www.svethardware.cz
>
>
>

Acer CB342CKC: elegantní 34" monitor s UWQHD, IPS a USB-C

Acer CB342CKC: elegantní 34" monitor s UWQHD, IPS a USB-C
, , aktualita
Acer brzy přinese na evropské trhy nový monitor CB342CKC, který nabízí moderní design s tenkými rámečky. Přítomnost portu USB-C usnadňuje připojení notebooku, smartphonu či jiného zařízení pomocí jediného kabelu.
K oblíbeným
reklama
Na evropské trhy se brzy dostane Acer CB342CKC, nejnovější monitor tohoto taiwanského výrobce. Ačkoliv se nejedná o model zaměřený výhradně na hry (ty najdeme pod značkou Predator), právě hráči by mohli novinku ocenit nejvíce. Na druhou stranu může tento monitor zamířit i do kanceláří, kde se občas pracuje s grafikou a videi. Model CB342CKC se vyznačuje úhlopříčkou 34 palců a rozlišením WQHD, respektive 3440 x 1440 pixelů. To znamená poměr stran 21:9 a vzhledem k použití technologie IPS můžeme očekávat také široké pozorovací úhly.
 
Certifikace Vesa DisplayHDR 400 potom potvrzuje lepší jas, kontrast i barvy. Jako další parametry výrobce zmiňuje kontrastní poměr 1 000: 1, obnovovací frekvenci 75 Hz či dobu odezvy 1 ms, i když tato hodnota se týká pohyblivého obrazu (MPRT) a nikoliv změny z šedé do šedé (G2G), což by byl směrodatnější údaj. Dále nechybí technologie AMD FreeSync redukující trhání obrazu, k čemuž Acer přidal ještě svou vlastní funkci Visual Response Boost, která si klade za cíl míru rozmazání u rychle se pohybujících snímků.
 
 
Po designové stránce se jedná o opravdu povedený kousek. Označení „ZeroFrame“ si monitor rozhodně zaslouží, neboť rámečky na třech stranách (s výjimkou spodní) jsou opravdu minimální. Pro optimální pohodlí při práci lze obrazovku naklápět, otáčet nebo upravovat jeho výšku. Při dlouhém koukání monitoru ocení uživatel technologii redukující blikání i filtr modrého světla. S dodávaným software Acer Display Widget je možné vybírat z několika předvoleb pro různé druhy obsahu, případně si usnadnit práci rozdělením obrazovky do několika zón.
 
Z hlediska konektivity zaujme především port USB Type-C 3.1, který umožňuje připojit smartphone, tablet či notebook, a pomocí jediného kabelu zrcadlit obraz, přenášet data nebo napájet zařízení. Další možnosti konektivity zatím výrobce neupřesnil, ale podle některých zdrojů můžeme očekávat dva vstupy HDMI 2.0, DisplayPort 1.4 a USB 3.0. Acer CB342CKC by na evropské trhy měl dorazit v květnu, a to s cenovkou 549 eur, v přepočtu 15 000 Kč.
 
Úhlopříčka novinky od Aceru je shodná jako u nedávno představeného modelu Philips 346P1CRH, který nabízí také stejné rozlišení WQHD, poměr stran 21:9 nebo certifikaci DisplayHDR 400. I přes prakticky shodnou cenu ovšem konkurenční model nabízí zahnutou obrazovku, vyšší kontrast i jas, 100Hz obnovovací frekvenci, integrovanou webkamera nebo KVM Switch. Před finálním hodnocením si ovšem počkejme na recenze monitorů nebo přesnou českou cenovku modelu CB342CKC.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jack Dorsey, CEO Twitteru, daroval na boj s COVID-19 téměř 30 % svého jmění Jack Dorsey, CEO Twitteru, daroval na boj s COVID-19 téměř 30 % svého jmění
Bohatí lidé se často účastní filantropických projektů a v případě boje proti COVID-19 nyní hraje prim Jack Dorsey, který je CEO Twitteru. Ten se totiž rozhodl věnovat celou miliardu dolarů, což je skoro třetina jeho jmění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto
Dnes se podíváme na herní počítačovou myš Cooler Master MM711, která už na první pohled zaujme svým netradičním zpracováním. Má totiž velkou část svého pláště nahoře i dole děravou jak řešeto.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče
Nuro je teprve druhou společností v Kalifornii, které bylo dovoleno jezdit s autonomními vozy bez záložního řidiče. Brzy tak budou dovážet nákupy z nejrůznějších obchodů v okolí až k zákazníkům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery
Po 26 letech mění doména corp.com svého majitele. Tím novým bude Microsoft a její koupí vyřeší jeden nepříjemný 20 let starý bezpečnostní problém. Ten trápil zejména mobilní zařízení přistupující k podnikovým sítím z Internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC
Internetový prohlížeč Google Chrome měl vyjít už před několika týdny, kvůli koronavirové pandemii se ale objevuje až teď. Navíc nemá polovinu změn, které měl dostat. Přesto získáváme podporu Web NFC i další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala