www.svethardware.cz
>
>
>

Acer Predator XN253QX: 240Hz monitor s jen 0,4ms GtG odezvou

Acer Predator XN253QX: 240Hz monitor s jen 0,4ms GtG odezvou
, , aktualita
Pro hráče toužící po velice rychlém a pohotovém monitoru je tu v nabídce nový Predator XN253QX, který nabídne při 240Hz obnovovací frekvenci jen 0,4ms odezvu, a to GtG. Co dalšího má v rukávu?
K oblíbeným
reklama
Dalo by se předem tušit, že monitor jako Acer Predator XN253QX se svými 240 Hz a 0,4 ms bude jistě využívat panel typu TN a toto tušení nás nezklame. Je to konkrétněji 8bitový TN panel s rozlišením 1920 x 1080, maximálním jasem 400 cd/m2 a kontrastním poměrem 1000:1. dozvíme se také, že "nativní odezva" je 3 ms, neboť jak už bylo řečeno, oněch 0,4 ms platí pro odezvu šedá-šedá. Acer také udává, že použitý displej využívá jistou technologii Fast Liquid Crystal, ale my se jaksi nic nedozvíme o tom, co ta má představovat. 
 
 
Monitor s vysokou obnovovací frekvencí by dnes nebyl úplný, kdyby nepodporoval také nějakou synchronizaci a tou je v tomto případě NVIDIA G-Sync, což v poslední době není moc obvyklé, jak NVIDIA sama začala podporovat FreeSync, i když ve velice omezeném počtu případů. To ovšem neznamená, že nám FreeSync na řadě dalších monitorů napojených na GeForce pracovat nebude, jen to nebudeme mít posvěcené od NVIDIE. 
 
G-Sync zde může pracovat ve velice slušném rozsahu 30 až 240 Hz, což pokrývá v podstatě celou potřebnou škálu, protože pod 30 snímků za sekundu by se stejně nedalo mluvit o plynulosti. To platí pro připojení monitoru pomocí rozhraní DisplayPort. Vedle něj ve verzi 1.2a tu máme také HDMI 1.4, stereo reproduktory a hub s USB 3.0. 
 
Model The Predator XN253QX
Panel 25" TN
Nativní rozlišení 1920 × 1080
Maximální obnovovací frekvence 240 Hz
Synchronizace obrazu Tech. NVIDIA G-Sync
Rozsah 30 - 240 Hz
Jas 400 cd/m²
Kontrast 1000:1
Pozorovací úhly 170°/160° horizontální / vertikální
Odezva 0,4 ms GtG
Velikost pixelu 0,28 mm²
Hustota pixelů ~90 PPI
Gamut sRGB (?)
72% NTSC
Vstupy 1×DP 1.2
1×HDMI 1.4
Audio 2×2 W reproduktory
audio vstup
audio výstup
VESA 100 × 100 mm
Záruka 3 roky
Cena cca 15.500 Kč
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře