www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Acer Revo Build: vrstvené modulární PC

Acer Revo Build: vrstvené modulární PC
, , aktualita
Společnost Acer se asi inspirovala v projektu Ara firmy Google a představila malý modulární počítač, jehož jednotlivé části můžeme vrstvit na sebe a propojit pomocí speciálního rozhraní. Můžeme si tak postavit malou věž.
K oblíbeným
reklama
Acer Revo Build jen dokazuje, jak populární jsou v této době malé počítače typu NUC a podobné. Základní jednotka tohoto PC připomíná právě NUC, ale na rozdíl od nich je možné ji rozšířit pomocí dalších modulů, které zajistí třeba vyšší grafický výkon, více úložného prostoru pro data nebo bezdrátové nabíjení.
A jak je vidět z okolních fotografií, dodatečné moduly budeme moci napojovat na ten základní z obou stran, tedy seshora i zespoda. Základem přitom je samostatné PC s procesorem Intel Pentium nebo Braswell (čili 14nm procesory), který tedy již má vlastní integrované grafické jádro. Pak tu máme až 8 GB paměti a SSD, čili zkrátka jde o variaci na Intel NUC. Pomocí rozhraní s pogo piny pak lze snadno a bez otevření počítače napojit další moduly, což ale nejspíše nebude platit pro grafický modul, který se napojuje zespoda. Lze očekávat, že ten využije rozhraní PCI Express a jeho napojení bude trošku složitější. Ty ostatní ale pouze položíme ve správné orienaci a magnety už spoj dostatečně zajistí.

Základní jednotka Revo Build M1-601 má půdorys s rozměry 125 x 125 mm a je vybavena potřebnými porty, jejichž nabídka ale není zrovna bohatá. Krom napájecího konektoru tu máme HDMI, DisplayPort, RJ-45 pro Ethernet a jen dva USB 3.0. Další moduly ale nabídnou také pár konektorů navíc, i když je otázka, zda budou využitelné, nebo jde pouze o alternativní způsob jejich připojení k počítači.

Acer k hlavnímu modulu nabídne 500GB nebo 1TB disk s funkcí Hot-Swap, audio modul s reproduktory a také modul pro bezdrátové dobíjení. Firma ale zatím nezmínila žádné podrobné specifikace, takže se nedozvíme nic ani o grafickém modulu. Můžeme tedy jen hádat, co se v něm bude skrývat, ale lze usoudit, že půjde asi o nějakou mobilní grafiku, možná i ve standardním MXM provedení.

Necháme se tedy překvapit. Acer plánuje svůj Revo Build M1-601 v našem regionu nabídnout v říjnu, a to za ceny od 199 eur, což tedy bude bezpochyby cena za model s Braswellem.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů