www.svethardware.cz
>
>
>
>

8TB Samsung 870 QVO s QLC čipy je oficiálně tady

8TB Samsung 870 QVO s QLC čipy je oficiálně tady
, , aktualita
O příchodu nového SSD Samsung 870 QVO s kapacitami až do 8 TB se hovořilo už v průběhu června kvůli úniku na Amazonu. Nyní je to už oficiální a Samsung tak představuje nové SSD pro SATA rozhraní.
K oblíbeným
reklama
Před zhruba třemi týdny se v nabídce Amazonu na chvíli objevilo 8TB SSD Samsung 870 QVO, aby záhy zase zmizelo. To vše ale napovědělo tomu, že bychom se mohli brzy dočkat jeho uvedení a skutečně se tak nyní děje. Původní řada SSD Samsung 860 QVO byla uvedena v roce 2018 a vyznačuje se především tím, že má čipy Samsung V-NAND QLC (4 bity na buňku). Ty zajišťují velmi vysokou kapacitu při relativně nízké ceně, ale také mohou nepříznivě ovlivňovat výkony SSD. Nová řada 870 QVO navyšuje maximální kapacitu na 8 TB (v nabídce budou i 1TB, 2TB a 4TB varianty) a o 13 % navyšuje maximální rychlost náhodného čtení.
 
Samsung 870 QVO
 
Samsung 870 QVO má totiž velký SLC buffer, který zajistí, aby přes rozhraní SATA 6Gbps s využitím řadiče Samsung MKX dosahoval typických hodnot 560 MB/s u sekvenčního čtení a 530 MB u sekvenčního zápisu. Také hodnoty náhodných přístupů patří u daného rozhraní k nejlepším a činí 98K IOPS u náhodného čtení a 88K IOPS u zápisu. Pokud jde o výdrž, Samsung u nové 8TB varianty slibuje 2880 TBW, tedy schopnost přepsat disk 360krát (stejný počet přepisů platí pro všechny varianty). Záruka je 3letá. Vylepšení se dočkal i podpůrný software Data Migration a Magician 6. Základní cena 1TB modelu byla stanovena na $129,99.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Vermeer se ukázal: vzorek Ryzen 9 4950X/5950X s takty až 4,8 GHz AMD Vermeer se ukázal: vzorek Ryzen 9 4950X/5950X s takty až 4,8 GHz
Igor Wallossek se podělil o nové informace o chystaných procesorech generace Zen 3 a konkrétně o modelech Ryzen. Objevily se totiž inženýrské vzorky, které ukazují na turbo až 4,8 GHz. A to může být časem jen vyšší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrzuje, Tiger Lake dorazí za necelý měsíc, promluví i Raja Koduri Intel potvrzuje, Tiger Lake dorazí za necelý měsíc, promluví i Raja Koduri
Vypuštění či alespoň představení procesorů Tiger Lake na začátku září bylo očekávané, ale dosud ne potvrzené. Nyní tu už ale máme přímo od Intelu potvrzení, že pozvánky pro média na blížící se virtuální událost se opravdu týkají těchto CPU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další oběť ransomwaru od Maze s 10 TB ukradených dat: Canon USA Další oběť ransomwaru od Maze s 10 TB ukradených dat: Canon USA
Společnost Canon má teď trochu těžké období. Ze serverů cloudové služby image.canon kvůli chybě zmizely fotky uživatelů, nyní je celé její americké zastoupení terčem útoku vyděračského softwaru, tzv. ransomwaru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nimbus počítá s SSD ExaDrive s kapacitami až 400 TB Nimbus počítá s SSD ExaDrive s kapacitami až 400 TB
Společnost Nimbus vyrábí SSD s obrovskými kapacitami. Její ExaDrive nabídne kapacity 50 TB i 100 TB, nicméně zástupci společnosti se nechali slyšet, že do budoucna počítají i s kapacitami 200 TB a dokonce i 400 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NVIDIA DLSS 2.0: dokáže nahradit ray tracingem ztracený výkon? NVIDIA DLSS 2.0: dokáže nahradit ray tracingem ztracený výkon?
NVIDIA si pro nás připravila vylepšenou technologii DLSS 2.0, která má za úkol v konečném důsledku zajistit vyšší výkon při vysoce kvalitním zobrazení. My se nyní podíváme na to, jak funguje v praxi.
Dnes, recenze, Jan Vítek8 komentářů