www.svethardware.cz
>
>
>

3D tiskem se vyrábí i žvýkačky

3D tiskem se vyrábí i žvýkačky
, , aktualita
Roboti vyrobení 3D tiskem už nikoho nepřekvapí, tato technologie se ale začíná využívat i v potravinářské oblasti. Německá firma vsadila na cukrovinky a rozhodla se pomocí 3D tisku vytvářet originální žvýkačky.
K oblíbeným
reklama
Technologie 3D tisku už není ničím novým. Výhody tohoto způsobu výroby se uplatňují v robotice, lékařství, ale i ve stavebnictví. Australští vědci například plánují 3D tisk umělých tkání přímo v prostorách nemocnice, v budoucnu by 3D tiskárny měly být i součástí operačních sálů.

Trochu méně obvyklou kapitolou je 3D tisk a jeho využití v kuchyni, i tak ale poživatelné výrobky z 3D tiskárny vznikají. Objevily se speciální nápoje, do kterých je zakomponovaný 3D tištěný ozdobný prvek. Na jídlo z 3D tiskárny se zaměřují například i vědci z Columbia University. Nemusí se ale vždy jednat o přípravu oběda či dezertu ze zmražených nebo práškových surovin. Německá společnost Wacker se zaměřila na výrobu konkrétních cukrovinek. Jejich 3D tiskárny totiž vyrábí nápadité žvýkačky.

Díky 3D tisku je možné vytisknout žvýkačku přesně podle konkrétního přání zákazníka. 3D tiskárna je na výrobu žvýkaček speciálně upravená, a to ze stránky softwaru i hardwaru. Německá společnost Wacker slibuje, že bude možné vybírat nejenom libovolný tvar, ale i barvu a příchuť.

Právě příchutě těchto žvýkaček by měly být výjimečné, protože firma Wacker bude díky speciálnímu procesu při vytváření hmoty pro výrobu žvýkaček schopna nabídnout i netradiční příchutě. Mezi ty může patřit například kávová či mléčná. Vědci předvedli schopnosti 3D tiskárny na nejrůznějších postavičkách zvířat, nechyběl ani nápis sestavený z jednotlivých písmenek vyrobených ze žvýkačky.

Je však zřejmé, že tyto žvýkačky na míru nebudou zrovna nejlevnější, časem se to ale může změnit. Celý svůj projekt plánuje německá chemická společnost představit na mezinárodním veletrhu cukrářského průmyslu ProSweets Cologne 2017.

V budoucnu se může 3D tisk stát velkým pomocníkem při výrobě potravin a pokrmů na přání, a usnadňovat tak práci kuchařům. Nemá se jednat o náhradu klasického vaření, pro výrobu originálních žvýkaček je ale technologie 3D tisku podle společnosti Wacker velmi dobrá.

Zdroj: 3ders.org
reklama
Nejnovější články
Jack Dorsey draží první tweet, zatím bylo přihozeno na 2,5 mil. USD Jack Dorsey draží první tweet, zatím bylo přihozeno na 2,5 mil. USD
Zakladatel Twitteru, Jack Dorsey, draží první tweet na světě z roku 2006. Nabízen je jako tzv. non-fungible token (NFT), což je koncept prodeje digitálních děl, který je v poslední době velmi populární.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu
Společnost ICON začala pro amerického developera 3Strands stavět domy pomocí 3D tisku. Ty by měly být bezpečnější, být odolnější vůči požáru a jiným přírodním živlům. Po Mexiku tak jde o druhý velký projekt.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře