Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

A-Data uvádí nové SD karty řady Premier

12.3.2013, Milan Šurkala, aktualita
A-Data uvádí nové SD karty řady Premier
Společnost A-Data rozšířila trh paměťových karet o nové modely řady Premier. V nabídce se tak objevují 64GB SDXC a 8GB, 16GB a 32GB varianty SDHC. Všechny modely splňují specifikaci Class 10 a disponují rozhraní UHS-I. Přenosová rychlost...
Společnost A-Data rozšířila trh paměťových karet o nové modely řady Premier. V nabídce se tak objevují 64GB SDXC a 8GB, 16GB a 32GB varianty SDHC. Všechny modely splňují specifikaci Class 10 a disponují rozhraní UHS-I. Přenosová rychlost při čtení je maximálně 50 MB/s, u zápisu je to už tradičně o něco nižších 33 MB/s. I to je ale slušné číslo, na požadavky vyšších rychlostí tu jsou dražší karty Premier Pro (95 MB/s / 45 MB/s). Při čtení karty nabízí 1300 IOPS (přístupových operací za sekundu), u zápisu je to jen 100 IOPS. Karty jsou odolné proti vodě, nárazu, magnetickým vlnám, rentgenovému záření a zvládnout pracovat v teplotním rozsahu -25°C až +85°C. Ceny byly nastaveny na 7, 10 a 21 britských liber (8 GB, 16 GB a 32 GB verze SDHC).

Dále se objevily microSDHC a microSDXC řady Premier. I v tomto případě tu najdete specifikaci Class 10 a UHS-I rozhraní. Rychlost čtení může být rovněž až 50 MB/s a zvládne 1400 IPS. U zápisu je to stále jen 100 IOPS, přesnou rychlost ale neznáme. I u těchto karet najdete stejnou odolnost jako u větších SDHC a SDXC modelů. Ceny byly stanoveny na 7, 11 a 22 britských liber (8GB, 16GB a 32GB varianta).
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.