www.svethardware.cz
>
>
>

Acer Predator XN253QX: 240Hz monitor s jen 0,4ms GtG odezvou

Acer Predator XN253QX: 240Hz monitor s jen 0,4ms GtG odezvou
, , aktualita
Pro hráče toužící po velice rychlém a pohotovém monitoru je tu v nabídce nový Predator XN253QX, který nabídne při 240Hz obnovovací frekvenci jen 0,4ms odezvu, a to GtG. Co dalšího má v rukávu?
K oblíbeným
reklama
Dalo by se předem tušit, že monitor jako Acer Predator XN253QX se svými 240 Hz a 0,4 ms bude jistě využívat panel typu TN a toto tušení nás nezklame. Je to konkrétněji 8bitový TN panel s rozlišením 1920 x 1080, maximálním jasem 400 cd/m2 a kontrastním poměrem 1000:1. dozvíme se také, že "nativní odezva" je 3 ms, neboť jak už bylo řečeno, oněch 0,4 ms platí pro odezvu šedá-šedá. Acer také udává, že použitý displej využívá jistou technologii Fast Liquid Crystal, ale my se jaksi nic nedozvíme o tom, co ta má představovat. 
 
 
Monitor s vysokou obnovovací frekvencí by dnes nebyl úplný, kdyby nepodporoval také nějakou synchronizaci a tou je v tomto případě NVIDIA G-Sync, což v poslední době není moc obvyklé, jak NVIDIA sama začala podporovat FreeSync, i když ve velice omezeném počtu případů. To ovšem neznamená, že nám FreeSync na řadě dalších monitorů napojených na GeForce pracovat nebude, jen to nebudeme mít posvěcené od NVIDIE. 
 
G-Sync zde může pracovat ve velice slušném rozsahu 30 až 240 Hz, což pokrývá v podstatě celou potřebnou škálu, protože pod 30 snímků za sekundu by se stejně nedalo mluvit o plynulosti. To platí pro připojení monitoru pomocí rozhraní DisplayPort. Vedle něj ve verzi 1.2a tu máme také HDMI 1.4, stereo reproduktory a hub s USB 3.0. 
 
Model The Predator XN253QX
Panel 25" TN
Nativní rozlišení 1920 × 1080
Maximální obnovovací frekvence 240 Hz
Synchronizace obrazu Tech. NVIDIA G-Sync
Rozsah 30 - 240 Hz
Jas 400 cd/m²
Kontrast 1000:1
Pozorovací úhly 170°/160° horizontální / vertikální
Odezva 0,4 ms GtG
Velikost pixelu 0,28 mm²
Hustota pixelů ~90 PPI
Gamut sRGB (?)
72% NTSC
Vstupy 1×DP 1.2
1×HDMI 1.4
Audio 2×2 W reproduktory
audio vstup
audio výstup
VESA 100 × 100 mm
Záruka 3 roky
Cena cca 15.500 Kč
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek