www.svethardware.cz
>
>

Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty

Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty
, , aktualita
Acer si připravil velice zajímavý herní monitor, který bude určen pro ty nejnadupanější herní sestavy. Nabízí totiž nativní rozlišení 4K, a to při obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nádavkem tu máme také HDR, což znamená i vysoký jas.
K oblíbeným
reklama
Acer Predator X27 tak nebude vůbec jednoduché pořádně nakrmit, však i nejlepší dnešní grafické karty zvládnou renderování AAA titulů v rozlišení 4K při 60 FPS a aby sestava dosáhla až 144 Hz i v náročných hrách, musela by být opravdu dobře vybavená alespoň dvěma hi-end grafikami. Nicméně existují samozřejmě i méně náročné hry, u nichž nebude velký problém dosáhnout vysokých FPS i ve vysokém rozlišení. Jenomže Predator X27 se bude hodit především pro moderní hry, které nabídnou i podporu HDR.

Mluvíme zde konkrétně o Acer HDR Ultra využívající maximální jas 1000 cd/m2 a celkem 384 zón, jejichž intenzita podsvícení technologie Quantum Dot může být nezávisle ovládána. Co se týče synchronizace, podporována je technologie NVIDIA G-Sync HDR, která pracuje při zmíněných maximálních 144 Hz.

Dále tu máme podporu NVIDIA ULMB (Ultra Low Motion Blur), technologie, která má zamezit rozmazání rychle se pohybujících objektů, zabudována je rovněž technologie Tobii pro sledování pohybu očí, což lze využít už v desítkách herních titulů. Monitor má rovněž velice slušné barvy a dokáže z 99 % pokrýt barevný prostor Adobe RGB. Odezva činí ještě slušné 4 ms.


Je tak zřejmé, že Predator X27 bude patřit mezi ty nejdražší herní monitory, které lze koupit, ovšem Acer jeho cenu ještě neohlásil.

Zdroj: wccftech

reklama
Nejnovější články
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz
Od společnosti Philips jsme se dočkali dalšího zahnutého monitoru s obrovskou úhlopříčkou. Jde o model 439P9H, který má velký 43,4" VA panel s velmi vysokým kontrastem 3000:1. Potěší i 10bitovými barvami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře