www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

A-Data uvádí 3,5" RAID box pro dvojici 2,5" zařízení

A-Data uvádí 3,5" RAID box pro dvojici 2,5" zařízení
, , aktualita
Společnost A-Data přichází s produktem, jejž označuje jako XPG Dual SSD 3.5” RAID Enclosure. Do toho se mohou vměstnat maximálně dvě 2,5" zařízení, tedy HDD i SSD. V názvu je však uveden SSD, což je celkem logické, protože tyto disky založené...
K oblíbeným
reklama
Společnost A-Data přichází s produktem, jejž označuje jako XPG Dual SSD 3.5” RAID Enclosure. Do toho se mohou vměstnat maximálně dvě 2,5" zařízení, tedy HDD i SSD. V názvu je však uveden SSD, což je celkem logické, protože tyto disky založené na elektronických pamětech se dnes vyrábějí především v 2,5" formátu, jaký do desktopového počítače tak snadno neumístíme. Na druhou stranu není příliš důvodů, proč chtít využívat ve stolním PC klasické 2,5" HDD a vyhnout se k tomu určeným 3,5" HDD.Připojené disky můžeme v boxu jednoduše pomocí DIP přepínače nebo SW utility nakonfigurovat do čtyřech režimů. Jednak jako samostatné disky, pak módy RAID stripping a mirroring a nakonec jako JBOD, tedy jeden velký virtuální disk. Zařízení pak můžeme ale také použít na cestách, protože kromě rozhraní SATA je vybaveno i rozhraním USB 2.0.

Nakonec se firma zmínila o dalším podobném boxu, jenž však nenabídne vestavěnou funkci RAID. Zpráva pak hovoří o tom, že tento box přetvoří dva 2,5" SATA SSD/HDD v jeden 3,5", ovšem to se dá chápat dvěma způsoby. Buď bude box schopen alespoň spojit kapacity obou disků, nebo se myslí pouze fyzická podoba výsledného zařízení a box by zde fungoval pouze jako schránka. To by bylo ve výsledku možná i lepší, neboť tak by se daly jednoduše využít schopnosti základní desky pro výsledné nastavení.

Oba produkty se dostanou na trh do konce prvního čtvrtletí roku 2009 za cenu 59 USD, respektive 29 USD.

Zdroj: TZ A-Data
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková