x_R
|
18.6.200713:37
"Do X86 by mohlo patřit velmi mnoho, například PowerPC®, POWER4™ a POWER5™, nebo jen Power?"
???????
Odpovědět0 0
„(co POWER, SPARC,ARM,x86,MIPS?)“
Ke každému lze uvést mnoho příkladů, uvedl jsem jen první příklad a to IBM viz závorka „PowerPC®, POWER4™ a POWER5™, nebo jen Power“.
Jsou tam dvě samostatné věty…
Pro x86 by toho bylo asi nejvíce a proto jsem ji uvedl, spolu s ostatní bych popsal půl stránky a pokud bychom se chytali za slovíčka tak by to byl celý x-stránkový elaborát a vždy by tam ještě něco chybělo…
Odpovědět0 0
Souhlas, až na malý detail:
Itanium není až tak úplně původní Intel - na vývoji totiž spolupracoval s HP, jinak by se uvedení poněkud opozdilo a Intel by proti Opteronu neměl co nasadit. A ty kecy o tom, že do pěti let bude PC s Itaniem běžné, raději ani nebudu komentovat. Bylo by to nepublikovatelné......
Kromě toho první Itania měly překladač na x86 aby se vůbec prodávaly a o spolupráci s HP svědčí kopatibilita s HP PA RISC....., jinak je výkonově značně závislé na kvalitě kompilovaného kódu.....
Odpovědět0 0
Záleží na úhlu pohledu odkud, pokud výrobce tvrdí, že je to architektura původní a odkud již nese rysy architektury nové. Do X86 by mohlo patřit velmi mnoho, například PowerPC®, POWER4™ a POWER5™, nebo jen Power? …
Nicméně jména architektury se nevzdali a další přijde na 32nm.
Odpovědět0 0
"Itanium je snad nejdéle přetrvávající architektura nejenom u Intelu"
Možná jsem nepochopil, jak to myslíte.
AFAIK je Itanium jednou z nejmladších architektur (co POWER, SPARC,ARM,x86,MIPS?), a ještě IIRC není původní Itanium kompatibilní s Itaniem 2... Člověk má pocit, že je to drahej cpu, na kterej Intel dost peče... hlavně Architektura Core mu asi dost zatopila (stejně jako Hammer předtím).
Odpovědět0 0
Itanium si razi svoju cestu a nema veľa spoločného s desktopovimi CPU a aj ma uplne ine smerovanie a už itanium 2 malo vyše 1600 milionov tranzistorov. Nazov Itanium straši u inteliu vyše desať rokov aj keď archytektúra sa meni ale nazov ostava.
Odpovědět0 0