www.svethardware.cz
>
>
>

AccuWeather nyní nabízí sledování počasí ve virtuální realitě

AccuWeather nyní nabízí sledování počasí ve virtuální realitě
, , aktualita
Použití virtuální reality může být různé. Skvěle se ale hodí k tomu, aby udělala běžnou činnost něčím nevšedním. Toho se snaží docílit i AccuWeather a předvádí svou předpověď počasí ve virtuální realitě.reklama
Virtuální realita je nástroj, který dokáže i všední věc převést v nevšední zážitek. S headsetem pro virtuální realitu tak zdaleka není nutné hrát jen hry. Co třeba sledování předpovědi počasí? Pro většinu lidí tento úkon znamená rychlý pohled na teplotu a míru srážek, jež jsou hlášeny na několik dní dopředu. AccuWeather na to však jde jiným způsobem, spojilo se se společností Oculus a nově nabízí předpovědi počasí ve virtuální realitě. Aplikace pro virtuální realitu dostala název AccuWeather — Weather for Life.

S headsetem pro virtuální realitu AccuWeather nabídne zprávy o počasí ve VR či 360° video, ve kterém si bude moct divák prohlédnout nepříznivé povětrnostní podmínky. I když se pořád nebude jednat o extrémně zábavnou činnost, sledování počasí v denních či hodinových předpovědích bude alespoň nevšední.

Ze snímku je patrné, že člověk se Samsung Gear VR si bude moct ve virtuální realitě prohlédnout teplotu, vlhkost vzduchu či UV index a stav srážek. Sledování 360° videí může být o poznání zajímavější, protože divák bude moct být přítomen například tornádu, které se odehrálo v jiném místě na Zemi. Další videa obsahují silný déšť, bouřky či sněhovou vánici. Uživatel tak bude moct vyzkoušet spoustu meteorologických animací z pohodlí svého domova. Podle AccuWeather by nová videa měla být přidávána každý týden.

Cílem AccuWeatheru a Oculusu je také poskytnout svým uživatelům lepší rozhled v tom, co se na Zemi s počasím děje a povýšit předpověď počasí na další úroveň. Dalším bodem je také to, že uživatelé mohou sledovat počasí moderními způsoby. Je však jasné, že pro běžné a krátké zkontrolování stavu počasí si headset pro virtuální realitu nasadí málokdo. Aplikace pro sledování počasí ve virtuální realitě je k dispozici zdarma na Oculus Store.

Že se virtuální realita dá používat různými způsoby, dokazuje například projekt, který využívá VR k tomu, aby psychicky připravil děti na magnetickou rezonanci. Díky virtuální realitě mohl vzniknout i přesný model Osvětimi, který pomáhá usvědčovat nacistické zločince.

Zdroje: engadget.com, oculus.com
reklama
Nejnovější články
Ataribox Joystick je oslava retra Ataribox Joystick je oslava retra
Vše nasvědčuje tomu, že chystaná Ataribox nebude jen další obyčejná znovuzrozená konzole. Naposledy jsme se dozvěděli, že AMD pro ni přichystala speciální SoC a nyní se můžeme pokochat připravovaným joystickem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro
Společnost Gigabyte představila desku X299 AORUS Gaming 7 Pro, která je určena pro nejnovější procesory Intel Core X Series pro patici LGA 2066. Budeme si tak do ní moci umístit i 18jádrový model Core i9 7980XE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch
Na Kickstarteru se objevila kampaň týkající se herní konzole s prostým názvem Pip. Jde o variaci na úspěšné Nintendo Switch, která je založena na hardwaru Raspberry Pi, přičemž zdaleka nepůjde pouze o samotné hraní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions
V zahraničním obchodě Newegg zlevnil procesor Ryzen 7 1800X v akci Black Friday na pouhých 319 dolarů, což je slušné procento dolů ze základní ceny 500 dolarů, ovšem zrovna tento procesor aktuálně výrazně zlevňuje i u nás. Kde a o kolik?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: robot Atlas předvedl salto vzad Video: robot Atlas předvedl salto vzad
Boston Dynamics se nebojí schopnosti a dovednosti svých robotů ukázat velmi efektivně. Dočkali jsme se tak videa, ve kterém se předvádí již dlouhou dobu známý humanoidní robot Atlas. Tentokrát ale zvládne udělat i salto vzad. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář