www.svethardware.cz
>
>
>
>

3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy

3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy
, , aktualita
UL Benchmarks představují novou verzi 3DMarku coby hlavní aplikace, pomocí které spouštíme všechny možné testy patřící do celé nabídky. Ta má přepracované uživatelské rozhraní a pak je tu ještě jedna novinka. 
K oblíbeným
reklama
UL Benchmarks se jednak chlubí tím, že uživatelé do databáze v minulém měsíci dodali přes milion výsledků testů, ovšem hlavní zpráva je ta, že 3DMark byl nyní vylepšen a získal nové uživatelské rozhraní. 
 
 
Cílem bylo poskytnout nám lepší přehled o výkonu se smysluplným srovnáním s jinými sestavami, které využívají stejné komponenty a také máme získat lepší představu o tom, zda náš počítač bude stačit na AAA tituly. Čili 3DMark by měl jako syntetický benchmark odpovědět i na to, zda sestava bude vhodná pro konkrétní herní tituly. Například obrázek nahoře ukazuje, že v Battlefield V můžeme s danou sestavou při rozlišení 1440p a kvalitě Ultra očekávat více než 130 FPS. Hru a rozlišení/kvalitu si pak samozřejmě můžeme zvolit ze seznamu, přičemž aktuálně je k dispozici jen pět her: Apex Legends, Battlefield V, Fortnite, GTA V a Red Dead Redemption 2 s nastavením 1080p/ultra či 1440p/ultra a vždy bez ray tracingu. Časem se tato nabídka snad bude rozšiřovat. 
 
Skóre naší vlastní sestavy bude ukázáno pomocí křivky s příslušnou číselnou hodnotou a také slovním ohodnocením. Zůstávají tu také dílčí výsledky týkající se grafického a CPU výkonu. V grafu dole pak uvidíme, zda naměřené hodnoty odpovídají tomu, co zjistili jiní uživatelé vybavení stejným hardwarem, čili pokud budeme mít nadprůměrné skóre, je to jen dobře, ale pokud bude výrazně podprůměrné, může to značit problémy s hardwarem a jeho chlazením či s konfigurací systému. 
 
 
UL Benchmarks tak vytvořili vztah mezi výkonem v Time Spy a výše zmíněných titulech, a to na základě testů stovek PC. Jak ukazuje graf, předpoklad je takový, že pokud naše PC získá například 8000 bodů v Time Spy, pak ve Fortnite bude mít v rozlišení 1440p v kvalitě Ultra nejspíše mírně nad 90 FPS. To se pochopitelně může trošku lišit, jako se od sebe liší také vstupní hodnoty. 
 
Pro využití této funkce ale budeme potřebovat alespoň Advanced Edition, která je aktuálně nabízena (rovněž na Steamu) s 85procentní slevou za 4,49 USD. Tato nabídka potrvá do 1. prosince.  
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku
Vodík je nejspíš jedním z řešení energetiky budoucnosti. V Kanadě proto zahajují výstavbu 88MW vodní elektrárny, která by měla produkovat zelený vodík a kyslík. Obojí by se mělo využívat v průmyslu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně
Adobe Flash se s námi před dvěma týdny rozloučil a poslední aktualizace vypnula možnost jeho přehrávání. To zatopilo těm, kteří ani po několika letech varování, že tento den přijde, nepřešli na jinou platformu. Třeba železniční systém v čínském Ta-lienu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala