www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Acer Aspire U27 je all-in-one PC bez ventilátoru. Chladí se pomocí kapaliny

Acer Aspire U27 je all-in-one PC bez ventilátoru. Chladí se pomocí kapaliny
, , aktualita
Acer odhalil nové all-in-one počítače Aspire U27, které se vyznačují nejen elegantním designem, ale rovněž solidním výkonem zajištěným až procesory Core i7 a volitelnou pamětí Intel Optane. To vše navíc s téměř bezhlučným provozem.
K oblíbeným
reklama
Nabídka notebooků a tabletů, které mají relativně výkonné procesory Intel Core, ale přesto nevyžadují chlazení pomocí ventilátoru, se postupně rozrůstá. U takových zařízení to dává smysl, neboť odstraněním ventilátoru může výrobce snížit rozměry či spotřebu energie a samozřejmě zajistit prakticky nehlučný provoz. Acer je ovšem toho názoru, že pasivní chlazení je výhodné také u počítačů typu AiO určených pro domácnosti či kanceláře. I tady je přece důležitý design a hlavně provoz bez nepříjemného hučení. Vznikla tak řada Aspire U27, kde číslovka v názvu značí úhlopříčku monitoru.

27“ displej nese rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a nabízí možnost dotykového ovládání. Veškeré komponenty jsou z druhé strany, takže počítač vypadá jako běžný monitor. Přispívá k tomu také tloušťka okolo 13 mm a elegantní kovový stojan. K chlazení slouží systém LiquidLoop, který Acer původně navrhl pro potřeby konvertibilních zařízení (poprvé se objevil u loňského modelu Acer Switch Alpha 12). Absence větráku neznamená, že by počítač nějak výrazně strádal v oblasti výkonu. K dispozici budou konfigurace s procesory až Intel Core i7 sedmé generace na architektuře Kaby Lake a maximálně 32GB operační pamětí typu DDR4-2400.

K dispozici jsou hned dva sloty na pevné disky (2,5“ a M.2), volitelně je možné zvolit velmi rychlou paměť Intel Optane využívajíci technologii 3D XPoint. V základu jsou připraveny stereo reproduktory se subwooferem, 1MPx webkamera a Wi-Fi 802.11ac. Zabezpečení pomocí biometrických údajů zajistí infračervená kamera pro rozpoznání obličeje, která spolupracuje se službou Windows Hello. Acer Aspire U27 se začne na evropských trzích prodávat už v květnu za ceny od 1 299 eur, v přepočtu od bezmála 35 000 Kč.

Acer v minulém týdnu představil další novinky, které se týkají především notebooků a dalších mobilních zařízení:
Zdroj: Liliputing.com
reklama
Nejnovější články
Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct
Intel nám toho včera naservíroval mnoho, takže pokračujeme v krasojízdě a tentokrát půjde především o inovace v pouzdření čipů. To je nedílným předpokladem pro zajištění dalšího výrazného pokroku a nám tu půjde o technologie Foveros.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel PowerVia, RibbonFET a pokročilá EUV se blíží Intel PowerVia, RibbonFET a pokročilá EUV se blíží
Dnes jsme se již podívali na přehled nejbližších výrobních procesů a nyní se více zaměříme na chystaný proces Intel 20A. Jeho označení dokazuje, že na nanometry Intel přece jen opravdu nezapomněl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Budoucnost výroby v Intelu: nanometry jdou stranou, přichází angstrom Budoucnost výroby v Intelu: nanometry jdou stranou, přichází angstrom
Intel včera v noci vypustil do světa hodnotné informace o vývoji svých výrobních procesů i procesorových generací. My se nejdříve podíváme právě na výrobní procesy, které se Intel opravdu rozhodl přejmenovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD
Společnost Tesla Elona Muska může opět slavit. I když jí mnozí predikovali brzký krach, firma předvedla další rekordní čtvrtletí. Je to dokonce poprvé, co se čistý zisk dle GAAP přehoupl přes hranici 1 mld. USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek