reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

5 in 1 USB Card Reader od Kanguru

, , článek
5 in 1 USB Card Reader od Kanguru
Současně s rozvojem paměťových karet a především zvyšováním jejich kapacit se stále více potřebnou stává čtečka paměťových karet. V názvu je sice zdůrazněno čtení, ale dnešní produkty samozřejmě zvládají jak čtení, tak i zápis, popř. mazání. Rozvoj ovšem bohužel nejde jen směrem extenzívním .. a tak se můžeme setkat i s různými formáty/standardy paměťových karet.
"Obyčejná" čtečka paměťových karet dnes již asi nikoho nenadchne, a tak postupně výrobci přicházejí s kombinací alespoň dvou formátů karet. Současně také obvykle v jejich nabídce nalezneme výrobky s připojením jak na USB port, tak i na FireWire. Dnes je rozhodování opět ztíženo, protože USB 2.0 je ve srovnání s rychlostí FireWire na porovnatelné úrovni a tak přichází na řadu výběr z pohledu kompatibility se stávajícim vybavením.

Nechme ale připojení stranou a podívejme se na čtečky a jakými kartami je možné je krmit. Ponecháme stranou tzv. jednoúčelové (pro jeden formát karet) a tentokráte ani čtečky pro dva rozličné formáty nejsou pro nás zajímavé. V konkurenci s Kanguru5 in 1USB Card Reader čtečkou paměťových karet jsou těžce vzadu.

Tento kompaktní Kanguru 5 in 1 Card Reader/Writer totiž podporuje následujících pět typů/formátů karet:
Type I/II CompactFlash™ Card
SmartMedia™ Card
MultiMedia™ Card
IBM Micro Drive™ Card
Secured Digital™ Card

Pomineme-li tedy obvyklé marketingové slogany o snadné instalaci a použití, bez nutnosti externího napájení, plně PnP včetně "hot swappable" - přepojování za chodu atd. ... pak bych považoval za zajímavější tohle: pro těchto pět typů paměťových médií jsou ve čtečce tři sloty (tzn., že pro dvě a dvě karty jsou sloty společné) a dále také výrobce udává, že je možné na jednotlivé karty přistupovat simultánně. To znamená, že si uživatel nemusí sám hlídat, aby pracoval vždy jen s jednou kartou. Měl tedy v jednom čase zasunutu vždy jen jednu kartu v jednom ze tří slotů (aby nedocházelo k nežádoucím kolizím dat). Na druhou stranu se nemohu ubránit dojmu, že nás výrobce tak trošku balamutí - pět formátů ano, ale čtečka má jen tři sloty!

Čtečka vypadá vcelku kompaktně (tak trošku na první pohled připomíná přenosný CD přehrávač hranatého tvaru...).Zda je tato Kanguru čtečka v nabídce některé z tuzemských firem se mi sice zjistit nepodařilo, nicméně pro on-line objednání je nutné zadat kód K51-CARD-USB. V takovémto případě se ale připravte na cenu $49.95 (jen malé upozornění - Interactive Media Corporation přijímá pouze kreditky z U.S. a nebo Kanady :).

Poznámka
V případě vážného zájmu si rozhodně doporučuji předem ověřit kompatibilitu.


Zdroj IMC
reklama
reklama
reklama
reklama