700 KF.

Stejně se AMD začalo chovat v GPU oblasti. Firma tu technologie má, říká si o cenu o kterou může, ale podle mě neprobíhá cenový souboj ­(proč taky je vše vyprodané­) a firma se chová jako jakákoli jiná, která má páky. Rozhodně už není user friendly za který se pokládala v době temna ­(buldozer a pod­).
Odpovědět3  2
To jen dokazuje můj starší názor, kde jsem tvrdil, že míra arogance a lhaní je přímo úměrná úspěšnosti firmy a že pokud by se někdy AMD dostalo na úroveň nvidie, chovalo by se naprosto stejně... Nu je to tu :­-D
Tenkrát jsem za to od místních AMD fanboys dostal vymínuskováno do bezvědomí :­-D
Odpovědět8  10
Podle prohlášení nvidie o nedostupnosti a aktuálním stavu nedostupnosti AMDček, se obávám že budeme čekat minimálně do září 2021...
Odpovědět0  0
Spousta lidí odtržený od reality si neuvědomují že náš systém stojí na činnosti z 60 % kterou nikdo nechce vykonávat, z podstaty věci nemůže bavit a nebo ne dlouho.
Nemá smysl jim to vysvětlovat často to jsou synkové­/dcery a pár vyvolených co měly štěstí v tom že jejich koníček má hodnotu.
Odpovědět3  0
Nevim nechávají mě nové nvidie docela chladným.

1. Furt je to 8nm samsung je tedy jasné že karet nikdy nebude dost.
2. Rozjíždí se znovu etherum karty budou vykupovat těžaři ještě před koncovou distribucí.
3. Cenově nenahrazuje hladinu, kterou většina lidí vyhledává ­(Vlastnící GTX1060 ­- tj. při započtení inflace max. 8K­).

Dokud mi AMD nebo nvidia nenabídne aspoň 2x vyšší výkon GTX 1060 6G za 6­-7 tisíc, tak nezačnu o výměně karty ani přemýšlet, natož se dívat.

Zatím vše naznačuje tomu že i rok 2021 se stanem mrtvím rokem z pohledu upgrade HW a moje 1060 6g si připočte pátý rok služby.
Odpovědět3  1
Ani 1440p není problém na staré střední třídě.
Pokud máš 1440p na 24­/25­" tak sice si utrhneš cca 1­/4 FPS vůči fullHD, na druhou stranu nepotřebuješ mít ve hrách zapnuté vyhlazování hra, které je na 1080p ve 24­" nutné, rozlišení je tak jemné že ozubené hrany nejsou zdaleka tak výrazné a tak máš ve 1440p jemnější obraz než ve fullHD se základní AA které obraz spíš rozmaže. Výkonem jsi na tom ve finále stejně.
Provozují na 1060 6G 1440p a nemám s výkon problém. Jasný v některých nových hrách už musím jít na kombinaci vyšší­/střední, ale furt obraz vypadá lépe než na 1080p na vyšší...
K vzhledem tomu že už mám kartu přes 4 roky si myslím že pořád dost slušný a tak zatím se v poklidu směji prezentaci kde vysmátý Huang říká že pro majitele pascalu už opravdu přišel čas na upgrade... Ne fakt nepřišel Huangu.
Odpovědět3  0
Prodejní hit jako z G1060 se určitě nestane, protože GTX 1060 6G jsem kupoval v první vlně za 5800 Kč.
RTX 3060 Ti ale bude stát 400 dolarů to bude nějakých 11 tisíc v českých + přirážka za nedostupnost, která nebude pravděpodobně u této řady nikdy vyřešena to jsem na nějakých 14 tisíc.

I bez přirážky míří úplně někam jinak než GTX 1060 6G i se započtením inflace, pokud chceme cílit na skupinu lidí co kupovala 1060 je třeba mířit na cenu max. do 8 tisíc. Tomu se nová RTX 3060 ani trochu neblíží.
Stav na trhu je aktuálně takový že prodejní HIT je to co se nechá vůbec koupit.
Jestli se situace někdy napraví tak se můžeme zase začít bavit o nových výhodných nabídkách a prodejních hitech.
Odpovědět7  0
Nerad ti ničím iluze, ale konzolový trh je mnohonásobně ve vyšších tržních číslech než trh pro PC.
Pokud si myslíš že konzole o proti PC nebudou mít nějakou technologickou fíčuru, tak jsi těžce naivní.
I za cenu upscalingu rozlišení aby získali výkon tam ty technologie budou, to se bát nemusíš.
Odpovědět8  4
Věřím že RX6000 bylo na skladě dost. Na CZC je šlo koupit skoro hodinu. Kolega objendal v 15:40 a už má sms k vyzvednutí na pointu.
Alza měl pak nějakou dobu ASrock verzi.
Nejedná se rozhodně o launch jako měla nvidie, protože ta nešla koupit prostě vůbec a nebo za o 1­/3 vyšší cenu.
Věřím že kdyby si objednávky nerezervovali lidé co to ted prodávají o 1­/4 vyšší cenou ­(defakto jen přeprodají možnost si kartu vyzvednout­), tak si jí ještě stihnout objednat i pracující lidé co by přišli domů po 17 hodině.

Určitě se RX6000 dost zásadně ukáže v grafu při podílu AMD na trhu.
Je to prostě slušný kus HW, který konečně po 5 letech dost zásadně posunul laťku poměr cena­/výkon a pokud je 5 let vyhladovělí trh s GPU po těžařské manii kde spousta lidí prostě čekala až se to zklidní a nyní zase jsou všichni doma a upgradují, tak věřím že grafik mělo AMD naskladěno jako při jakémkoli jiném uvedením nových produktů ale prostě jsou vyprodané.
Věřím že příští týden půjdou zase nějakou dobu za doporučené ceny objednat. To se o nvidii nedá říct ani měsíc po uvedení. Do dnes pokud někdo chce RTX 3000 tak musí vysolit o 30 % víc peněz než co tvrdila nvidia to naštěstí u AMD zatím neplatí.
Odpovědět5  2
V 15:00 už karta půjde koupit ale pořád žádné reálné recenze ? Přijde mi že AMD vsází na zajíce v pytli...
Odpovědět1  1
Jejich boj,
Já si dál chrochtám s GTX1060 6G ve 1440p rozlišení.
Jasně chtělo by to trochu víc výkonu, ale proč bych měl dávat 10 tisíc ani ne za dvojnásobný výkon, který mě před 4 rokama stál 5 tisíc ? ­(koupil jsem tu kartu v první vlně když stála asi 5400 kč vč. DPH, než zdražily na 6­-7k­)

Nvidie velkohubá prohlášení že je čas pro majitele pascalu konečně přejít na novu kartu mě nechalo chladným, tušil jsem jak to dopadne.
Problém by byl snad jedině kdyby mi ta karta umřela.
Nicméně jestli bude nějaký RTX 3060 ­/ RX6600 s 8G+ pamětí za 6 tisíc a 2x vyšším výkonem ­(minimálně­) než GTX1060 já se rád nechám oslovit a přejdu tedy, ale zatím jen plané řeči...

Ale věřím že to divadlo funguje a pomatenci nakupují předražené prototypy.
Nakonec je to pořád problém tupého stáda, co kupuje nevýhodné produkty. Oni kdyby se na to lidi vykašlali jako já, tak by ty ceny byly samozřejmě úplně jinde i přístup k uvádění nových produktů.

V současné době pořád platí, že cena za jednotku výkonu se od roku 2016 nezlepšila o nic. RTX30XX nemůžu brát do kalkulace, nejsou dostupné.
Odpovědět0  0
To sice vydělává, ale k čemu jí jsou nekryté dolary ?
Čína sedí na obrovských dolarových rezervách, které defacto nemůže použít, protože by se staly bezcenné...

To kolik je mezi lidmi natisknutých nekrytých peněz ­(nejen dolarů­) se projevuje velmi dobře i evropě, např. na růstu cen nemovitostí. Jasné pro normální lidi se stávají nedostupný a připadá jim že nejsou prachy, ale lidé co mají přístup k těm to natisknutým nekrytým penězům jich mají tolik že na ceně vyjádřené penězi defacto vůbec nezáleží,
proto poslední 4 roky všechno tak extrémně zdražuje. Jo ono to zdražuje ale jen pro normálního pracujícího člověka. Pro lidi co nejsou tak to omezení na způsob přístupu k financím je všechno poslední 4 roky vše hodně moc levné.

Procházíme si každý rok měnovou reformou a ani si to neuvědomujeme :­-)
Odpovědět2  0
Jistě že to jde, ale v tak složitém prostředí jako je nemocnice, kde jde většina peněz na drahou výbavu a platy doktorů, to nikdo nezafinancuje.
Na IT infrastrukturu jako je nemocnice Brně bylo byl potřeba tým cca. 4 kvalitních IT vedoucí, které by si držely svoje úseky ­(každý by bral tak cca 80k v čistém protože za mín by tam nikdo nešel­) a pak dalších cca. 10­-20 průměrných ajtáků kteří by měly plat zhruba poloviční, na to tam prostě finance nejsou, takže se musí smířit s pravidelnými útoky a obnovy ze záloh. Obnova ze záloh způsobuje to co popisujete. Sice data jsou ale trvá dlouho než se systém oživí do původního rytmu.
Odpovědět0  0
Tohle téma by bylo na širkou diskuzi k dobrému pivu na několik večerů.

Nicméně původní myšlenka je dobrá, to že se najde vždy najde pako co klidně zabije pár lidí aby získalo lehce prachy je věc druhá.

Samozřejmě dnešní průmysl 4.0 atd. už neumožňuje mít ve firmách čistý intranet na různé sektory, vyžaduje si to propojení.
To propojení umožňuje zpracovávat objednávky po stovkách zařazovat číslo které je sestavené dle varianty objednávky, to vše zpracovávají SW roboti a na druhé straně vyrábí robotizované systémy v takovém množstvím na ploše 200x200m s 50 zaměstnanci, co by během 20 století bylo třeba fabrika 2000X2000m s 500 zaměstnanci ­(u nás kde bylo třeba dřív na zpracování objednávek 20 lidí je dnes lidí 5 s výrazně vyšším objemem, člověk je jen kontrola že systém neudělal chybu­). Ten nárůst efektivity je obrovský právě díky IT, i přes vysoké pořizovací ceny, vykazuje firmy mnohem vyšší zisky, takže otázka zdali se to vyplatí je zodpovězena.

Bohužel je s tím spojené riziko že vám to někdo zboří jak domeček z karet, ale když jsme u toho, to dokáže i klasicky vir. Když vám fabriku u 500 lidech sejme koronavir tak stojíte a pokud provoz do týdne neobnovíte končíte.

Myslím si že kdyby se do dnes používala manuální práce+ tuška papír, tak zdaleka nejsme tam kde jsme.
Odpovědět0  0
Nejde o to že něco funguje a něco ne a nechá se pracovat s papírem.

Jde o to že ten útok tu nemocnici odstaví po IT stránce, ale máš tu i psychologický problém. Lidé jsou paralyzování a neví co v ten moment dělat. Když v takovém rozsahu hacknou nějakou firmu, tak je to stav do jisté míra traumatický i pro zaměstnance. Nedokážu si představit že by zaměstnanci nemocnice, dokázali vykonávávat reálně svojí práci aniž by někoho ohrožovali, přesměrovat v ten moment lidi do jiné nemocnice je opravdu na místě ­(už jsem si pár velkými útoky na poměrně dobře financované firmy po stránce IT prošel­)

To nic nemění na tom že by se útok na nemocnice měl posuzovat jako válečný zločin a útočníci by tak měly dostat nejvyšší možné tresty, protože když se tak nestane, bude se to opakovat. To přece vůbec nezáleží na tom jestli byla nemocnice jen nevinou obětí a útočníci mířili jinam to je vůbec neomlouvá.
Odpovědět2  0
Na youtube už je gameplay a nevidím jediný důvod proč za to znovu platit. Nic zásadního o proti původní verzi se tam nezměnilo. Kvalitu grafického projevu nedokážu mezi verzemi ani rozeznat.
Odpovědět5  1
Ty rohlíky v obchodu vůbec v nabídce nejsou, podíval jste se na ty partnery co jsem jmenoval že nvidia uvádí ?
Není je možnost si ani rezervovat nic. Prostě v nabídce nejsou. I kdybych čekal první ve frontě než obchod otevřou tak tam rohlíky nebudou. Takže stále to není podvod tedy ?
Odpovědět5  2
Zajímaví názor....

No každopádně já si otevřu recenzi, kde vidím kartu s poměr cena výkon na úrovní RX5700XT, jen dvakrát výkonější.
Jdu na web nvidie, kde mi tvrdí že karta za 18900 kč je k dostání u partnerů alza a czc

No ale ty jí vůbec v nabídce nemají a nabízí ti kartu za 25 900 kč.

Podle mě to ve všech směrech plní znaky klamavé reklamy.

Je to jako by v obchodě tvrdili že když přijdeš, můžeš si u nich koupit rohlíky za 1.90 kč, no ale když tam přijdeš tak zjistíš že takové rohlíky se nevyrábí a můžeš odejít pouze s rohlíkem za 2.90 kč.

Asi ještě nemám správně pokřivený názor na to je správné a co ne...
Odpovědět6  2
Je smutné jak nvidia dokázala nastolit tradici, že ceny z recenzí nejsou pravé.

Jako reálně dostupná karta do měsíce stojí 25 900 kč. Ty za 21 900 kč budou dostupné možná v prosinci ­(evidentně dle kvality konkurence­)

RTX 3080 FE edice od nvidie je tak tedy opravdu pouze podvod na recenzenty, aby zkreslili cenu­/výkon.

Neuvěřitelné, to není na hraně podvodu, to je čistý podvod. Pokud prezentují cenu a výkon něčeho co nikdy nehodlají prodávat tak je to prostě podvod.
Odpovědět10  7