reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

A-Data uvádí 3,5" RAID box pro dvojici 2,5" zařízení

, , aktualita
A-Data uvádí 3,5" RAID box pro dvojici 2,5" zařízení
Společnost A-Data přichází s produktem, jejž označuje jako XPG Dual SSD 3.5” RAID Enclosure. Do toho se mohou vměstnat maximálně dvě 2,5" zařízení, tedy HDD i SSD. V názvu je však uveden SSD, což je celkem logické, protože tyto disky založené...
A-Data uvádí 3,5" RAID box pro dvojici 2,5" zařízení
Společnost A-Data přichází s produktem, jejž označuje jako XPG Dual SSD 3.5” RAID Enclosure. Do toho se mohou vměstnat maximálně dvě 2,5" zařízení, tedy HDD i SSD. V názvu je však uveden SSD, což je celkem logické, protože tyto disky založené na elektronických pamětech se dnes vyrábějí především v 2,5" formátu, jaký do desktopového počítače tak snadno neumístíme. Na druhou stranu není příliš důvodů, proč chtít využívat ve stolním PC klasické 2,5" HDD a vyhnout se k tomu určeným 3,5" HDD.Připojené disky můžeme v boxu jednoduše pomocí DIP přepínače nebo SW utility nakonfigurovat do čtyřech režimů. Jednak jako samostatné disky, pak módy RAID stripping a mirroring a nakonec jako JBOD, tedy jeden velký virtuální disk. Zařízení pak můžeme ale také použít na cestách, protože kromě rozhraní SATA je vybaveno i rozhraním USB 2.0.

Nakonec se firma zmínila o dalším podobném boxu, jenž však nenabídne vestavěnou funkci RAID. Zpráva pak hovoří o tom, že tento box přetvoří dva 2,5" SATA SSD/HDD v jeden 3,5", ovšem to se dá chápat dvěma způsoby. Buď bude box schopen alespoň spojit kapacity obou disků, nebo se myslí pouze fyzická podoba výsledného zařízení a box by zde fungoval pouze jako schránka. To by bylo ve výsledku možná i lepší, neboť tak by se daly jednoduše využít schopnosti základní desky pro výsledné nastavení.

Oba produkty se dostanou na trh do konce prvního čtvrtletí roku 2009 za cenu 59 USD, respektive 29 USD.

Zdroj: TZ A-Data
reklama
reklama
reklama