www.svethardware.cz
>
>
>

AccuWeather nyní nabízí sledování počasí ve virtuální realitě

AccuWeather nyní nabízí sledování počasí ve virtuální realitě
, , aktualita
Použití virtuální reality může být různé. Skvěle se ale hodí k tomu, aby udělala běžnou činnost něčím nevšedním. Toho se snaží docílit i AccuWeather a předvádí svou předpověď počasí ve virtuální realitě.reklama
Virtuální realita je nástroj, který dokáže i všední věc převést v nevšední zážitek. S headsetem pro virtuální realitu tak zdaleka není nutné hrát jen hry. Co třeba sledování předpovědi počasí? Pro většinu lidí tento úkon znamená rychlý pohled na teplotu a míru srážek, jež jsou hlášeny na několik dní dopředu. AccuWeather na to však jde jiným způsobem, spojilo se se společností Oculus a nově nabízí předpovědi počasí ve virtuální realitě. Aplikace pro virtuální realitu dostala název AccuWeather — Weather for Life.

S headsetem pro virtuální realitu AccuWeather nabídne zprávy o počasí ve VR či 360° video, ve kterém si bude moct divák prohlédnout nepříznivé povětrnostní podmínky. I když se pořád nebude jednat o extrémně zábavnou činnost, sledování počasí v denních či hodinových předpovědích bude alespoň nevšední.

Ze snímku je patrné, že člověk se Samsung Gear VR si bude moct ve virtuální realitě prohlédnout teplotu, vlhkost vzduchu či UV index a stav srážek. Sledování 360° videí může být o poznání zajímavější, protože divák bude moct být přítomen například tornádu, které se odehrálo v jiném místě na Zemi. Další videa obsahují silný déšť, bouřky či sněhovou vánici. Uživatel tak bude moct vyzkoušet spoustu meteorologických animací z pohodlí svého domova. Podle AccuWeather by nová videa měla být přidávána každý týden.

Cílem AccuWeatheru a Oculusu je také poskytnout svým uživatelům lepší rozhled v tom, co se na Zemi s počasím děje a povýšit předpověď počasí na další úroveň. Dalším bodem je také to, že uživatelé mohou sledovat počasí moderními způsoby. Je však jasné, že pro běžné a krátké zkontrolování stavu počasí si headset pro virtuální realitu nasadí málokdo. Aplikace pro sledování počasí ve virtuální realitě je k dispozici zdarma na Oculus Store.

Že se virtuální realita dá používat různými způsoby, dokazuje například projekt, který využívá VR k tomu, aby psychicky připravil děti na magnetickou rezonanci. Díky virtuální realitě mohl vzniknout i přesný model Osvětimi, který pomáhá usvědčovat nacistické zločince.

Zdroje: engadget.com, oculus.com
reklama
Nejnovější články
AMD vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync AMD vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync
AOC konečně vyslal na trh už dříve ohlášené herní monitory, a to 31,5palcový QHD AG322QCX s rozlišením QHD a 27palcový AG272FCX s Full HD. Oba jsou prohnuté a oba také podporují FreeSync.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera
Kvůli americkým službám byl počítačový svět nedávno obohacen o útoky nových ransomwarů a nyní je na řadě jiný způsob, jímž se útočníci snaží s využitím našich počítačů vydělat peníze. Dělají si z nich otrocké systémy těžící kryptoměnu. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC
Společnost Gigabyte si připravila novou základní desku MZ30-AR0, která je určena pro procesory AMD EPYC. Pokud máte zájem o sestavení serveru založeného na až 32jádrových procesorech AMD, zde je možnost. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu
Vývojáři CryEnginu se chystají přijít s novou verzí 5.4, která bude představovat důležitý krok pro rozšíření podpory Vulkanu. Tato nová verze má dorazit na konci července a její autoři nám poskytli možnost sledovat její vývoj.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka
Asi 2700 světelných let od Země se nachází podivná dvojice hvězd, které okolo sebe aktuálně obíhají velice blízko, ale někdy v minulosti se měla jedna z nich nacházet uvnitř druhé. Jak je to vůbec možné?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek