www.svethardware.cz
>
>
>
>

3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy

3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy
, , aktualita
UL Benchmarks představují novou verzi 3DMarku coby hlavní aplikace, pomocí které spouštíme všechny možné testy patřící do celé nabídky. Ta má přepracované uživatelské rozhraní a pak je tu ještě jedna novinka. 
K oblíbeným
reklama
UL Benchmarks se jednak chlubí tím, že uživatelé do databáze v minulém měsíci dodali přes milion výsledků testů, ovšem hlavní zpráva je ta, že 3DMark byl nyní vylepšen a získal nové uživatelské rozhraní. 
 
 
Cílem bylo poskytnout nám lepší přehled o výkonu se smysluplným srovnáním s jinými sestavami, které využívají stejné komponenty a také máme získat lepší představu o tom, zda náš počítač bude stačit na AAA tituly. Čili 3DMark by měl jako syntetický benchmark odpovědět i na to, zda sestava bude vhodná pro konkrétní herní tituly. Například obrázek nahoře ukazuje, že v Battlefield V můžeme s danou sestavou při rozlišení 1440p a kvalitě Ultra očekávat více než 130 FPS. Hru a rozlišení/kvalitu si pak samozřejmě můžeme zvolit ze seznamu, přičemž aktuálně je k dispozici jen pět her: Apex Legends, Battlefield V, Fortnite, GTA V a Red Dead Redemption 2 s nastavením 1080p/ultra či 1440p/ultra a vždy bez ray tracingu. Časem se tato nabídka snad bude rozšiřovat. 
 
Skóre naší vlastní sestavy bude ukázáno pomocí křivky s příslušnou číselnou hodnotou a také slovním ohodnocením. Zůstávají tu také dílčí výsledky týkající se grafického a CPU výkonu. V grafu dole pak uvidíme, zda naměřené hodnoty odpovídají tomu, co zjistili jiní uživatelé vybavení stejným hardwarem, čili pokud budeme mít nadprůměrné skóre, je to jen dobře, ale pokud bude výrazně podprůměrné, může to značit problémy s hardwarem a jeho chlazením či s konfigurací systému. 
 
 
UL Benchmarks tak vytvořili vztah mezi výkonem v Time Spy a výše zmíněných titulech, a to na základě testů stovek PC. Jak ukazuje graf, předpoklad je takový, že pokud naše PC získá například 8000 bodů v Time Spy, pak ve Fortnite bude mít v rozlišení 1440p v kvalitě Ultra nejspíše mírně nad 90 FPS. To se pochopitelně může trošku lišit, jako se od sebe liší také vstupní hodnoty. 
 
Pro využití této funkce ale budeme potřebovat alespoň Advanced Edition, která je aktuálně nabízena (rovněž na Steamu) s 85procentní slevou za 4,49 USD. Tato nabídka potrvá do 1. prosince.  
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Měsíc by chtěli využít i astronomové a osadit jej teleskopy Měsíc by chtěli využít i astronomové a osadit jej teleskopy
Návrat na Měsíc dává velkou naději také astronomům, kteří jej vidí jako vhodnou základnu pro budoucí teleskopy. Možná že tak budeme v budoucnu mluvit nejen o vesmírných, ale také o měsíčních teleskopech a podobných zařízeních.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA: raketa SLS je po testu v pořádku, proč ale skončil předčasně? NASA: raketa SLS je po testu v pořádku, proč ale skončil předčasně?
Závěrečný test hlavního stupně rakety SLS v rámci série zvané Green Run proběhl na konci minulého týdne a měla představovat ideálně osmiminutový zážeh čtyř motorů RS-25. Test byl ale brzy zastaven a my jsme byli zvědaví na příčinu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Overclocking: výrobci potichu vrací na trh karty RTX 2060, ale za vyšší ceny Overclocking: výrobci potichu vrací na trh karty RTX 2060, ale za vyšší ceny
Vítej zpět, Turingu, který jsi už z trhu téměř zmizel. Máme tu už zcela nepokrytě další krizi na trhu s grafickými kartami, která dle francouzské mutace serveru overclocking.com přinesla i návrat starých RTX 2060 (Super). A ceny nepotěší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chystá si MSI nové karty RTX 3060 Ti speciálně pro těžaře? Chystá si MSI nové karty RTX 3060 Ti speciálně pro těžaře?
Hodnota Etherea nám po nedávném zaváhání opět roste, NVIDIA uvažuje o vzkříšení řady grafických karet určených pro těžaře a nyní to samé ukazuje společnost MSI ve svém nové záznamu v databázi EEC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Alder Lake-S se objevil se 16 jádry a DDR5-4800 Alder Lake-S se objevil se 16 jádry a DDR5-4800
Intel se už pomalu chystá vypustit na trh desktopové procesory Rocket Lake-S, ovšem my bychom měli už hledět spíše ke generaci Alder Lake-S, která má šanci přinést do nabídky Intelu znatelný pokrok. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář