www.svethardware.cz
>
>
>

Acer Predator XB323QU: 1440p na rychlém 32" panelu

Acer Predator XB323QU: 1440p na rychlém 32" panelu
, , aktualita
Na scénu přichází nový Predator od společnosti Acer, a sice model XB323QU NV. Spatřen byl už na čínských stránkách Taobao a nabídne plochý panel s rozlišením 1440p, slušnou odezvu a úhlopříčku 32". 
K oblíbeným
reklama
Acer Predator XB323QU se tak dá považovat z hlediska uvedených vlastností za střední třídu. Hodit se bude těm, kteří nemají sestavu s výkonem, jenž by nakrmil 4K monitor, ale zároveň se už nechtějí spokojit s rozlišením Full HD, které je dnes sice stále ještě nejpoužívanější, ale už nastal čas se posunout dál. My zatím o tomto modelu víme jen to, co se objevilo na stránkách Taobao, takže o tom, zda a kdy případně bude tento Predator představen v Evropě, si zatím nepočteme. 
 
 
Máme tu tak plochý, neprohnutý 32" panel typu IPS s rozlišením 2560 x 1440, který dosahuje obnovovací frekvence 160 Hz a v OC režimu ještě o dalších 10 Hz víc. Podporuje synchronizaci na kartách Radeon i GeForce, čili jde bezpochyby o Adaptive-Sync a G-Sync Compatible na straně NVIDIE a FreeSync v případě AMD. Odezva G2G je velice slušná, a to 1 ms a vedle toho Acer slibuje kvalitní barvy. 
 
 
To dokazuje 95% pokrytím prostoru DCI-P3 a dále tu máme díky maximálnímu jasu 400 cd/m2 certifikaci VESA DisplayHDR 400. Nesmíme ještě zapomenout na kontrast 1000:1 a pozorovací úhly 178° v obou směrech. 
 
Portová výbava je na takový monitor běžná a zahrnuje rozhraní DisplayPort 1.4 a HDMI 2.0, dále pak čtyřportový hub s USB 3.0 a audio výstup vedle dvou 2W zabudovaných reproduktorů. Na zadní straně máme také RGB LED podsvícení a fotografie také ukazují, že stojan nabízí funkci pivot, a to vedle nastavení výšky, sklonu i natočení. 
 
Cena v čínském obchodě je 8 tisíc juanů, čili necelých 27 tisíc korun, což bohužel střední třídě zrovna neodpovídá, ale na zástupce řady Predator je to očekávatelná částka. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala