reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
21.8.2013, Jan Vítek, aktualita
Dnes nás nepřekvapí, že 3D tiskárny zvládnou vyrábět předměty nejen z plastu, ale také z kovu, skla či jiných materiálů, přičemž nejpoužívanější a cenově nejdostupnější (už i pro běžné smrtelníky) jsou právě ty, které využívají plasty. To...
drk22 (613) | 21.8.201313:46
Proč bych to dělal, ani ten architekt, ani NASA tenhle ­"článek­" nepsali.
Zkuste si něco přečíst o tom na základě čeho vznikly ty dřívější články o vytisknutém 3D domě. Zjistíte, že jediné co byl realizováno je 3d tiskárna o velikosti pár metrů fungující na principu vytvrzování cementu kapičkami vody ­(podobně jako 3DP princip­). Díky čemuž autor vytváří 3d skulptury. To je sice pěkně ale pro budovu nepoužitelné, navíc takovou jaká je na té kresbě... A o možnosti vyrábět potraviny mícháním složek se mluví už dlouho ale jediné co z toho dostanete je zajímavá pasta, nebo dort, rozhodně ne pizza.
To co v článku je jsou prostě převážně ­"vzletné myšlenky­" nikoli realita. Někdo v rámci svého ­"marketingu­" vypustí do světa podobnou informaci a my si pak v článcích blesku čteme informace jako by to byla realita a ne jen teorie.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jan Vítek (3364) | 21.8.201314:03
Ano, vzletnými myšlenkami to vždy začíná. Pak až přijde ta realita, možná, možná taky ne. A když BBC napíše: ­"The first ­"landscape house­" should be in position by 2014, said Mr Ruijssenaars,­" nemám moc důvodů to ve zprávě zpochybňovat, když mu nevidím pod ruce, sám nejsem architekt ani expert na technologii 3D tisku budov a skuptur ­(http:­/­/www.bbc.co.uk­/news­/technology­-21121061­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
drk22 (613) | 21.8.201314:12
No ono se stačí podívat na odkazy ze kterých na BBC čerpali ­(a BBC rozhodně není odborná literatura­) a hned je vidět že je to jen reklama. První odkaz na ­"studii­" druhý na tu skutečnou tiskárnu včetně videa, kde si člověk, i když ve Vašem případě není z oboru, může udělat docela přesný názor co to ve skutečnosti umí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
drk22 (613) | 21.8.201312:49
Gratuluji vítejte v Blesku.
Jen tak mimochodem ta ­"budova­" je jen nerealizovatelné fantazie, vyrábět pizzu 3d tiskem je nesmysl ­(kulatou placku máte 1000x rychleji ­(doslova­) vyrobenou ručně o nutnosti tepelné úpravy nemluvě. Ta malá placička kovu stojí několik tisíc Kč a vyžaduje povrchovou úpravu aby vypadala k světu. A u těch ­"orgánů­" se netiskly buňky ale jen dutá kostra které později pomalu obrostla tkání.
A to Vám říkám jako člověk který 3D tisku fandí a sám se aktivně angažuje.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jan Vítek (3364) | 21.8.201313:11
Pokud pan architekt plánuje nerealizovatelné fantazie a NASA se chystá dělat nesmysly, tak zkuste kontaktovat přímo je a vysvětlit jim to.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.